265 Shares 8622 views

Białoruskiego Państwowego Muzeum Architektury Ludowej i Życia, Strochitsy. Ekspozycja muzeum

W 1976 roku Rada Najwyższa Białoruskiej SRR wydał dekret, zgodnie z którym Muzeum Architektury Ludowej i Życia (Strochitsy) został utworzony. Jako że praca simmered od zawsze, i nie przestał tego dnia. W muzeum zebrał tak wiele różnych zabytków ewolucji krajobrazu, historii geologicznej, w tym, jak to jest błogosławiony miejsce w środku Mińsk Hills, prawie w najwyższym punkcie npm wszystko, co jest w Rzeczypospolitej.

praca

Kompleks muzeum, jak zostało powiedziane, praca jest nucąc przez ponad dekadę, bez zatrzymywania się na jeden dzień. Obejmuje ona nie tylko wystawa, ale również przemysłowych, handlowych, strefy bezpieczeństwa, obiekty, które wymagają stałej inżynieryjnego, drogowego na terenie muzeum rozciąganie na długich dystansach. I to nie tylko wszystko wymaga stałego nadzoru, ale również poprawę, dodawanie nowych odkrytych zabytków.

Ponadto, konieczne jest i objętościowe prace naukowe, sprzęt wyprawa w regionach Republiki w celu zbadania materiału, aby przeprowadzić wyszukiwanie, utrwalenie i transportu zabytków znajdując przedmioty gospodarstwa domowego, a także próbki dawnej architektury, rzemiosła i handlu. I bardzo często natknąć pomników wielkiego znaczenia, które z miłością obihazhivat Muzeum Architektury Ludowej i Życia. Strochitsy – nie tylko miejsce kompleksowej lokalizacji. Wystarczy stary mała wioska znajduje się na terytorium, dał nazwę muzeum.

terytorium

Ministerstwo Kultury Białorusi, a obecnie bardzo cenione przez Państwowego Muzeum, który przez czterdzieści lat odbyło się pokazy tradycyjnych zabytków architektury drewnianej, które ludzie z Białorusi powstałych w XVII, XVIII i XIX wieku. Szczególnie dużo kłopotów wymaga zachowania środowiska naturalnego, ponieważ te miejsca są na otwartej przestrzeni.

Całkowity obszar, w którym Muzeum Architektury Ludowej i Życia (Strochitsy) jest dwieście dwadzieścia hektarów. Jest on położony w niewielkiej odległości od stolicy (cztery kilometry), gdzie przepływ rzeki Menka i Ptich. Cały teren muzeum jest podzielona na kilka sektorów: „Pojezierze”, „region Dnipro”, „Central Białoruś” i inne. Każdy z nich prezentuje holistyczne typowe dla wyżej wymienionego okresu historycznego rozwoju, ze wszystkimi jego charakterystycznych cech regionalnych.

pomniki

Teraz w muzeum prezentowane są trzydziestu pięciu zabytków architektury ludowej, stworzony przez ludzi z Białorusi w okresie od końca XVII do początku XX wieku. To miejsca kultu (dzwonnica, kościoły, kaplice), budynki użyteczności publicznej (szkoły publiczne, spichlerz publiczny), budynki przemysłowe (młyny, kuźnia) i dużych kompleksów architektury dworskiej. Zwykły dom z budynkami gospodarczymi można mówić o chłopskiej życiu okres, bardzo, bardzo dużo.

Wszędzie starannie odrestaurowanych wnętrzach tradycyjnych, wielką uwagę zwrócono na małych form architektonicznych, które sprawiać wrażenie kompletności każdego sektora ekspozycji: studnie, ogrodzenia i różne rodzaje zieleni. Muzeum Architektury Ludowej i Życia (Strochitsy) ma status strażnika wartości historycznych i kulturowych drugiej kategorii, które są dokonywane przez państwo do odpowiedniej listy szczeblu krajowym. Całkowity zbiór muzeum zawiera ponad dwadzieścia trzy tysiące przedmiotów.

