181 Shares 1326 views

Czy chcesz zaoszczędzić pieniądze na instalowaniu liczników na wodzie?

Wielkim faktem naszej rzeczywistości jest to, że wodomierz znacznie oszczędza wydatki na spłatę zużytej wody. Tak, niewątpliwie właściciel, mając taki licznik w swoim domu lub w jego mieszkaniu, płaci tylko za wodę, którą sam użył wraz z rodziną. Ponadto miernik pobudza bardziej racjonalne użytkowanie wody i utrzymuje stan systemu zaopatrzenia w wodę w idealnym stanie roboczym. Ponieważ wyciek wody natychmiast wpływa na tarczy licznika.

Jednak wiele apartamentów nie ma jeszcze jednego miernika, a jego instalacja jest koniecznością. Jeśli zapytasz ludzi, co kosztuje instalację tego niezbędnego urządzenia, w zasadzie odpowiedź będzie miała takie elementy, jak koszt samego miernika, koszt robót instalacyjnych, a także koszt weryfikacji. Oczywiście będą mieli rację.

Czy istnieją jakieś możliwości, z którymi instalacja liczników wody będzie tańsza? Może być wiele opcji. Pierwszą opcją jest zakup taniego licznika i zainstalowanie takiego miernika. Jeśli chodzi o kupowanie taniego licznika, nie jest to najlepsza opcja wyboru licznika. Po pierwsze, może to zepsuć się przed końcem okresu weryfikacji, a także zniekształcać wskaźniki w najlepszym przypadku wobec właściciela. Przy wyborze licznika należy sprawdzić, czy każdy licznik przechodzi obowiązkową certyfikację, która działa w charakterze gwaranta jego eksploatacji w okresie eksploatacji. W związku z tym wybór należy objąć przede wszystkim na certyfikowanym urządzeniu. Z pewnością oszczędzisz twój grosz. Powinieneś także wiedzieć, że przy dostarczaniu apartamentu zimnej i ciepłej wody lepiej kupić dwa oddzielne liczniki zimnej i ciepłej wody. Na rynku dostępne są uniwersalne liczniki, ale mogą zapewnić dokładny pomiar wody, jeśli jego temperatura nie przekracza 90 stopni. Jeśli gorąca woda przekracza tę temperaturę, wówczas uniwersalny licznik może zniekształcić wydajność i szybko zawieść.

Wielu ludzi może powiedzieć, że instalowanie wodomierzy będzie dużo tańsze, jeśli zostanie przeprowadzone niezależnie. Są jednak pułapki. A te, które nieco później w artykule. Pierwsza podwodna skała – musisz zainstalować licznik. Tak, jest instrukcja, na której można wszystko zrobić. Co więcej, nie wydaje się to trudne. Jednak osoba, która nigdy nie zainstalowała licznika, nie może poznać wszystkich niuansów lub incydentów, które prowadzą do pewnych konsekwencji. Tutaj trzeba porozumieć się z hydraulikiem.

Druga pułapka polega na tym, że władze wódki zatwierdzają instalację i uszczelniają licznik tylko w przypadkach, gdy instalacja została przeprowadzona przez specjalne firmy. Pytasz: "Dlaczego?". W dokumentach regulujących działalność kanału wodnego ustala się, że instalacje wodomierzy powinny być przeprowadzane przez organizacje, które mają pozwolenie na taką pracę.

Jak być, gdy miernik został zainstalowany niezależnie i niechętnie go demontażu i zapłaci za instalację do organizacji? Istnieją organizacje, które mogą wystawiać dokument dla instalacji, po którym zostały zweryfikowane, a także wydają dokumenty konieczne do zarejestrowania i uszczelnienia licznika w kanale wodnym. Ta opcja może zaoszczędzić pieniądze na instalacji miernika. Jednak będzie lepiej, jeśli instalacja zostanie przeprowadzona przez specjalistów. Zapobiegnie to negatywnym konsekwencjom w przyszłości.