460 Shares 6418 views

Jak wybrać piły łańcuchowe

Wydajność piły elektryczne są w dużej mierze zależy od tego jak używasz pilarki. Nawet najlepszym narzędziem profesjonalnym nie pokaże dziesiątą część swoich możliwości, jeżeli jest uruchomiony fałszywy.


Ponadto, takie podejście jest obarczona całkowitej wydajności mechanizmu działania. Jak więc wybrać piły łańcuchowe i jakie niuanse z tarczy?

Po pierwsze, trzeba spojrzeć na następujących istotnych cech:

  • liczba linków;
  • „Etap” łańcuch;
  • wielkość i grubość członu napędzającego;
  • instrukcja obsługi.

Niestety, nasi współobywatele ostatni punkt nie jest uważane za ważne. Prowadzi to do tego, że klasa piły łańcuchowe wysokiej jakości amatorskich umieścić na narzędzia półprofesjonalnych – iw efekcie szybko kończy się niepowodzeniem. Wynik – uszkodzenia nerwów i nie tylko. Pamiętaj, że zbyt jeśli producent wprowadził w instrukcji na opakowaniu, to na jego korzyść, i to zdecydowanie powinno być zbadane.

Wróćmy do naszych układów. Tym samym liczba linków. Parametr ten jest obliczany przez wewnętrzne zęby rozmieszczone na tylnej stronie. Im więcej, tym więcej piły łańcuchowe dla „wspaniałej pracy”.

Jednak powołanie co wpływa na kolejny krok. Obliczyć w następujący sposób: przy trzech umieszczonych jedna za drugą nitowania, zmierzyć odległość między nimi (w calach SAD) i podzielić przez dwa. Istnieją łańcuchy w następujących rozmiarach: 1/4 „”, 0,325 „” i 0,404 „” i 3/4 „”. Często złapany w łańcuchu 3/8 „”.

Jeśli kupiłeś pił łańcuchowych z indeksem 1/4 „”, to przed tobą – typowym produktem do najtańszych instrumentów amatorskich. Krok do 0,325 „” i 3/8 „” często można znaleźć w znanych producentów, jak i wielkość próbki jakościowych i pół-amatorskich (niektórych) modeli.

Mówiąc o wielkości 0,404 „” i 3/4 „”, należy stwierdzić od razu, że ten zawodowych opcji. Tak więc, piły łańcuchowe Makita z jednym z tych wskaźników jest przeznaczony do ciężkich Przez długi (jak najwięcej dla modeli elektrycznych) czas.

Ale tu trzeba błądzić i powiedzieć, że taka piła same w sobie są rzadko stosowane do profesjonalnej ścinki. Ich głównym celem – Wyroby stolarskie i ciesielskie, w których nie mają sobie równych. Do podobnych robót najlepszy mały krok do sieci, takich jak obrabianej powierzchni, pozostawiając gładką i najdokładniejsze wycięte.

Dużym krokiem do szybkiego i łatwego piły, ale krawędzie są znacznie tousles. Ponieważ obwody te nadają się tylko do materiału zgrubnej.

Po raz kolejny mówię o instrukcjach, które często odnosi się do powołania zakupionych produktów. Tak więc, może być oznaczony jako „węglik”. Widząc ją, nie bądź zaskoczony koszt towarów. Carbide „Oregon” Obieg do pił energetycznych sprawiają, że łatwo poradzić sobie z nawet najbardziej twardą, knotty i krzyż własciwej drewna. Są niezwykle wytrzymałe, ale za to trzeba zapłacić koszty i konserwacji: są niemal niemożliwe do zmielenia w środowisku domowym. Ale za okres do noszonego jednego takiego łańcucha, zmienić dwa lub trzy normalne, więc nie wszystko jest tak źle.