373 Shares 6757 views

Objawy i leczenie zapalenia spojówek u dziecka

Bardzo częstą chorobą u dzieci jest zapalenie spojówek. Jest patologia powodu przeziębienia hipotermia dziecięcych, a także reakcje alergiczne. Choroba charakteryzuje się zapaleniem spojówek oczu i towarzyszy nieprzyjemny do leczenia dziecka.

Objawy choroby są określane po prostu dość. W tym samym czasie objawów choroby u dorosłych i dzieci są takie same, tylko reakcja dzieci bardziej gwałtowne i bolesne. Zasadą jest, że dzieci stają się niespokojne i ospały. Są kapryśna i często płaczą. Głównymi objawami zapalenia spojówek są:

  • obrzęk oczu i zaczerwienienie;
  • światłowstręt;
  • pojawienie się na pokrywach żółtych strupów;
  • podlewania;
  • Klejenie wieku po śnie;
  • pogorszenie snu i apetytu;
  • oczy pyorrhea.

Starsze dzieci skarżą rozmazania i utraty wzroku. Zapewniają one dyskomfort pieczenie w oczach i uczucie ciała obcego w nich.

Chyba że wyraźnie zaznaczono, że nie było zapalenie spojówek u dzieci, objawy, leczenie musi być przepisany przez lekarza, który chcesz skonsultować. Przebieg leczenia zależy od rodzaju czynnika sprawczego. Ponadto, okulista, aby określić przyczynę stanu zapalnego, które mogą być spowodowane przez rzęski, dostanie się do oczu, lub reakcji na jakiekolwiek bodźce, i nie wymagają specjalnego leczenia. Specjalista będzie sprawdzana śródczaszkowe i ciśnienie wewnątrzgałkowe, które wzrost może również wywołać stan zapalny.

Leczenie zapalenia spojówek u dziecka w pierwszym dniu przejawów patologii jest okresowo spłukiwania furatsilina rozwiązanie oko lub rumianku. Ta procedura jest przeprowadzana co dwie godziny. Kierunek przepływu musi być koniecznie z przodu świątyni. W kolejnych dniach, pralka może być skrócony do trzech razy dziennie. W tworzeniu się skorupy powinny zostać usunięte. Używa wacikiem. Rodzice powinni pamiętać , że leczenie zapalenia spojówek u dziecka w obecności stanu zapalnego w jednym oku powinien być wykonany na obu. Ma to na celu zapobiec infekcji wsiada do zdrowego narządu wzroku.

W przypadku, gdy nie jest to zapalenie spojówek u dzieci, leczenie (leki mogą być również przypisane w tym samym czasie) zalecane przez lekarza. Okulista, zwykle przepisywane środki dezynfekujące. Leki te powinny być wpajane w początkowym stadium patologii co trzy godziny. Dla niemowląt użyć dziesięć procent roztworu leku „sulfacetamid”. Starsze dzieci zaleca następujące środki: "Chloramfenikol", "kolbiotsin", "Futsitalmik", "Vitabakt" lub "Eubital". Leczenie konjuktivita dziecka może się odbyć przy użyciu maści ocznych (erytromycyny lub tetracykliny). Środki te powinny być stosowane do dolnej powieki.

Leczenie zapalenia spojówek dziecka, jeśli jest wykonane prawidłowo i na czas, daje doskonałe rezultaty. Affliction jest wystarczająco szybki. Jednak rodzice nie powinni samoleczenia, ryzykując zdrowie dziecka. Tylko lekarz za pomocą testów egzaminacyjnych i laboratoryjnych, może ustanowić sprawczy czynnik choroby i przepisać niezbędnej terapii.