231 Shares 4804 views

Polerowane płytki porcelanowe: opis, rodzaje, producenci, aplikacyjne. opinie klientów

Gres polerowany, który jest również nazywany kerogranitom to sztuczny materiał wykończeniowy produkowane przez suchej technologii tłoczenia. Wykorzystuje prasy proszku, który jest poddany ciśnieniu od 500 kg / cm2. W następnym etapie surowiec ulega wypaleniu w temperaturze 2300 ° C, Warto wspomnieć również, że proszek prasy uzyskuje się z poślizgu. Ostatni składnik składa się z kilku elementów, które określają cechy jakościowe.


opis

Polerowane gresowych – materiał, który jest przetwarzany do lustrzanym wykończeniem. Proces ten jest złożony i czas trwania to, co powoduje wyższe koszty tego materiału w porównaniu z gatunku matowych. Jednak wykończenie powierzchni wygląda o wiele bardziej spektakularne. Podczas warstwa ścieranie coarsens, polerowany gres porcelanowy staje się nieprzezroczysty. Między innymi, polerowanie ujawnia zamkniętych porów, więc materiał jest barwiony pigmentami. Jeśli tak nie jest, to od razu po zakupie zaleca oblitsevat powierzchni woskiem lub lakierem.

Główne rodzaje

Gresu polerowana klasyfikowane jako materiału, który może być wytwarzany różnymi sposobami. Pierwszy dotyczy sposobu wytwarzania prosty prasowaniem. Znamienny tym, że początkowa masa poddana jest ciśnieniu w wyniku można uzyskać wykończenie odnoszące się do serii „sól / pieprzem”.

Innym rodzajem nieszkliwione płytki porcelanowe – materiał wykonany z podwójnej prasy technologii. Po traktowaniu podstawowej nakłada się na płytce z niejednorodnej mieszaniny dodatków, których grubość warstwy wynosi od 2 do 4 mm. W wyniku tego, nie może utworzyć się na powierzchni struktury płytki, który ponownie poddaje się przyciskiem. Wg procedury produkowane tego materiału odnoszącego się do serii tekstury granitu lub marmuru-podobnego.

Odmiany granitu składu surowców

Jeśli potrzebujesz granitu (600×600), polerowane, a następnie można wybrać materiał, który odnosi się do „soli / pieprzu” typu. Charakteryzuje się do jednolitego zabarwienia i małych wtrąceń, które są równomiernie rozmieszczone w całej objętości płyty. Najczęstszym tego typu są odcienie:

  • beżowej;
  • szary;
  • niebieski;
  • zielony;
  • różowy.

Granit napotkano, który odnosi się do „sól rozpuszczalna” typu. W tym przypadku, płyta podstawy jest wykonywane stosując rozpuszczalną sól, który reaguje z podłożem i tworzy wzór na powierzchni. Technologia ta jest powszechna w Chinach, więc materiał ten jest znany jako Chiński granit polerowany.

Gresu porcelanowego może być wytwarzane i MONOCOLOR technika wymaga stosowania dużych ilości dodatków mineralnych i barwników. W wyniku tego, możliwe jest uzyskanie jednorodnej masy, koloru, który jest wciśnięty. W zależności od ilości i jakości głębokości dodatków mineralnych osiąga się, jak również nasyceniu koloru i intensywności koloru. Taka technologia jest wykonana z białego polerowanego granitu. Jednak może to być od innych kolorach, takich jak szary lub czarny. Najdroższe płytki są niebieski i czerwony.

Zakres zastosowania

Gres mogą być używane do wykańczania różnych powierzchni wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń. Materiał ten jest idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń podłogowych, podłóg, które podlegają wysokim obciążeniom mechanicznym. Są to centra handlowe, dworce, lotniska, metro i sklepy. gresowych (600×600) polscy mogą być wykorzystywane do dekoracji wnętrz prywatnych, a mianowicie – salony, kuchnie, korytarze i korytarze.

Ten materiał jest idealny do powierzchni ścian w basenach i łazienki, a także w obszarach roboczych restauracji i kawiarni. Często takie powłoki można znaleźć w warsztatach garażowych i myjniach samochodowych. Na pewno w swoim mieście spotkał elewacje, które zostały wyposażone w technologię kurtyny z granitu.

producenci

Jeśli jesteś zainteresowany granitu czarnego polerowanego, można go kupić w sklepie towarów. Obecnie wiele firm oferuje takie produkty na sprzedaż. Jako przykład rozważmy rosyjski producent MCS, który zajmuje się produkcją porcelany. Znanych produktów tej firmy od 2005 roku. Podczas tworzenia materiału stosowanego wyłącznie importowane barwników i sprzęt high-tech pozwala nam tworzyć powłokę o wysokiej jakości, która charakteryzuje się nie tylko tradycyjnych wzorów, ale także mogą być pokryte z wielobarwnych szkliw ceramicznych. Innym, nie mniej znany producent, – „Ural granit”, który nazywa się liderem w produkcji porcelany. Jest to firma oferująca szeroki wybór kolekcji na każdą kieszeń i gust.

Według użytkowników, te produkty charakteryzują się wysoką wydajnością i cech estetycznych, ma szeroki zakres zastosowania i może być łączona z produktami innych producentów za. Jako wykładziny podłogowej, na przykład, można odebrać kwadratowej płytki o boku 300 mm, natomiast dla fasad wentylowanych wykonane produkty na różnych rozmiarach, w tym 1200 x 600, 1200 x 295, 600 x 600, 600 x 300 mm.

Nawiasem mówiąc, granit (600×600) polskim można kupić nie tylko w opisanych firm, ale także w „Euro-Ceramika”, który jest stosunkowo młody producent, lecz honoruje tradycję opisywanych produktów. Historia zakładu rozpoczęła się w 1968 roku, obecnie firma posiada duże doświadczenie w produkcji swoich wyrobów.

opinie konsumentów

Jak wspomniano nabywców, granit jest nie tylko mocne i trwałe, ale mogą ulegać naprężenia mechaniczne. Na powierzchni zostanie porysowana. Nie można się martwić o to, że powłoka będzie uszkodzonej w czasie. Gres nie jest narażona na zmiany temperatury i wilgotności. Jak wspomniano przez użytkowników, jeśli umieścić go w zgodzie z technologią, pozostanie ono na ścianach i podłodze przez kilka dziesięcioleci.

wniosek

Gresu polerowanego może być wykonane i w technologii WDM, który umożliwia uzyskanie niejednorodną masę wypełnienia objętości płyty. Przy wytwarzaniu sposobem według niniejszego wynalazku stosuje się wielobarwny proszek, który różni się pod względem składu. Dzięki tej technologii możliwe jest uzyskanie efektu naturalnego marmuru unerwieniem i cieniowania.