861 Shares 8767 views

Jak usunąć hasło z pliku Excel: kilka prostych technik

Sytuacje, w których użytkownicy tworzą dokumenty w formie arkusza kalkulacyjnego, zabezpieczyć je hasłem, są dość powszechne. Może to być konieczne, aby zapewnić, że w tym wzorze nie został zmodyfikowany, lub po prostu być widoczne. Wiele zaczynają myśleć o tym, jak usunąć hasło z pliku Excel lub usunąć ochronę. Następne kilka prostych technik, które pozwalają do wykonywania takich operacji, zaledwie kilka minut.


Jak usunąć ochronę z pliku Excel, znając hasła?

Aby rozpocząć, należy rozważyć sytuację, w której normalny arkusz lub grupa arkuszy jest chroniony, ale użytkownik zna hasło, aby móc zmienić treść.

usunąć algorytm ochrony jest następujący. Najpierw za pomocą panelu głównego, znamienny tym, że wybiera się ocena profilu następuje przez przejście do odbezpieczania linii. Aby potwierdzić działanie zostanie poproszony o wprowadzenie bieżącego hasła, a następnie arkusz lub plik będzie dostępny do edycji.

Z tej prostej. Ale jak potem usunąć plik z hasłem programu Excel, jeśli użytkownik, któremu chcesz dokonać zmian w pliku, pożądana kombinacja nie wie lub nie pamięta? Nie mogą być wykorzystywane na kilka sposobów.

Jak usunąć hasło z pomocą programu Excel plik?

Metody usuwania hasło wydaje się być całkiem proste. Aby to zrobić, otwórz dokument, który chcesz użyć menu Plik, gdzie jest wybrany ciąg informacji o nim.

Potem nacisnął guzik na ochronę książce instalacyjnego, a następnie użyć szyfrowania haseł poz. W oknie, które się pojawi pokaże uprzednio ustawioną kombinację. Jak usunąć hasło z pliku programu Excel? Tak, po prostu usunąć wszystkie znaki napisu hasło i ponownie zapisać dokument. Po ponownym otwarciu książkę proszeni są o wpisanie nie pojawi się hasło.

Korzystanie zmianę formatu pliku

Jest jeszcze inny równie skuteczny sposób, aby rozwiązać problem, jak usunąć hasło z pliku Excel. Mówimy o tym, jak zmienić format dokumentu oryginalnego.

Najpierw otwórz plik, który chcesz zapisać bezpośrednio w programie, jako format przez XML. Nowy dokument zostaje otwarty w zwykłej „Notepad” używając menu pod prawym przyciskiem myszy i polecenie „Otwórz za pomocą …” i już nie powinno wyglądać dla tagu hasło (zazwyczaj wygląda hasło), a następnie usunąć zawartość i wystarczy kliknąć, aby zapisać dokument (dla szybkie zapisywanie kombinację Ctrl) może być stosowany.

Ale gdy duża liczba arkuszy, ta metoda może nie działać tak początkowo być ponownie zapisane w formacie dokumentu XLSX, a następnie otworzył z dowolnego archiwizatora (WinRAR, 7-ZIP) i wyodrębnić zawartość w dowolnym dogodnym miejscu.

Następnie należy znaleźć katalogi rozpakowany folderu Arkusze, gdzie będzie zawierać wszystkie pliki w formacie XML (arkusze Arkusz1, Arkusz2, i tak dalej). Następnie, dla każdego takiego obiektu należy powtórzyć operację edycji w aplikacji tekstowej. Tylko pierwszy określony tag wyszukiwania sheetProtection a następnie usuwa wszystko, co jest między kombinacje «”. To jest po standardowej konserwacji, a następnie konieczność przeciągnij zapisane pliki w oknie archiwizacji i akceptuję treść zastępczą. Po zakończeniu tych wszystkich działań w edytorze arkuszy kalkulacyjnych, pliki mogą być zapisane w formacie macierzystym.

programy innych firm

Wreszcie kwestia jak usunąć hasło z pliku Excel, można rozwiązać za pomocą specjalnych programów skryptowych, takich jak Password Remover.

Po zainstalowaniu aplikacja integruje własny zespół w aplikacjach biurowych (nie tylko w programie Excel, ale także we wszystkich innych). Aby usunąć hasło, przy pierwszym uruchomieniu za pomocą wbudowanego skryptu VBA należy najpierw uzgodnić z realizacją makra, a następnie otwórz plik, a na głównym panelu edytora zastosować polecenie Straxx. Tutaj konieczne jest, aby zrozumieć, że stosowanie atakujący nie jest i nie działa na zasadzie losowego wyboru pożądanej kombinacji. To wyłącza ochronę plików od wewnątrz, tak aby go używać bezpiecznie i łatwo. Informacje zwrotne od użytkowników, którzy korzystali z tego skryptu w praktyce, sugeruje, że cały proces deszyfrowania trwa około dwóch minut.