Cały kraj

powiat Mińsk, który dał część jej terytorium (tuż za rynkiem motoryzacyjnym „Kolcowo”) Muzeum ogromnie skorzystała z tego posunięcia. Ekspozycja jest odwiedzane przez tysiące turystów, którzy chcą lepiej poznać historię Białorusi. Tutaj prawie wszystkie przykłady architektury drewnianej krajowym każdego pola. Kościoły, młyny, stodoły, altany, tawerna – wszystko autentyczne, były obecne w różnych czasach znajdując i ostrożnie transportowane tu ze wszystkich zakątków kraju.

Eksponaty umieszczone razem nie ponosi stylistyczną dysonans jako zjednoczone w jednym miejscu przemyślany, pomysłowy i praktyczny. Skansen (skansen) – to dość powszechne zjawisko w świecie, ale ten na Białorusi, mając na wizerunek całego kraju. Goście z kąpieli głowę w tej przestrzeni przez białoruskiej architektury ludowej uczenia głębokościach duszy, twórcy ludowi.

Ta idea, która zawarta założycieli muzeum, był łaskawy, a na pewno będzie ona nadal obowiązuje pokolenia od kołyski aż do czasu ludowej nienazwanym. powiat Mińsk przyjmuje gości wszystko na tyle wygodnie, smaczne jedzenie, bawi. A wszystko to jest dość tani.

eksponaty

Część zabytków tych trzydziestu pięciu, który obejmuje muzeum, od czasu do czasu są odnawiane, a Ministerstwo Kultury Białoruś aktywnie uczestniczy w rozwiązywaniu takich problemów. Najważniejsze jest to, że w każdej chwili białoruska wieś życie jest przedstawione w sposób wyczerpujący, turyści odwiedzający eksponatów, oni tworzą całościowe wrażenie czasów wiekowych. To przyczynia się do różnorodności zabytków takich jak: przedmioty użytku domowego prowadzona w tawernie i unickiego świątyni, szkoły i teatru-Batleika, zamknięte zawłaszczenia i stary młyn – przez cały czas pełni i autentycznie przekazane.

Wąskie ulice wsi, jak sobie to gość w złocone kopuły kościoła wstawiennictwem XVIII wieku, którzy poszukują, wydaje się przebić same niebiosa. Świątynia prąd, atrakcyjne i dla parafian i gości na swoim pięknem i Karty.

Ponadto, turyści muszą być przechowywane w muzeum gospodarstw chłopskich przyjdzie do brzegu, gdzie zostali powitani przez wiatr starego młyna przywiezione z obszaru Khotimsk, a następnie zbadać kolejny wspaniały kościół – Kościół Przemienienia Pańskiego. Białoruskiego Państwowego Muzeum Architektury Ludowej i Życia oferuje nowoczesną wystawę „Białoruś Len”, „Pszczelarstwo na Białorusi”, „pojazd”, „walki Zabrodstkie” i inne.

nowe strefy

Skansen lepiej niż inne formy muzeum pokazuje historię i osobistych cech każdego z jego segmentu w najbardziej, że nie jest na naturalnych warunkach. Pierwsze odwiedzających że wioska, w której znaleźli się całkiem dzienny, tylko właściciele tych domów są obecnie gdzieś daleko w polu, a późnym popołudniem zazhurchit go na tych ulicach, skrzypienie miska brama serwowane głosy zwierząt. Praktycznie wszystkie elementy spotkać turystów jakby czekając na powrót właścicieli.

Historyczne i etnograficzne sektory w jego topografii jest bardzo zbliżone do warunków naturalnych na obszarze, który reprezentują. Lake District, zachodni i wschodni Polesie Poneman jakoś znaleźć niemal lustrzane odbicie krajobrazu na dwieście dwadzieścia akrów przedmieściach metropolii.

Tam w muzeum i strefy krajobrazowej (na równinie zalewowej rzeki Ptich). Wszystkie budynki są autentyczne, przeniesiony tu z różnych części Rzeczypospolitej: ich starannie zdemontowane na miejscu, a następnie ostrożnie transportować i pod kierunkiem ekspertów ponownie montowanych na terenie muzeum.

