326 Shares 4441 views

blokery receptora angiotensyny 2: leki i mechanizmy działania

Zarówno profilaktyka i leczenie chorób układu krążenia wymaga odpowiedzialnego i poważnego podejścia. Takie problemy są coraz bardziej zaniepokojeni ludzi dzisiaj. Dlatego wiele osób często traktują je bardziej lekko. Tacy ludzie są często albo całkowicie ignorują konieczność poddania się leczeniu lub podjęcia leków bez recepty (za radą znajomych). Jednak ważne jest, aby pamiętać, że niektóre lek pomagał innym, to nie gwarantuje, że to pomoże. Do tworzenia schematów leczenia wymagają wystarczającą wiedzę, umiejętności, które mają tylko specjaliści. Również przypisać jakieś leki mogą jedynie z uwzględnieniem indywidualnych cech pacjenta, nasilenia choroby, a zwłaszcza jej przebiegu i historii. Ponadto, obecnie istnieje wiele skutecznych leków, które zostały wybrane i powołane tylko profesjonaliści mogą. Na przykład, odnosi się do sartanów – specjalnej grupy leków (zwane również blokery receptora angiotensyny 2). Jakie są te leki? Jak zrobić receptora angiotensyny 2? Przeciwwskazania do stosowania substancji należą do której grupy paitsentov? W niektórych przypadkach wskazane byłoby, aby z nich korzystać? Leki, które są zawarte w tej grupie substancji? Odpowiedzi na te i inne pytania będą omawiane w tym artykule.


sartana

Traktowane jako grupa substancji jest nazwany w następujący sposób: blokery receptora angiotensyny 2. Preparaty z tej grupy leków, że zostały wyprodukowane przez wnikliwej analizy przyczyn chorób układu sercowo-naczyniowego. Dziś ich zastosowanie w kardiologii jest coraz bardziej powszechne.

Angiotensyny 2 receptora: mechanizmy działania

Przed rozpoczęciem korzystania z leków na receptę, ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, jak one działają. Jak wpływa na ludzkie ciało receptora angiotensyny 2? Preparaty z tej grupy wiążą się z receptorami, blokując tym samym znaczny wzrost ciśnienia krwi. To pomaga skutecznie zapobiegać nadciśnieniu. 2 blokery receptora angiotensyny są najbardziej skuteczne w tym substancji szacunku. Eksperci zwracają należytą uwagę na nich.

Klasyfikacja: angiotensyna-blokery receptora 2

Istnieje kilka rodzajów sartany, które różnią się strukturą chemiczną. Jest możliwe, aby wybrać odpowiednie blokery receptora angiotensyny pacjent 2. Leki, które zostaną wymienione poniżej, ważne jest, aby zbadać i przedyskutować zasadność ich stosowania z lekarzem.

Tak, istnieją cztery grupy sartany:

 • Bifenylowe pochodne tetrazolu.
 • Nebifenilovye pochodne tetrazolu.
 • Nebifenilovy netetrazol.
 • związki niecykliczne.

Tak więc, istnieje wiele rodzajów materiałów, które są oddzielone przez angiotensynę 2. Preparaty (centralnych receptorów lista) są przedstawione poniżej:

 • "Losartan".
 • "Eprosartan".
 • "Irbesartan".
 • "Telmisartan".
 • „Walsartan”.
 • „Kandesartan”.

wskazania

Weź to grupa substancji może być przepisywany wyłącznie przez lekarza. Istnieje kilka przypadków, w których uzasadnione byłoby używać blokerów receptora angiotensyny 2. Kliniczne aspekty tej grupy następujących preparatów:

 • Nadciśnienie. Oznacza to, że choroba ta jest uważana za główną wskazówką dla sartanów zastosowania. Wynika to z faktu, że blokery receptora angiotensyny 2 nie wpływają niekorzystnie na metabolizm i nie powodują zaburzeń erekcji, oskrzeli nie zaszkodzić przepuszczalność. Wpływ leku rozpoczyna się po dwóch do czterech tygodni po rozpoczęciu leczenia.
 • niewydolność serca. Blokery receptora angiotensyny 2 hamują działanie układu renina-angiotensyna-aldosteron, których aktywność i prowokuje rozwój choroby.
 • Nefropatia. Z powodu cukrzycy i nadciśnienia tętniczego, istnieją poważne zaburzenia w funkcjonowaniu nerek. 2 blokery receptora angiotensyny chronić narządy wewnętrzne i nie jest w stanie wyświetlić zbyt dużo białka w moczu.

"Losartan"

Skuteczna substancja włączona do grupy sartanów. „Losartan” – bloker receptora angiotensyny-2 Jego rozróżnienie z innymi lekami jest znaczny wzrost tolerancji wysiłku u ludzi cierpiących na niewydolność serca. Wpływ leku staje się maksymalne już po sześciu godzinach od zażycia leku. Pożądany efekt uzyskuje się po trzech i sześciu tygodniach stosowania leku.

