489 Shares 7815 views

Jakie są termometry bez rtęci

Termometry bez rtęci dziś powszechnie stosowane w środowisku domowym i ośrodkach zdrowia. One stopniowo wypierać termometru rtęć, które mają wyższy stopień toksyczności, a tym samym na uszkodzenia obudowy bezpieczeństwa może stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Taki wyrób medyczny dostępny w każdym domu. Jego stosowanie pozwala określić odchylenie temperatury ciała od normy, co jest objawem choroby.

pomiar temperatury

Historia termometrów rzeczy z przeszłości. Wynalazek jest uznawany słynnego naukowca Galileo. On sam w jego zapisów nie zostawił wzmiankę o takim urządzeniu, ale jego uczniowie i rówieśnicy potwierdzić tworzenia termobaroskopa. Rozwój termometrze widać z poniższego chronologii zdarzeń:

 1. 1597 – powstanie wynalazku, zwany „termobaroskop”. To była szklana rurka o małej średnicy kuli, która została przylutowana w środku.
 2. 1657 – dodanie do termobaroskopu improwizowany skalach i tworzenia podciśnienia wewnątrz niego. Zostało to dokonane przez uczonych florenckich.
 3. 1667 – pierwsza wzmianka o takich urządzeń.
 4. 1703 – nastąpiła poprawa z termometrów powietrza francuskich Amontonsa naukowca.
 5. 1723 – są termometry, których kształt przypomina nowoczesny. Fahrenheit to udało, wyjawił światu możliwość wypełnienia instrumentu rtęcią. Skala wynalazku trzy główne temperatura punktu.
 6. 1742 – Anders Tselsy określone w dwóch zakresach temperatur, stosowanych do tej pory. Jest to temperatura topnienia lodu (0 ° C) i wrzącej wodzie (100 stopni Celsjusza).

Próbowano stworzyć doskonały termometr został ustawiony. Na przykład, Lord Bacon, Robert Fludd i kilku innych naukowców we współpracy z nich mówił o prymacie wynalazku termometry powietrza. Wiadomo również Santoro, naukowiec z Włoch, który był w stanie zrobić urządzenie do pomiaru temperatury ciała ludzkiego. Jego jedyną wadą stały się zbyt duże parametry. Należy zauważyć, termometr Kelvina, który jest powszechnie stosowany w dziedzinie naukowej.

Do tej pory istnieje wiele rodzajów termometrów. Są one wykorzystywane nie tylko w celach leczniczych, ale również w przemyśle i życiu codziennym. możliwe jest również pomiar temperatury wody lub powietrza z takich urządzeń.

Zalety i wady termometrów rtęciowych

Takie urządzenie – rurę o niewielkiej średnicy, której koniec jest umieszczony zbiornik rtęci. Wszystko to jest zamknięty w nieprzepuszczalnej powłoce, która zabezpiecza przed wnikaniem szkodliwych substancji do środowiska.

Zalety rtęci pomiarowe temperatury są:

 • łatwość użytkowania;
 • Czas pracy;
 • Aplikacja wszechobecność (temperatura określenie doustnie metody doodbytnicze pachowego lub region pachwinowy);
 • wysoka dokładność;
 • rozsądna cena;
 • prosta dezynfekcja.

Podczas korzystania z takich urządzeń należy pamiętać, że jest to niemożliwe do zastosowania działania mechaniczne, w tym dezynfekowane przez gotowanie, ponieważ są one bardzo kruche. Instrument rtęci nie mogą być klasyfikowane jako „bezpieczny termometr” ze względu na toksyczność jego treści, co czyni ten rodzaj termometry są najbardziej wymagające warunki pracy. Dysponowania tymi termometrami są potrzebne jako „odpady specjalne”, zawsze w tym samym czasie, zapewniając ochronę rąk i przewietrzyć pomieszczenie.

Temperatura termometry rtęciowe Pomiar trwa dość długo, trwa około 10 minut. W konsekwencji taki termometr dla dzieci, których wiek nie pozwala im wyjaśnić trzeba siedzieć cicho, nie bardzo nadaje.

