565 Shares 5237 views

Zgadywania na Księdze Przemian

Księga Przemian – to nie tylko zgadywać, że jest jednym z najstarszych chińskich tekstów filozoficznych. Najwcześniejsza dostępna o niej wspomina odnosi się do 672 rpne Księga Przemian, w rzeczywistości jest to rodzaj skarbca mądrości opiera się na obserwacji świata wokół nich. Pod jego wpływem na rozwój nauki, filozofii i sztuki w starożytnych Chinach. Jego nazwa pochodzi od podstawowej idei – zmienność świata. Do tego dnia, zgodnie z Księgi Przemian numerologii jest wykorzystywana do zrozumienia jak harmonijne życie, więc ona jest w harmonii z naturalnym cyklem, i więcej – aby uzyskać odpowiedzi na ważne pytania o teraźniejszość i przyszłość.

Zmiany zarezerwowaniu wykorzystywane w ich pracy, wielu psychiatrów i psychologów, z których najbardziej znany jest Carl Jung. Zawiera on 64 heksagramy – symbol odzwierciedla pewne sytuacje życiowe w trakcie jego rozwoju. Hexagram składa się z sześciu cech – ciągłe lub nieciągłe. Linia ciągła wskazuje na stan aktywny (a) i Yang przerywana – stan pasywnym (Yin). Z tych oznaczeń i nie było imię nauki, która bada tę formę wróżenia – itszinistika. Rozszyfrowanie kombinacji tych cech jest wróżenie z Księgi Przemian. Interpretacja to się dzieje na tetragram, t. E. wszystkie heksagramie są podzielone na części, składających się z trzech linii.

Początkowo zgadywania na Księdze zmiany zaszły w następujący sposób. W celu uzyskania heksagram, konieczne było podjęcie łodyg krwawnika (50 sztuk) i powoli umieść je w palcach, starając się zapamiętać kombinację, aby przełożyć je na liczby, a następnie zbudować obwód. Oczywiście, to była bardzo długa, skomplikowana i nie są dostępne dla wszystkich procesów.

Oczywiście, teraz wróżby znacznie uproszczone, a pozostałe elementy są często stosowane zamiast łodyg krwawnika – monet. Aby wykonać wróżby przez Księdze Przemian w naszych czasach, trzeba trzy monety o dowolnym nominale, a także papier i pióro. Następnie trzeba się skupić, oczyścić umysł obcej myśli i myśleć o pytania. Po jasno zrozumiana i przedstawił się to pytanie, wrzucić monetę i zobaczyć, w jaki sposób są one tworzone. Jeśli większość monet (czyli dwa lub wszystkie trzy) wzrosły orła, trzeba narysować linię ciągłą, a jeśli ogony – jest przerywany. Powtórzyć proces sześć razy, więc masz sześć linii. Każdy kolejny wiersz powinien być sporządzony niż poprzedni. Następnie trzeba znaleźć pośród heksagramów, co odpowiada strukturze będzie Ci i czytać interpretacji.

Zgadywania na Księdze Przemian nie zawsze dają jasną i precyzyjną interpretację. Fakt, że jest zbudowany na obrazie, który chcesz zrozumieć i pojąć. Nie wszystkie rozmowy heksagram o dobru, a są bardzo nieprzyjemne przewidywania przyszłości. Ale nie martw się o tym wiele: Księga Przemian – traktat filozoficzny, który nie tylko przewiduje, ale radzi. Spróbuj zrozumieć, co to jest sugerowane i zmniejszyć nieprzyjemne prognoz do minimum.

Przed rozpoczęciem zgadywania, trzeba zapoznać się z prostych reguł. Podczas jednej sesji wróżenia nie można prosić więcej niż jedno pytanie. Nie możemy poprosić Księgę samo pytanie kilka razy – wierni nadal będzie pierwsza odpowiedź, nawet jeśli się nie podoba. Książka – jest stworzenie dobrych i światło, nie może zadawać pytania, które są w jakiś sposób związane ze szkodzenia innym. Wreszcie, jeśli miał heksagram straszyć wartość, nie martw się, starają się lepiej zrozumieć sytuację i uświadomić sobie, że nie.

Aby wróżymy w Księdze Przemian, niekoniecznie go kupić. W Internecie istnieje wiele stron z wróżenia, z których niektóre są zgadywania na książce zmian: Juno, wróżki i inne.