Głównymi wskazaniami do stosowania leku objętym przeglądem są następujące:

 • niewydolność serca;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia udaru mózgu u pacjentów, którzy mają warunki do tego.

Użytkownik nie może używać „losartan” podczas zajścia w ciążę i podczas karmienia piersią, jak również w przypadku indywidualnej wrażliwości na poszczególne składniki preparatu.

blokery receptora angiotensyny 2, do którego stosuje się do badanego leku może powodować działania niepożądane, takie jak zawroty głowy, bezsenność, zaburzenia snu, smaku, wzroku, drżenie, depresja, zaburzenia pamięci, zapalenie gardła, kaszel, zapalenie oskrzeli, nieżyt nosa, nudności, zapalenie błony śluzowej żołądka, ból zęba, biegunka, brak apetytu, wymioty, skurcze mięśni, zapalenie stawów, ból w barku, pleców, nóg, kołatanie serca, niedokrwistość, zaburzenia czynności nerek, impotencja, osłabienie libido, rumień, łysienie, wysypka, świąd, obrzęk, gorączka, dna moczanowa, hiperkaliemia ,

Należy przyjąć lek raz dziennie, niezależnie od posiłku, dawki przepisane przez lekarza prowadzącego.

„Walsartan”

Niniejszy lek jest skuteczny w zmniejszaniu przerost serca, które występuje z powodu rozwoju nadciśnienia. Wycofanie nie pojawia się po odstawieniu leku, jednak może to spowodować pewne receptora angiotensyny 2 (grupa opis sartany pomaga dowiedzieć się dokładnie, jak leki zawierają tę funkcję).

Głównymi wskazaniami do przyjmowania danej substancji są następujące warunki: zawał mięśnia sercowego, nadciśnienie pierwotne lub wtórne, zastoinowa niewydolność serca.

Tabletki są doustnie. Należy je połykać bez rozgryzania. Dawka wyznacza lekarza. Jednak maksymalna ilość substancji, które mogą być podjęte w ciągu dnia, jest sześćset czterdzieści miligramów.

Czasami może to mieć na ciele i negatywnego wpływu blokerów receptora angiotensyny 2. działania niepożądane, które mogą powodować „Walsartan”: zmniejszenie libido, świąd, zawroty głowy, neutropenia, utrata przytomności, zapalenie zatok, bezsenność, bóle mięśni, biegunka, anemia, kaszel, ból w plecach , zawroty głowy, nudności, zapalenie naczyń, obrzęk, zapalenie błony śluzowej nosa. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych reakcji, należy natychmiast skonsultować się ze specjalistą.

„Kandesartan”

Oglądany preparat formułować w postaci tabletek do podawania doustnego. Należy przyjmować raz lub dwa razy dziennie w tym samym czasie, niezależnie od posiłku. Należy dokładnie przestrzegać zaleceń ekspertów. Ważne jest, aby nie przerywać przyjmowania leku, nawet jeśli czujesz się lepiej. W przeciwnym razie, może neutralizować skuteczność leku.

Podczas używania należy uważać na tych pacjentów, którzy cierpią na cukrzycę, niewydolność nerek czy dziecko wylęgowych. Wszystkie te warunki muszą być zgłoszone specjalistów.

"Telmisartan"

Uważany za lek jest wchłaniany z przewodu pokarmowego, w stosunkowo krótkim okresie czasu. Preparat można przyjmować niezależnie od posiłków. Głównym wskazaniem do stosowania jest nadciśnienie. Okres półtrwania leku wynosi ponad dwadzieścia godzin. Lek jest uzyskane poprzez jelit prawie niezmienione.

Zabrania wziąć rozważyć lek w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Lek może powodować następujące skutki uboczne: bezsenność, zawroty głowy, nudności, diareyayu, depresja, ból brzucha, zapalenie gardła, wysypka, kaszel, bóle mięśni, zakażenia dróg moczowych, niskie ciśnienie krwi, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, niedokrwistość.

"Eprosartan"

Uważany za lek należy przyjmować raz dziennie. Zalecana ilość leku dla jednej aplikacji jest sześćset miligramów. Maksymalny efekt uzyskuje się po dwóch, trzech tygodniach stosowania. „Eprosartan” może być częścią zintegrowanego leczenia i monoterapii głównego składnika.

W żadnym wypadku nie można uznać stosować leku w okresie karmienia piersią lub ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas korzystania z „eprosartan”? Wśród nich są: osłabienie, biegunka, zawroty głowy, bóle głowy, katar, kaszel, duszność, obrzęk, ból w klatce piersiowej.

