133 Shares 2723 views

Zagadki o marchwi dla dzieci. Pomysły na jak zrobić dziecko (dla dorosłych)

Najmłodszy kindergartners wziąć nie jest tak łatwe, zwłaszcza jeśli są one duże niespokojny. Ale jest to forma zajęć rozwojowych pozwala na obsługę nawet najbardziej aktywnych i niesfornych dzieci. Zagadki o marchwi są szczególnie popytu, ponieważ pomarańczowy słodki warzywo kochany przez wielu dzieci. I, oczywiście, wiedzą jak to wygląda, co jest nazwą.


Puzzle dla dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 lat)

W tym wieku dzieci są zwykle wystarczająco dobre, aby zrozumieć metafor i porównań, więc zagadki o marchwi mogą obfitują. Na przykład, w następujących przypadkach:

  • Fox norek przeciągane,

Ale dla kręcone kosmyk,

Czuje się gładka,

Smak – dobrze, cukier! Słodkie.

  • Włożyli ogień na ziemię, ale dym na ulicy pozostał.
  • W krainie nosa i ogona na ulicy.
  • Czerwony dziewczynka siedzi w ziemiance, skośne w opadającymi wiatrowych.

I takie przykłady można podnieść dużo, a co najważniejsze – w podróży, puzzle o marchewki nie jest konieczne, aby dokładnie zastanowić się prostsze – tym lepiej. Dzieci będą zadowoleni z takiej opłaty dla umysłu, który jest nie tylko pouczające, ale również interesujące. Szczególnie jeśli jednocześnie powiedzieć dzieciom o tym, dlaczego blaty porównaniu z kosą lub ogona, a sama marchew z piękną dziewicę.

Zagadki o marchewki dla najmłodszych (2-4 lat)

Z tych dzieci powinni być ostrożni, ich wiedza nie jest zbyt duży, aby porównać z warzywami animować obiekty (ludzie), więc zadania mogą być łatwiejsze. Zagadki o marchwi może wymyślić takiego planu:

  • Ona jest na szczycie wszystkich zieleni, od dołu cały pomarańczowy, tylko wyciągnąć i oczyścić to konieczne.
  • Mam kępka włosów, jest zielony, jako pakiet. Jestem słodka jak cukier, czerwony jak pomarańczowy, po prostu wyciągnąć, ale oczyszczone.
  • Choć w kraju, nawet w ogrodzie, można mnie znaleźć, jeśli mama i tata sadzone mnie uważnie. Kudryav ogon, czerwony głowy, ostre i słodkie. Kim jestem?

Oczywiście, że dziecko było łatwiejsze w obsłudze, można przejść do tematu zagadek tematycznych wyświetlacz na ścianie lub podjąć odpowiednie zdjęcie w ręku.

Jak grać w domu?

Riddle o marchewki dla dzieci nie powinny być zbyt skomplikowana. I to sprawia, że dziecko nie może rozwiązać zbyt. Dlatego możliwe jest w trakcie sprawy wewnętrzne, gdy dziecko koniecznie wije się gdzieś w pobliżu, aby myśleć mu takie zadania na inteligencję. To będzie interesujące, aby określić, jaki rodzaj sprawiedliwego Maiden, który utknął w ziemi i czeka na nią za ogon na ratunek. A rodzice sami będą interesujące wymyślić takiej farsy dla swojego dziecka.