755 Shares 8084 views

Warte Moskwa. Soviet Army Museum

Najczęściej odwiedzanym miastem w Rosji uważany Moskwa. Muzeum Armii Radzieckiej – jest to ciekawe miejsce, które wymaga szczególnej uwagi. W dalszej części artykułu, zobacz historię jego odkrycia, opisane główne eksponaty wystawione są w nim. Czytelnik może również zapoznania się z niektórych imprezach odbywających się na obiekcie.


Jak to wszystko się zaczęło

W okresie post-rewolucyjnej asystenci wielokrotnie poruszył kwestię organizacji jednolitego muzeum wojskowego. Jednak ich pragnienie w tym czasie nie został wdrożony. A winowajcą był los Ludowego Komisariatu Oświaty. Ministerstwo obrony odmówił sfinansowania projektu. Jest to wytłumaczyć faktem, że żołnierze zaszkodzić tylko wyczyny obrońców starego reżimu. Ale w 1919 roku, nadal zdecydowaliśmy się stworzyć muzeum Armii Radzieckiej. W związku z taką zmianą był fakt, że podstawowym kryzys wojny domowej jest skończona. Zarządzać procesem tworzenia instytucji, których zadaniem M. K. Sokolovskomu, bo był największy ekspert w dziedzinie wojskowej i muzealnictwa. W celu utrwalenia wyczyny Obrońców Ojczyzny zostały przydzielone pokoje na pierwszym piętrze sklepu, znany dziś jako GUM. Ale podział liderów centrów handlowych muzealnych nie wytrwać, aw rezultacie szli głównie do linii Vetoshny serii.

nowe eksponaty

Kolejne lata upłynęły pod znakiem znacznego uzupełnienia kompleksów muzealnych. Pracownicy instytucji szybko reagować na wszelkie reformy w obronie obszarze Federacji Rosyjskiej. Próbki nowych rodzajów broni produkowanych sprzętu wojskowego, a także osobistego wyposażenia ochronnego jest bardzo szybko przyniósł na oczach zwiedzających.

Centralne Muzeum Armii Radzieckiej

Instytucja ta powstała pod koniec 1919 roku. Jego ekspozycja w pełni przekazać historię sił zbrojnych naszego kraju, od momentu ich powstania do dnia dzisiejszego. Możemy słusznie powiedzieć, że jest to jeden z wybitnych wojskowych muzeów na świecie, który posiada w swoich zbiorach ponad 800 tysięcy eksponatów. Obejmuje to rarytasy, które są bezpośrednio związane z życiem bohaterów historii Rosji. I tutaj można znaleźć przedmioty należące nie tylko mężów lub generałów, ale także zwykłych żołnierzy. W muzeum można zobaczyć nagród, banery, elementy uzbrojenia i sprzętu używanego, jak i sprzętu wojskowego. I tu przedstawiony jako relikwii naszego kraju i innych krajach. Dodatkowo zwiedzający mogą zapoznać się z liczbą zdobytych kawałki. Każdy może zobaczyć, jak nasz kraj rozwinął się pod względem broni od 1918 roku. W tym celu, ekspozycja sprzętu wojskowego została powołana, który znajduje się na odkrytym tarasie widokowym. Posiada w swoim obszarze ponad 150 eksponatów, począwszy od artylerii , a kończąc pocisków balistycznych.

środki

Soviet Army Museum okresowo organizuje ekspozycję. A nie tylko na jego własnym terytorium. Tak, wiele razy, wiele eksponatów przemysł obronny wystawione w innych miejscach w Moskwie. Ponadto, możliwość zapoznania się z potęgi militarnej Rosji i wielu regionach naszego kraju. W placówce ma oddział, który znajduje się w sferze Izba Pamięci wielkiego dowódcy G. K. Zhukova. Soviet Army Museum oferuje każdy gość szeroki program edukacyjny. Obejmuje wycieczkę repozytorium zbiorów, tarasu widokowego i pokoi. Ponadto, każdy może zanurzyć się w atmosferze wojskowej i smak frontu w kuchni restauracji, „Ach, drogi …”. Ponadto muzeum znajdują się kioski, w którym każdy użytkownik będzie mógł kupić miniaturowe modele sprzętu wojskowego, wiele pamiątek i literatury. Należy zauważyć, że do tej pory, agencja nie może zapewnić osobom niepełnosprawnym ze wszystkimi wygodami. Więc należy wziąć to pod uwagę przed planowaniem podróży.

hala

W muzeum znajduje się ponad 15 tysięcy rarytasy. Są to ważne dokumenty, zdjęcia, rzeczy osobiste żołnierzy, broni i nagród. Zespół naukowy włożył wiele wysiłku, aby stworzyć tę wystawę. I to jest widoczne nawet w dziedzinie, którą zajmuje (5000 m kw.). Wszystkie materiały dla ułatwienia zostały wystawione w porządku chronologicznym. Tak więc, na przykład, historia rosyjskiej armii i floty (do 1917) trwa 1-3 minut hale. Znajoma z powojennego rozwoju przemysłu obronnego naszego kraju może znajdować się w pomieszczeniu pod numerem 19, 20 i 21. Każdy, kto chce być świadkiem potęgi naszego kraju, powinni odwiedzić uczelnię. Adres, do którego muzeum znajduje Str. wojska radzieckie, d. 2.