578 Shares 9600 views

Co to jest prowokacja? Co to jest prowokacja w związku?

Prawdopodobnie wszyscy bardzo dobrze, że taka prowokacja, napotkał tego zjawiska nie wie. Jak więc rozpoznać, które prowokują, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z tym zjawiskiem?


Co to jest prowokacja?

Przekład z łacińskiego słowa „prowokacja” oznacza „wyzwanie”. Oznacza to, że działa on w celu uzyskania z każdego wywołało oczekiwany reakcji. W prowokacji może być wiele motywów, ale jego cechą jest zawsze, że nie zawierają bezpośredniego odniesienia do przeprowadzenia planowanej akcji.

Prowokacja w polityce

Prowokacja jest szeroko stosowany w polityce. Gdy jedna ze stron nie może złamać, na przykład, międzynarodowy traktat, który odbywa się często tak, że wykonane po przeciwnej stronie.

Znamiennym przykładem jest prowokacja z terroryzmem. Terroryści popełniania aktów terrorystycznych, a nie w celu ukarania konkretnej osoby, a następnie, aby przyciągnąć uwagę i ewentualnie zmienić ugruntowaną reżim w kraju.

prowokacje przeciw

Ale metoda prowokacji nie stosuje się tylko w polityce. W naszym codziennym życiu często spotykamy tego zjawiska. Prowokatorzy znaleźć wszędzie: w transporcie, w pracy iw miejscach publicznych, a nawet w naszych domach. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, że takiej prowokacji w relacji.

Po pierwsze, często prowokator próbując dostać się do emocji, aby pokaz słabości – gniew, strach, wstyd … Można łatwo rozpoznać prowokację: jeśli czujesz, że komunikacja z twój towarzysz nie porusza się w pozytywny i konstruktywny sposób, a to kółko sprawia, że te same negatywne emocje, myślę. może po prostu sprowokować.

Staraj się nie reagować gwałtownie. Zatrzymać. Wdech i wydech. Starają się analizować sytuację.

Pomyśl o tym, dlaczego jesteś tak zirytowany przez niektóre słowa i czyny? Prowokator może przylgnąć do Ciebie najbardziej wrażliwy – twoje lęki, problemy z samooceną, nieprzyjemnych sytuacjach itp Pamiętaj, że w takiej prowokacji … Nie pozwól prowokator was prześladować i wziąć odpowiedzialność za sytuację w ręku.