"Irbesartan"

Oglądane lek przyjmowany doustnie. Był w krótkim czasie jest wchłaniany z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie substancji we krwi występuje po zaledwie kilku godzin. Przyjmowanie pokarmu nie ma wpływu na skuteczność leku.

Jeżeli pacjent jest przypisany hemodializie, nie ma wpływu na mechanizm działania „Irbesartan”. Ten materiał nie pochodzi z ciała ludzkiego przez hemodializę. Podobnie, lek może bezpiecznie przyjmować pacjentów cierpiących na marskość łagodne lub umiarkowane nasilenie.

Lek należy połykać bez rozgryzania. Jego stosowanie nie musi być połączone z posiłkiem. Optymalna dawka początkowa jest uważana za sto pięćdziesiąt miligramów dziennie. Starsi pacjenci polecają rozpoczęciem leczenia siedemdziesięciu miligramów. W trakcie leczenia, lekarz może zdecydować o zmianie dawki (na przykład jego wzrost w warunkach niewystarczających efektów terapeutycznych na ciele). W tym przypadku pacjent może wziąć trzysta miligramów leku lub wymienić podstawowy lek w zasadzie. Na przykład, do leczenia cukrzycy typu drugiego i nadciśnienie dawkowania powinien być stopniowo zmienił się z sto pięćdziesiąt miligramów dziennie do trzech sto miligramów (jest to ilość leku jest najbardziej skuteczne w zwalczaniu nefropatia).

Istnieją pewne cechy stosowania tego leku. Zatem pacjenci cierpiący na zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, przed rozpoczęciem leczenia niektórych z jego przejawów jest to konieczne w celu wyeliminowania (hiponatremia).

Jeśli nie jest to naruszenie czynności nerek, jego schemat leczenia u ludzi mogą być takie same, jak gdyby nie było takiego problemu. To samo odnosi się do zaburzeń czynności wątroby o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. W tym samym czasie, podczas hemodializy początkowa ilość leku można zmniejszyć o połowę w porównaniu z konwencjonalnymi i stanowią siedemdziesiąt pięć mg dziennie.

Eksperci nie zalecają stosowanie badanym lekiem dla nieletnich, ponieważ nie ustalono, jak to jest bezpieczne i skuteczne w tym wieku pacjentów.

„Irbesartan” bezwzględnie przeciwwskazany do stosowania u kobiet, które noszą dziecko, ponieważ bezpośrednio wpływa na proces rozwoju płodu. Jeśli ciąży w momencie ich terapii, ostatnie powinny być zniesione natychmiast. Zaleca się, aby przejść do alternatywnych produktów przed rozpoczęciem planowania ciąży. Oglądane zakazane stosowanie leku podczas karmienia piersią, ponieważ nie ma informacji, czy substancji w mleku matki.

Reasumując

Utrzymać swoje zdrowie – osobisty obowiązek każdego człowieka. I starszy wiek, tym więcej wysiłku będzie musiał zrobić. Jednakże przemysł farmaceutyczny ma nieocenioną pomoc, nieustannie staramy się stworzyć lepsze i bardziej skutecznych leków. TYM powszechnie stosowany w walce z chorobami układu krążenia i uznane w niniejszym artykule, blokery receptora angiotensyny 2. Leki, których wykaz został wymieniony i szczegółowo omówione w tym artykule, powinny być wykorzystywane i stosowane do celu lekarz prowadzący, który jest dobrze obeznany z prądem stan pacjenta zdrowia i tylko pod jego stałą kontrolą. Wśród takich leków jest izolowany „losartan” „eprosartan” „irbesartan” „telmisartan” „walsartan” i „Kandesartan”. Przepisać leki uznane jedynie w następujących przypadkach: w obecności nadciśnienia tętniczego, choroby nerek i niewydolności serca.

W razie potrzeby rozpocząć własny ważne aby zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa, które są z nim związane. Po pierwsze, przy stosowaniu leków za ważne dla dokładnego przestrzegania dawki i w czasie jej regulować w zależności od aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Aby przeprowadzić wszystkie procedury te są tylko fachowiec może prawidłowo. Ponieważ tylko lekarz może rozpatrywany i wyniki analiz przypisać odpowiedni reżim dawkowania i leczenia tworzą dokładnie. Po terapii ma być skuteczna jedynie w przypadku, gdy pacjent będzie przestrzegać zaleceń lekarza.

Z drugiej strony, ważne pod każdym względem jest przyczynienie się do poprawy własnej kondycji fizycznej poprzez przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia. Pacjenci muszą być odpowiednio dostosować snu i czuwania, aby utrzymać równowagę wodną, i dostosować nawyki żywieniowe (wszak przeciętny jedzenie, nie dostarczają organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych, nie będzie w stanie odzyskać w normalny rytm).

Wybierz leki wysokiej jakości. Zadbaj o siebie i swoich bliskich. Bądź zdrowy!