82 Shares 3703 views

Objawy rozedmy i jej patogenezie

Rozedma nie jest zazwyczaj niezależny choroba, ale występuje na tle już istniejących poważnych naruszeń naturalnej wentylacji układu oddechowego człowieka. Jest to przewlekła niespecyficzne patologii tkanki płucnej, w którym w wyniku zwiększonego ciśnienia wewnątrz oskrzeliki i pęcherzyki płucne ściany jest nadmiernie długi czas, i w związku z tym stopniowo traci swoją elastyczność. Wszystkie objawy rozedmy płuc sumują się do zwiększonego zespołem powietrza. W tym samym czasie na zdjęciu rentgenowskim można zaobserwować wyczerpywanie bronhososudistogo rysunek wielokrotnego oświecenie, deformacje klatki piersiowej , a pominięcie przepony. Te objawy rozedmy wyjaśnione wzrostem ciśnienia w klatce piersiowej i wzrost objętości tkanki głównych narządów układu oddechowego, tak, że pacjent ma wybrzuszenie nabycia nadobojczykowych wyrobiska barrel- kształcie klatki piersiowej, widoczny skrócenie szyi i żyłach szyjnych. W przyszłości zmiany danych są przymocowane i choroby układu sercowo-naczyniowego: narządy wewnętrzne są narażone na głód tlenowy i niedożywienia, serce wzmacnia pracę, aby to zrekompensować, jest zastój żylny, ogólnie sinica, a następnie formowane i „serce płucne”.

Rozedma płuc u dzieci

Ciężkie stadium choroby jest tzw pęcherzowa rozedma. Z tego zniszczenia tkanki osiągnie poziom, wiele ścian sąsiadujących oskrzeliki i pęcherzyki płucne są niszczone, a są one „skondensowanych”, tworząc pęcherzyki o średnicy większej niż 1 cm – „byk”. Jej czynnikiem etiologicznym może być przewlekły stan zapalny w tkance, dlatego jest tam lokalny lymphostasis i zdrowe komórki są stale toksyny i przeciwciała. U dzieci z wrodzonym niedoborem alfa-1 antytrypsyny, wspieranie ochrony i elastyczności błony pęcherzyków płucnych, objawy rozedmy płuc występuje wcześnie, a gdy dorosną choroba coraz gorzej. Napadowy kaszel z ropnej plwociny trudnootdelyaemoy, duszność (często wydechowy typu), markerów zapalnych we krwi, gorączka – wszystkie z tych objawów należy natychmiast zakłócić pediatrą. Dlatego objawy rozedma powinny być zidentyfikowane w jak najkrótszym czasie i poparte danymi metod instrumentalnych (spirometria, radiografii) oraz badanie fizykalne (perkusja ujawnia spadek w płucach i pola granicy dźwięku).

klasyfikacja

Patogeneza jest podział na dwóch głównych postaciach: neobstruktsionnaya i obturacyjnej rozedmy płuc. Objawy pojawiają się najpierw jako odpowiedź wyrównawczego przez usunięcie części procesu płuc lub inwolucji w starości. Drugi jest połączony z drożności oskrzeli naruszenie w przewlekłym zapaleniem oskrzeli, astmą, i dlatego wymaga leczenia choroby pierwotnej. Jak wynika z rozedmą jest ciężkie uszkodzenie strukturalne, podatne na leczenie tylko niektóre z jego objawów złagodzić stan pacjenta i zapobiec rozwojowi niewydolności oddechowej i serca.