381 Shares 8958 views

Brak systemu operacyjnego (Windows 7): co zrobić, aby zaradzić tej sytuacji?

Nie często, oczywiście, ale nadal czasami użytkownicy podczas uruchamiania systemu są dość dziwny komunikat na ekranie: Brak systemu operacyjnego (Windows 7). Co należy zrobić, aby temu zaradzić, wielu po prostu nie wiem. Spróbujmy wypełnić tę lukę.


Wiadomość Brak systemu operacyjnego: co to jest?

Tak więc, za porażkę z pojawieniem się systemu operacyjnego Missing on-line ekranie pobierania. Co robić (Windows 7 na pokładzie)? Przede wszystkim nie panikować. Nic tu nie jest straszne, oczywiście, z zastrzeżeniem wydajności dysku twardego i braku jego uszkodzenia fizycznego.

Pierwszym krokiem jest po prostu przetłumaczyć napis. Z grubsza rzecz biorąc, linia mówi, że zagubiony lub brakujące „systemu operacyjnego” w partycji systemowej z którego uruchomienie go. Oczywiście, powody pojawienia się takich sytuacjach może być całkiem sporo. Zastanów się najbardziej prawdopodobne. W sprawiedliwości należy zauważyć, że od razu można zauważyć takie naruszenie nie tylko popularny „siedem”, ale także w każdym innym systemie, a przez jego modyfikacja jest w ogóle, a nie zależy.

Przyczyny awarii przy starcie systemu

Mówiąc, że spowodowałoby to takiego uszkodzenia, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na niektóre z najczęstszych powodów:

  • BIOS nie wykrywa dysk twardy jako pierwsze urządzenie z systemem operacyjnym;
  • BIOS nie rozpoznaje dysku twardego z powodu jego uszkodzenia fizycznego;
  • uszkodzony MBR;
  • uszkodzonych partycji systemowej z dysku twardym;
  • uszkodzony nośnik instalacyjny systemu Windows (dysk lub pamięć flash USB).

Na podstawie wszystkich powyżej, szukamy rozwiązań, aby rozwiązać problem dla każdego konkretnego przypadku.

Problem: Brak systemu operacyjnego (Windows 7). Co robić? Laptop nie uruchamia się. Najprostszym rozwiązaniem

Nie ważne jak to brzmi banalnie, często sytuacja odnosi się do ustawień BIOS-u zmienia się, gdy urządzenie jako priorytet początku komputerze lub laptopie nie narażać dysku twardego (dysk twardy) i innych mediów. Dlatego system operacyjny komunikat Missing (Windows 7). Co robić?

Aby odsłonić dysk twardy lub partycję logiczną, która jest system (jeżeli jest zainstalowany system Windows) jako pierwsze urządzenie do pobrania. Sytuacja jest prosta: na przykład, jeśli napęd DVD-ROM pierwszy koszt, a następnie – USB-urządzenie, w którym nie ma żadnych plików startowych systemu i dysk twardy nie jest wcale, BIOS, a nie widzi, skąd zostanie on załadowany „wiatr”.

Inną rzeczą, kiedy taka awaria może wystąpić w wyniku fizycznego uszkodzenia dysku twardego. Aby sprawdzić status, po raz kolejny, trzeba będzie wprowadzić w systemie BIOS, a następnie przejść do zakładki Tools, lub coś w tym stylu, gdzie można korzystać z linii na własny dysk twardy HDD Self Test (oczywiście nazwy sekcji i poleceń mogą się różnić, ale w generalnie trzeba szukać czegoś podobnego). Jeśli test zakończy się pomyślnie, problem nie jest w dysk twardy, czy wręcz przeciwnie, będzie musiała zostać wymieniona lub przeprowadzić specjalny test z odzysku, na przykład, przy użyciu pakietu HDD Regenerator.

Błąd Brak systemu operacyjnego (Windows 7): co zrobić z rekordu rozruchowego?

Dość często, problem może być związany z zmienionego rekordu rozruchowego, który jest odpowiedzialny za starcie systemu. Teraz jest to w tej perspektywie, należy rozważyć awaryjności Brak systemu operacyjnego. Co robić (Windows 7 na laptopie lub terminala stacjonarnego)? Przywrócić MBR. Ale do tego potrzebujemy płytę instalacyjną lub coś podobnego Live CD, aby pobrać początkowy interfejs, a następnie przejdź do wiersza poleceń poprzez Konsoli odzyskiwania. Należy pamiętać, że zwykły system odzyskiwania z punktu kontrolnego nie pomoże.

Tak więc, po wprowadzeniu wiersza poleceń najpierw trzeba sprawdzić partycję systemową, której trzeba się zarejestrować to, co jest przedstawione na obrazku poniżej.

Po sprawdzeniu dodać polecenie odzyskiwania rekord dwa bagażnika, jak pokazano poniżej.

Teraz można spróbować uruchomić system ponownie, wstępnie narażając partycję systemową jako priorytet za pobraniem lub po prostu wyjąć płytę CD z napędu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to może być zakończona. Ale zdarza się, że to nie działa, a użytkownik widzi na ekranie ponownie linia Brak systemu operacyjnego (Windows 7). Co zrobić w tym przypadku?

Do najbardziej prawidłowym zaradzenia tej sytuacji trzeba całkowicie przerobić rekordu rozruchowego. Powtórz wszystkie kroki, aby uruchomić komputer z dysku, a następnie dostać się do linii poleceń. Dodanie kolejnego polecenia i dokonać nagrania, jak pokazano w poniższym przykładzie.

Po tej manipulacji właśnie system uruchamia się bez żadnych problemów.

Inne problemy

Wreszcie, jeśli mówimy o innych możliwych wariantów rozwiązania problemu, należy sprawdzić system pod kątem wirusów za pomocą narzędzi Samozaładowczy jak Rescue Disk. Może problem jest w luźno połączone pętle Winchester (zwłaszcza jeśli jest ich kilka). Ogólnie rzecz biorąc, jest to niezbędne do oceny sytuacji. Ale w naszym przypadku najbardziej dotkniętych część sytuacji, i, jak widać, metody ich usuwania nie jest zbyt skomplikowana.

Jednakże, jeśli dasz radę, oczywiście, również w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ustawienia BIOS-u, jak również możliwe zużycie lub uszkodzenie dysku twardego. Z reguły są one w większości przypadków przyczyną tych niepowodzeń. Jeśli chodzi o kwestie związane z rekordu rozruchowego, takie sytuacje są znacznie mniej powszechne, jednak i powinien być uważany za. Być może w pewnym momencie krytycznym błędem systemowym nastąpiło, na przykład, gdy nagle komputer lub laptop jest wyłączony z powodu awarii zasilania, przepięć i tak dalej. D.