246 Shares 1804 views

Evgeny Shishkin biografia i twórczość

Dziś pokażemy, kto jest Evgeny Shishkin. Mówimy o sowieckiej i rosyjskiej prozaik, scenarzysta i dramaturg. Od 1993 roku jest członkiem Związku Pisarzy Rosji. Urodził się w Kirowa, w 1956 roku, w dniu 1 czerwca.


biografia

Shishkin Evgeny urodził się w rodzinie Lidii Semonovny i Wasilij Żukowski. nazwisko panieńskie matki – Evdokimov. Studiował w Instytucie Politechnicznym Kirowa na Wydziale Automatyki i Inżynierii Komputerowej. Studia ukończył w 1979 roku. On nadal się kształcić na Uniwersytecie Gorkiego na Wydziale Filologicznym. 1985 ukończył z tej instytucji.

W 1995 Shishkin Jewgienij Vasilevich disaccustomed w Moskwie na wyższych kursach literatury w Instytucie imienia M. Gorkiego. W okresie od 1981 do 1987 roku był kierownikiem pracowni Pałacu kultury kolejarzy. Od 1987 do 1989 roku pracował jako nauczyciel w szkole rzeka. Od 1989 do 1993 roku był konsultantem Biura literatury propagandowej. Od 1995 roku jest redaktorem w wydawnictwie pod nazwą „Behemoth”. Od 1998 do 2001 roku pracował w czasopiśmie „Niżny Nowogród”. Pełnił funkcję redaktora naczelnego. Od 2001 do 2003 był profesorem literatury Instytutu nazwane M. Gorkiego. Stał adiunktem sztuki. W tym samym uniwersytecie prowadził klasę mistrzowską w prozie Wyższych Kursach literackich. Kto jest szefem działu prozy w magazynie „Nasz Współczesnej”. On mieszka w Moskwie. Pisarz ożenił. Ma dwie córki.

tworzenie

Evgeny Shishkin została opublikowana na łamach wielu czasopism, wśród nich: „Change”, „Roman-gazeta”, „Nasza Współczesna”, „Wojownik z Rosji”, „Niemen”, „World Literature”, „Moskwa Gazette”, „Rosyjski Dom” "Rise", "serce". Historie pisarza przetłumaczone na język arabski i chiński. Jest autorem spektaklu pod tytułem „Czy to moja wina?” To była wystawiona w Moskwie Dramatycznego Teatru na Perovskoy. Napisał scenariusz do filmu dokumentalnego „byłego Adres: Tverskoy Boulevard, 25”. Autor licznych publikacji na temat twórczości A. P. Chehova, N. V. Gogolya, I. A. Goncharova, A. S. Puszkina. Ponadto stworzył podręcznik do nauki dla studentów, zwany „pisać bez błędów.”

wyróżnieniem

Evgeny Shishkin wygrał Niżny Nowogród. Kolejna nagroda dla autora przyniósł rok 1999. Przyznano mu nagrodę o nazwie Shukshin. Potem był 2000. W tym czasie nasz bohater zdobył nagrodę literacką imienia Płatonow zatytułowany „Inteligentny serce”. 2001 również nie pozostają niezauważone. Następnie pisarz otrzymał nagrodę tygodnika pod tytułem „Literary Rosja”. Następujące nagrody oferowane w 2011 roku. Następnie pisarz zdobył All-rosyjską nagrodę literacką, która jest przeznaczona do Bicentennial rocznicy Goncharov.

Wybrane prace

Evgeny Shishkin w 2000 roku napisał powieść „Demony duszy”. Książka ukazała się w Niżnym Nowogrodzie w wydawnictwie „Behemoth”. opowieść dla czytelników w wieku szkolnym zostało opublikowane w 2008 roku pod nazwą „Magic soczewek.” Tej pracy autor poświęcił okulisty, rosyjski lekarz Fyodorov Svyatoslav Nikolaevich. Praca została wystawiona w Moskwie „Teatru Marionetek”. Książka ukazała się w wydawnictwie Moskwa „Ophthalmology”.

Warto też wspomnieć to zbiór opowiadań i autor opowiadań zatytułowanych „Aż po horyzont.” Obejmuje on następujące prace: „czterdziestym dniu”, „Burza”, „Pieśń”, „Obcy duszy”, „Campfire”, „Gatehouse”, „Ulica”, „na horyzoncie”, „XIX”, „headwind "" The Concert”. Książka „ochotnik w batalionie karnym” został opublikowany w 2009 roku. Ponadto, nasz bohater należący do książki „Prawo Ochrony miłości.” praca „Concerto” został opublikowany w „Sowa” Moskwa wydawnictwie. powieść „Prawda i błogość” został opublikowany w 2011 roku. Kolejnym elementem, który z pewnością zasługuje na wzmiankę, nazywany jest „Dusza Ukrzyżowanie”. Kolekcja wybrany prozy „Jestem wolny”, został opublikowany w 2011 roku.