587 Shares 5577 views

Drzewko świerkowe niebieski: Główne zasady lądowania

Żadna osoba na ziemi, który by raz w życiu widział świerk. Dla wielu pierwsze spotkanie z tym wspaniałym pięknem drzewa odbyło się w Nowym Roku, niektóre – na Boże Narodzenie. Las piękno zachwyci każdą jedną osobę, ale go umieścić w swoim ogrodzie nie odważy każdy.

Jeśli nadal chcesz w zagrodzie wiejskiej rezydencji lub daczy osiadł niebieski świerk, podejść do tego problemu powinno być bardzo starannie i zgodnie z zasadami lądowania. Zostały one opracowane w wyniku wieloletniej pracy ogrodników.

Opis niebieski świerk

Niebieski świerk, jodła lub kolczasty, – najpiękniejsza smukłe drzewo, które ma odpowiedni kształt stożkowy. Przez trzydzieści lat, ona dorasta do piętnastu metrów. Gałęzie są umieszczone pod kątem prostym do tułowia. Wydaje się, jakby sama natura pracowała nad stworzeniem takiej niezwykłej postaci tego drzewa. Kwitnie niebieski świerk od maja do końca czerwca. gałązek iglastych, malowane w nasyconym cyjan, włączyć go do roślin ozdobnych, dzięki czemu drzewa dekoracji w ogrodzie. Jak rosnące gałęzie stają się srebrno-niebieski. Boże Narodzenie i Nowy Rok nie może obejść się bez tego piękna. Niebieski świerk jest wielkim atrybutem zabawy. Ona będzie w stanie stworzyć atmosferę magii i uroczysty nastrój. Kupić drzewko rośnie świerk na swojej stronie, możesz nawet początkującym ogrodnikiem. Drzewo nie jest wymagający na wilgoć i brud. Jest dość odporna na mróz. Zanieczyszczenie powietrza nie jest niebezpieczne dla niego. W wielu miastach naszego kraju niebieski świerk rośnie do radości gospodarzy.

Jak wybrać sadzonkę?

Aby rozpocząć, trzeba kupić drzewko. Oferuje on wiele centrów handlowych i szkółek. Lepiej kupić małe sadzonki świerka kłującego (60 cm wysokości). Wysoki odsetek przeżywalności roślin są znacznie mniejsze, a koszt ich wyższe.

Nie trzeba starać się znaleźć małe drzewo z doskonałej formie, uboju z lekko zakrzywionym bagażniku. Młoda sadzonka jedli czasami porównaniu z brzydkiego kaczątka, która rośnie przekształcony przystojny łabędzia. Co należy zwracać uwagę, bo to „wizytówka” drzewa – struktura i kolor igieł.

Jaki rodzaj gleby jest potrzebna do sadzenia?

Do sadzenia należy wybrać właściwą glebę. Podatny grunt jest odpowiednia dla wielu różnych. Niewymiarowe Blue Spruce na sadzenia w ziemi, nadmiernie impregnowane odżywcze będą właściwie tworzą koronę. Okaże się wysokiego drzewa. Jeśli stacja wapna gleby przed posadzeniem sadzonek konieczne jest zakwaszenie chlorek amonu, azotan amonu lub siarczanu amonu. Dla normalnego wzrostu roślin trzeba lekko kwaśne gleby tak, że zakwaszanie powinno odbywać się w umiarkowanych.

Możliwe do miejsca, w którym planowane lądowanie niebieskiego świerku góry doprowadzenia gleby pobranej z lasu sosnowego. To daje pozytywne rezultaty w uprawie kolczastym urody. gleba leśna ma właściwą kwasowość. Ponadto, jest ona zamieszkana przez grzyby, które mają pomóc w drzewo trawienie składników pokarmowych z gleby. Aby zapobiec gnicie korzeni będzie potrzebował dobrego drenażu połamanych cegieł lub żwirem. Ich grubość powinna wynosić co najmniej 20 cm, gleby Suszenie także do przyjęcia.

Jak sadzić świerk?

Niebieski świerk, przeznaczone do sadzenia, powinien zostać zamknięty system korzeniowy. Oznacza to, że roślina powinna znajdować się w pojemniku. Odległość między drzewami 2-3 m może przyjmować najbardziej odpowiedni. Niebieski sadzonki świerka, według ekspertów, muszą być sadzone w 55-65sm głębokość wgłębienia. Podczas lądowiska w dołki należy poluzować się o 10 cm. Szyjka korzeni roślin iglastych powinny być na poziomie gruntu. Pochować go pod ziemią jest niemożliwe. Po posadzeniu, świerk sadzonka wlewa, przy użyciu 10-20 litrów wody. Następnego dnia, pnie trzeba zamulchirovat torf, trociny lub warstwę kompostu około 7 cm. Jest to szczególnie należy wykonać podczas lądowania jedli jesienią. Co trzy – cztery lata karmione przez system korzeniowy drzewa.

Miejsce sadzenia niebieski świerk

Sadzonka miejsce sadzenia ma ogromne znaczenie dla dalszego wzrostu rośliny. Musisz wybrać najlepszą opcję. Jak sadzić świerk, gdzie lepiej jest zrobić – takie sprawy niepokojem zadane przez rolników w wczesną wiosną i późną zimą. Ich lęk jest, bo w tym czasie na ziemi pod drzewem jest zamrożona w dużej głębokości. I system korzeniowy jest nie sprzyja przepływowi wody do igieł, oprócz słońce niemiłosiernie wyschnie.

Tak więc, musimy posadzić drzewko świerka kłującego w otwartym polu. Młode rośliny w ciągu pierwszych trzech lat po posadzeniu, aby uniknąć poparzenia należy chronić przed działaniem promieni słonecznych.

Świerk sadzonki: cena

Przed zakupem niebieski świerk, konieczne jest, aby skonsultować się z ekspertami na temat wszystkich cech drewna. Wiele roślin ozdobnych są bardzo wymagające w warunkach oświetleniowych, czynników klimatycznych. Od tego zależy ich cena. Zazwyczaj koszt wynosi od 150 do 200 rubli rzeczy. Kupił świerkowe drzewko będzie czuć się świetnie w środowisku miejskim, w miejscach o stałych wiatrów i zmiennych temperatur. Dla jakiejkolwiek jego części będzie najlepszym dekoracji. Pędy można przyciąć, aby kształt drzewa gładkiej stożka. Sadzenie jedli z rzędu – wielki mall dekoracji. Pojedyncza roślina stanie się ośrodkiem ozdobną kompozycję. Miłośnicy niebieski świerk trzeba wiedzieć, co koszt jest wysoki. Cena zależy również od sprzedającego. Więc przed zakupem sadzonkę, należy zbadać jego wartość w kilku szkółkach i wybrać opcję najbardziej akceptowalny.