452 Shares 4880 views

MRI mózgu – to okazja do spojrzenia na siebie od wewnątrz

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (lub NMR) mózgu, szkielet i innych narządów, jako metody badań tkanki kostnej jest logiczną kontynuacją badaniu rentgenowskim i obrazowaniu przy użyciu komputera. Przez ponad sto lat temu, badania medyczne wykazały, że możliwe jest, aby zajrzeć do wnętrza ludzkiego ciała, czy mogą skorzystać z właściwości fizycznych wiązki rentgenowskiej. Pierwszy własności: przy długości fali wiązki jest mniejszy niż w przypadku fali świetlnej. Drugie wiązki rentgenowskiej jest w stanie penetrować tkankę. Jego gęste tkanki pochłaniają, odbijają miękkie. Na zdjęciu wyraźnie widać w końcu jest to kości, zęby, klatki piersiowej.


Tomografia komputerowa została opracowana po wprowadzeniu do praktyki medycznej sprzętu komputerowego. Badanie to jest bardzo podobne do promieni rentgenowskich. Tylko ona jest w posiadaniu różnych czujników, które podręczniku rentgenowskie w kilku miejscach w tym samym czasie, jakby cięcia narządy docelowe w wielu plastry. Metoda ta pomaga nam zobaczyć wewnętrzną strukturę kości w odcinku iw szczegółach. Wszystkie obrazy są przesyłane na ekran komputera, gdzie można je dokładnie i spokojnie zbadać specjalista.

Jednakże, jak zdjęcia rentgenowskie i badania CT wystawiać na działanie promieniowania, osobę i znaczną jeden. W rezultacie, może to powodować mutacje w organizmie i doprowadzić do rozwoju komórek rakowych. Takie wady z promieni rentgenowskich zachęcić lekarzy wraz z naukowców do poszukiwania bezpieczniejszych metod badań ciała ludzkiego. Zatem, dogłębne badanie praw fizycznych i rozwijać nowe technologie doprowadziły do powstania w 1973 roku nowej metody.

Podstawą już leżał bez promieniowania rentgenowskiego, a właściwości pól magnetycznych i fal radiowych. Obraz na ekranie w badaniu MRI mózgu, a także inne tkanki kości uzyskane w wyniku jądra atom wodoru, który stanowi część kości, na podstawie badania są wystawione na działanie promieniowania elektromagnetycznego o różnej częstotliwości. Zmierzona ilość energii, która promieniuje z rdzenia jak w stanie wzbudzonym, a na chwilę relaksu. Wszystkie te informacje są wprowadzane do komputera, wykorzystując algorytmy matematyczne są przetwarzane – a ekran wyświetla bardzo dokładny obraz z kilku warstw kości, lub jakiegokolwiek innego organu.

Ta diagnoza umożliwia lekarzom badać szczegółowo i zidentyfikować choroby narządów wewnętrznych, które różnią się nie mogą być testowane. Ponieważ bardzo trudno jest zajrzeć do wnętrza czaszki, jest tylko jeden pewny sposób, aby badać tkanki miękkie wewnątrz niego – jest MRI mózgu. Gdzie i jak to będzie?

Co jest MRI mózgu? Jest to bardzo prosta procedura dla pacjenta. Wystarczy przejść do skanera – wąski skaner z czujników. Leżąc jeszcze dziesięciu do trzydziestu minut. W tym celu mogą być przymocowane do ramion, nóg, klatki piersiowej i głowy specjalnymi pasami ograniczyć ruchomość ciała. Zasadniczo skanery są dość wąskie, może powodować dyskomfort. Zdarza się, że niektórzy pacjenci obejmuje ataku paniki w trakcie badania. Z tego powodu stworzyliśmy otwarty skaner MRI.

Powszechnie wiadomo, że metal i elementy pozłacane są bardzo wrażliwe na działanie pola magnetycznego, więc podczas kontroli tych elementów z pacjentem nie powinny mieć na ciele, w pokoju zbyt. Wszystko biżuteria, guziki, a nawet makijaż powinny być usunięte przed testem. Z tych samych powodów, MRI mózgu lub innego organu nie może być wykonywane dla tych pacjentów, którzy mają sztuczne kończyny, rozruszników lub innych implantów metalowych.

W ostatnich latach został on powszechnie stosowany MRI mózgu z kontrastem. Istotą tej metody jest to, że pacjent przyjmuje przed środkiem badania kontrastowego. Daje to możliwość obserwacji stanu różnych naczyniach mózgu i układu krążenia krwi w każdych warunkach. Niektórzy pacjenci mogą być reakcje alergiczne na substancję. I że, być może, tylko szkoda, że może przynieść człowiekowi rodzaj diagnozy. Ogólnie rzecz biorąc, MRI jest bardzo skuteczny w wykrywaniu chorób, ukrytych za kością.