637 Shares 8564 views

Najpopularniejsze plaże Czarnogóry

Wakacje zawsze kojarzone są ze mną przy brzegu morza, ciepłym piasku i łagodnym promieniowaniu słońca. Dlatego plaże Czarnogóry stały się dla mnie idealnym miejscem na wakacje. Plaże Dobrec, Porto i Cuba libre z Herceg Novi oraz Sveti Toma, Ocaso i Mogren w Budvie są uznawane przez UNESCO za ekologicznie czyste strefy, co czyni je jeszcze atrakcyjniejszym.

W Czarnogórze ogromna liczba plaż. Niektóre z nich są betonowe, inne są piaszczyste, ale przeważają przeważnie bardzo małe kamyczki (wielkość kaszy gryczanej). Możesz zrelaksować się w zacisznym miejscu lub wybrać się na zatłoczony brzeg morza. Również tutaj można znaleźć wiele plaż dla miłośników opalania topless. Ogólnie, z tej całej różnorodności, każdy może odkryć plaże Czarnogóry, które będzie mu się podobało.

Ja, oczywiście, mam też swoje ulubione miejsca w tym kraju, o czym chcę ci powiedzieć.

Świetna plaża

Piaszczyste plaże Czarnogóry, o łącznej długości 33 km, rozciągały się prawie wzdłuż całego wybrzeża tego kraju. Ale największym z nich jest plaża, położona w pobliżu miasta Ulcinj. Jego długość wynosi 13 km, a najmniejszy piasek w tym miejscu jest bogaty w minerały i właściwości lecznicze. Morze jest dość płytkie, a przepiękny krajobraz jest niesamowity.

Dla rekreacji też wszystko jest zapewnione. Wygodne leżaki i parasole przeciwsłoneczne, obecność szatni, różne miejsca do uprawiania sportu i odpoczynku dla dzieci oraz niezawodna obsługa ratownicza czynią to miejsce idealnie. Ogólnie rzecz biorąc, ta plaża nie jest po prostu nazywana wspaniała.

Plaża Bečići

Zamieszczając najlepsze plaże w Czarnogórze, warto zwrócić uwagę na to miejsce. Ta piaszczysta plaża znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Budvy. Jest to jeden z najpiękniejszych w Europie. Obok znajduje się park leśny pod drzewami, z których zawsze można się schronić, zmęczony słońcem.

Oprócz leżaków, przebieralni, prysznice i toalety, na tej plaży można delektować się kulinarnymi arcydziełami w przytulnych kawiarniach, napić się krajowych napojów w barach i bawić się w centrum gier sportowych lub w wodzie.

Plaża Pizana

Wybierając się na rozluźnienie miejskich plaż Czarnogóry, pamiętaj, aby zatrzymać swoją uwagę w mieście Pisana. Znajduje się na terenie starej Budvy, w pobliżu wieży Repeno. Chociaż plaża nie ma dużych rozmiarów, jest niezwykle popularna wśród turystów.

Jednym z powodów jego popularności jest obecność pobliskiej wspaniałej restauracji, znanej na całym Budvie. Na plaży można delektować się pysznymi daniami. Również w pobliżu plaży znajduje się odkryty basen, w którym trenuje lokalny zespół piłkarzy wodnych.

Plaża Ploce

A jeśli jesteś zmęczony dużą liczbą osób i szukasz plaż Czarnogóry poza miastem, mogę doradzić w miejscu Ploče. Jest skalisty brzeg, a dno morskie jest żwirowe. To miejsce jest naprawdę niesamowite. Wiele kawiarni i barów, kilka basenów dla dorosłych i dla dzieci, które zawsze są w doskonałej kondycji, terapeuta masażu i bezpłatny wstęp na plażę – wszystko to sprawi, że wakacje będą niezapomniane.