Jakie są termometry bez rtęci

Termometry do pomiaru temperatury ciała może być inna. Najczęstszym z nich jest alkoholikiem. Zewnętrznie wyglądają jak rtęć, jedyną różnicą jest uważana za jedyny kolor zawartości zbiornika. Rtęć srebro i alkohol za pomocą barwników nadania czerwony kolor.

Są i elektroniczne termometry na podczerwień; należy również pamiętać tego rodzaju jako termometr dla dzieci, wykonane w postaci brodawki.

Termometry elektroniczne

Te wolne termometry rtęciowe pojawił się na półkach drogerii niedawno. Działania tych urządzeń z powodu obecności w nim specjalnego czujnika. Modele tego rodzaju może się różnić w zależności od funkcji (sygnały dźwiękowe do ciała, nieprzepuszczalnej dla przechowywania danych w pamięci ostatnich kilku pomiarów, posiadające sterylne CAPS).

Bezrtęciowy termometr ma następujące zalety:

 • bezpieczeństwa;
 • szybki pomiar;
 • Różne odmiany zewnętrznej konstrukcji;
 • Obecność wyświetlaczu;
 • dopuszczalną ceny;
 • Szeroka gama modeli.

Reszta cech i funkcji zależy od indywidualnej konfiguracji urządzenia i jego kosztów.

Wśród wad można wymienić pewien procent błędu, który zmienia się w zależności od miejsca zastosowania oraz potrzebę zorganizowania sygnał dźwiękowy po termometr wolna pod pachą przez jakiś czas. Na przykład, dzieci nie mają takiej cierpliwości. Nie powinniśmy zapominać o regularnej zmianie baterii. Jeśli nie są one w zasięgu ręki – urządzenie, które może „siedzieć” w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Nowoczesne termometry spirytusowe

Termometry bez rtęci zawartej w tej kategorii są uważane za najbardziej popularne. Alkohol ma wszystkie zalety rtęci, ale w przeciwieństwie do nich są bezpieczne. Nie wymagają baterii ani dodatkowego zasilania. Stanowią one swego rodzaju kompromis pomiędzy dziedzictwem oraz nowoczesnych urządzeń do pomiaru temperatury.

Najnowsze innowacje medyczne mogą być traktowane jako termometry na podczerwień. Są one klasyfikowane w zależności od miejsca uderzenia. Termometry są bezdotykowe, ucha lub frontalny. Zastosowanie – dokładnie zgodnie z zaleceniami. Przy tworzeniu tych urządzeń pod uwagę zalety poprzednich odmianach termometru i wyeliminować swoje wady. Wynikiem jest produkt charakteryzuje się:

 • bezpieczeństwa;
 • pomiar zasadniczo chwilowych (mniej niż 5 sekund);
 • mały błąd;
 • łatwość użytkowania;
 • funkcjonalność.

Wśród wad: wysoką ceną i niezdolność do podawania doodbytniczego.

Większość Termometry dla dzieci

Dzieci bez termometrów rtęciowych mieć formę sutki do pomiaru temperatury ciała. Twoje dziecko nie będzie się martwić, jak łatwo można przez 3-4 minut, aby mierzyć temperaturę, którego wartość zostanie wyświetlona na specjalnym ekranie. efekt kolorystyczny pozwoli natychmiast zrozumieć stan dziecka, ponieważ odchylenia od norm smoczek staje się czerwony, utrzymując go na zielono.

Istnieją również termopoloski które są łatwe do noszenia. Najczęściej są one stosowane w szczególnych sytuacjach, takich jak na zewnątrz lub w podróży. W życiu codziennym, nie są powszechne, ponieważ tylko naprawić fakt podnosząc temperaturę, ale nie dają dokładnych wartości.

Generalnie, aby znaleźć sposób na określenie temperatury ciała może być dla każdego w każdej chwili. Konieczne jest jedynie, aby dokonać właściwego wyboru.