575 Shares 6229 views

Bułgaria. Nessebar: odpoczynek

Spokojne, ciepłe morze, piękne, piaszczyste plaże, jasne słońce, malownicze parki i ogrody – kraj obdarowany naturą – to jest Bułgaria. Nessebar jest uważany za jeden z najbardziej popularnych kurortów wybrzeża bułgarskiego. Założona ponad 5000 lat temu, jeden z najstarszych miast w Europie, w 1956 roku uzyskał status muzeum miejskiego.


Miasto jest warunkowo podzielone na stare i nowe. Nowy Nessebar przylega do kurortu Słoneczny Brzeg, oto większość hoteli i nowoczesnych domów. Stary Nessebar rozciąga się na małym półwyspie, oddzielonym od nowej części wąskim zboczem. Zapora łącząca starą część z kontynentalną jest jednocześnie droga do miasta. Znajduje się tu również stary młyn – lokalny punkt orientacyjny, w którym fotografowie fotografują wszystkich turystów. Nieco dalej znajduje się pomnik patrona świętego Rybaka – św. Mikołaja.

Nessebar został założony przez Thracians i został nazwany Mesembria. Większość została zniszczona przez trzęsienie ziemi, ale dziś można zobaczyć ruiny starożytnych wież i ścian, świątyń i akweduktów. W XII-XIV w. Istniało ponad 40 kościołów, które – z uwagi na niewielkie rozmiary osady w tych czasach – są imponujące. Jednak w tym czasie w państwie Bułgaria Nessebar był jednym z najważniejszych miast.

Do nowoczesnego Nesebyru romantyczny wygląd "miasta z ubiegłego stulecia" przywiązuje się do domów zbudowanych w okresie renesansu w Bułgarii (XVIII wiek). Na starożytnych ulicach domy te odznaczają się niezwykłym wyglądem – wysokie kamienne podstawy i drewniane, zatoczkowe okna, wystające nad nimi.

Cały Stary Nessebar jest łatwy do poruszania się, ponieważ długość półwyspu wynosi zaledwie 850, a szerokość – 300 metrów. Na każdej z ulic Nesebyru zachęcamy do spoczynku przytulnych restauracji i kawiarni. Tutaj, ryby są traktowane świeże ryby, dostarczone z lokalnego portu. Liczne tawerny, sklepy, kawiarnie i artyści na wąskich brukowanych ulicach tworzą romantyczny styl miasta. Nesebyr, który utrzymuje ślady wielu narodów i epok, a także dzięki wyjątkowej naturze tych miejsc, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1983 roku .

Turyści z najbliższych kurortów Bułgarii, Pomorie i Słonecznego Brzegu, przyjeżdżają do Nesebyru na wycieczkę, ale bardziej interesujące byłoby zapoznanie się z tym miastem przez osiedlenie się w nim. Wypoczynek w Nessebar jest uważane za ekonomiczne, ponieważ istnieje wiele prywatnych tanich hoteli 2 * i 3 *. Dla turystów, którzy chcą zrelaksować się z maksymalnym komfortem, w nowej części miasta cztery i pięciogwiazdkowe kompleksy hotelowe oferowane są przez Bułgarię Nessebar. Apartamenty, które są również wiele, pozwala na relaks z maksymalnym komfortem dla rodzin z dziećmi i dużych firm młodzieżowych.

Najważniejszą rzeczą, która przyciąga Nessebar to duch i atmosfera starego miasta. Po wycieczce do Bułgarii-Nessebru, możesz cieszyć się pełnym wyprawą na plaży. W końcu plaża w tym mieście ma międzynarodową nagrodę Blue Flag, a wielu uważa, że jest to jeden z najpiękniejszych w Bułgarii. Nessebar może być dumny z szerokiego pasa plaży najczystszego złotego piasku rozciągającego się między miejscowością Ravda a miastem.