Strochitsy

Mińsk – piękne miasto w Europie, gdzie nie ma wiele do zobaczenia dla turystów. Niemniej jednak, ogromna część turystów zmierza dotknąć odwieczny historyczną rzeczywistość ludzi, chodzić po ulicy wsi XVIII wieku, do odwiedzenia drewnianych kościołów białoruscy szałasy, aby zobaczyć, jak młyn, aby usiąść na ławce szkolnej dwa wieki temu. W skrócie, kiwając im odległej starożytności znajduje się nie daleko od wsi kapitału Strochitsy.

Więcej niż tylko przyciągnąć ludzi wyjątkowe i dobrze zachowane i umiejętnie przywrócone przedmioty codziennego użytku, pochodzące z rąk rzemieślników, którzy znali swoje rzemiosło. Meble, naczynia, sprzęt gospodarstwa domowego pełniej mógł służyć do innych celów, i wystrój domu, buty, ubrania, biżuteria imponujące kapryśny wzorce? Prostrochek hafty, hemstitches, domowej roboty koronką.

IX wieku

Menke Zamek na rzece – unikalne archeologiczne spowodowane pne, z którego przyszedł wiele wieków później, miasto Mińsk. Na terenie muzeum przetrwało kilka pochówków kopców, które naukowcy datę, od około IX wieku.

Muzeum Etnograficzne ciągle daje wykłady, organizuje festiwale ludowe, barwne festiwale, warsztaty rękodzieła krajowych. Te dni, każdy turysta może spróbować się w roli białoruskich chłopów, błystki i rzemieślników. Także tutaj są traktowani na pyszne dania kuchni narodowej. Obok kopca połączyć historię i kulturę, wzbogacony życia muzeum, pisać recenzje docenia turystów.

wycieczki

Bardzo popularne wycieczki, które obejmują wszystkie grupy wiekowe: „Ludzie tkactwo”, „architektura ludowa”, „budynki gospodarcze wnętrz”, „spotkać na ubrania”, „Magia Kufar”, „KOLOSOK” i wiele innych. Również pracować i wystawy o szczególnym znaczeniu „Wiatraki”. Autostrada transportu Moskwa-Brześć, znany z X wieku, pod innymi nazwami, Strochitsy łączy z muzeów w Priluki, Zaslavl, Ratomka.

personel naukowy kulturalnych, edukacyjnych, naukowych, akcji, dział badań i ekspozycyjna niecierpliwością chcąc służyć, pozostawiając swoje wspomnienia o tej wspaniałej wycieczkę życia. Szeroko stosowany w trakcie wycieczek interaktywne elementy skorelowane z naturą i tematu imprezy, w wielu scenariuszach przedstawić rekonstrukcję białoruskich obrzędów ludowych.

najbardziej popularne

„Central Białoruś” – godziny i wycieczkę połowę wprowadza architektura, styl życia i kulturę tego regionu historyczno-etnograficznego, uważany za tradycyjny układ wsi do centrum potrzeb społecznych i kulturalnych ludzi: kościół, karczma, szkoła, a także potrzeb przemysłowych, handlowych i mieszkalnych. Wnętrza w całej pełni odrestaurowany, dzięki czemu pracownicy muzeum zorganizować dla turystów tematem obchodów wielkanocnych i kolędy.

„Obszar Dniepru” – godziny tour, który uważa cechy architektury, kultury i sposobu życia mieszkańców tego regionu do końca XIX wieku: tradycja w planowaniu wsi, specjalne stoczni venochnye Dubrovinskaya ceramika Chaussky system krajowy.

„Pojezierze” – półtorej godziny tour, omawia układ cech: Bez ograniczeń budowlanych, zamknięte dziedzińce z wyraźnie podzielony obszar, budynki gospodarcze gospodarstwo z XIX wieku. Wind Mill jest szczególnie interesująca w ludziach był nazywany „paltrak”. Teraz w innych miejscach na Białorusi takiej konstrukcji nie zostanie znaleziony, a nie gdzie indziej, jak sądzę. wygląd architektoniczny jest bardzo wyrazisty: para skrzydeł z oddzielną rogiem, która wydawała się „zapach”, w którą stronę wieje wiatr i obracany podczas zmiany jego kierunku.