873 Shares 9643 views

Biegunka u niemowląt: przyczyny, objawy i leczenie

Biegunka u niemowląt jest dość powszechnym problemem, dlatego każda mama powinna wiedzieć, co z tym zrobić i czy jest to konieczne, aby przeżyć. W rzeczywistości, biegunka może wystąpić z wielu powodów, a w niektórych przypadkach mieć bardzo niebezpieczne konsekwencje.


Biegunka u niemowląt: jak go zdefiniować?

Tak, w rzeczywistości, noworodek w normalnych kału jest zawsze płynna, tak aby ustalić występowanie biegunki jest trudniejsze niż w przypadku osoby dorosłej. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na częstotliwość wypróżnień – zwykle zdarza się w dwa lub nawet trzy razy częściej. Po drugie, konieczne jest zbadanie wyglądu kału – staje się bardziej ciekły, miesza się ze śluzem i wytwarza zapach kwasu.

Biegunka u niemowląt i jego przyczyny

Jak już wspomniano, biegunka może wystąpić z różnych powodów. Na przykład, biegunka może wystąpić podczas korzystania nieprzydatne dla organizmu noworodka żywności, ponieważ nie jest trawiona i zaczyna gnić w jelitach. Ponadto, biegunka często powstaje w reakcji alergicznej na żywność lub leków. Biegunka może być objawem dysbioza jelit, co zdarza się dość często, ponieważ mikroflory jelitowej z dzieckiem nie został jeszcze utworzony.

Jest znany wśród ludzi i terminu „głodującej biegunkę” u dzieci, co jest wynikiem braku pożywienia. Czasem odwrotnie – dziecko zaczyna nosić zbyt częstego i obfitego karmienia. W niektórych przypadkach biegunka – wynik zatrucia.

Jednak najczęstszą przyczyną biegunki u niemowląt są infekcje o różnym charakterze – bakterie, grzyby i wirusy. Wchodzą do ciała z brudnymi zabawki, smoczek, niebezpieczne wody pitnej, nieprawidłowo gotowane jedzenie, a także brakiem matki karmienie piersią higiena.

Jak widać, przyczyny biegunki są liczne i większość z nich jest trudna do zrozumienia. Dlatego też, gdy pierwsze podejrzenia należy wezwać lekarza lub odwieźć dziecko do szpitala. Szczególnie niebezpieczne sytuacje, w których biegunka towarzyszy gorączka, silne wzdęcia i izolacji niewielkiej ilości krwi wraz z kałem.

Biegunka u niemowląt: im bardziej niebezpieczne jest?

Nie jest tajemnicą, że długotrwała biegunka jest obarczona niezamierzonych konsekwencji – na przykład przez odwodnienie. Ale jeśli dorosły odczuwa utratę wody nie jest szczególnie niemowlę Pierwsze objawy odwodnienia można zobaczyć w ciągu jednego dnia (i czasami w ciągu kilku godzin) z wystąpieniem biegunki. Dziecko staje się apatyczny, często płacze, stan skóry jest znacznie gorzej, ponieważ traci swoją elastyczność, a mięśnie stają się miękkie.

Niż w leczeniu biegunki u niemowląt?

W takich przypadkach nie jest zalecane do samoleczenia, ponieważ najpierw trzeba znaleźć przyczynę. Dlatego konieczne jest, aby zachować próbek kału do analizy laboratoryjnej. W tym przypadku, jeśli biegunka jest spowodowane przez zakażenie, dziecko będzie powołać antybiotyki lub leki przeciwwirusowe, w zależności od rodzaju patogenu.

Aby zatrzymać proces odwodnienia i normalizacji równowagi elektrolitów, lekarz określa szczególny napój, który przywraca śluzówki i reguluje metabolizm i wchłanianie w jelitach.

Ponadto, dziecko będzie trzeba pić jak najwięcej. Możliwe jest przygotowanie słabą rumianku bulion lub ryż wody, i które mają wpływ wiązania. Jeśli dziecko nie chce pić, trzeba trochę płynu do słodzenia z syropem cukrowym. Na kg masy ciała dziecka, powinny mieścić się około 150 ml płynu dziennie.

Jeśli biegunka u niemowląt jest wynikiem wprowadzenia diety jakiegokolwiek produktu, to w czasie, gdy jest to konieczne do wyeliminowania. W takim przypadku, jeśli niemowlę jest karmione piersią, potrzeba matki do gruntownego przeglądu swoją dietę i wyeliminować te pokarmy, które mogą uszkodzić ciało dziecka. Ale aby zaprzestać karmienia piersią nie jest konieczne w każdym przypadku.