451 Shares 4229 views

Skuteczne leczenie zapalenia nadkłykcia stawu łokciowego

Nadkłykcia jest lepiej znany jako „łokieć golfisty”, ale to nie znaczy, że cierpi z powodu tej choroby tylko fani gry w golfa. Chociaż są one najbardziej narażone na tę chorobę. Leczenie zapalenia nadkłykcia łokcia może być zachowawcze i chirurgiczne. Więcej o tym poniżej.


Co prowadzi do zapalenia nadkłykcia

Wszelkie powtarzalny ruch może spowodować chorobę: może to być chwytliwe, korzystanie z niektórych rodzajów instrumentów, ćwiczenia, a to może być następstwem urazu łokcia. Nadkłykcia rozwija się z powodu nadmiernego obciążenia stawów i mięśni. Niektóre gatunki niektórych czynności może spowodować zapalenie mięśni dołączyć do nadkłykcia, a niekoniecznie obecności obciążeniach sportowych.

Symptomatologia nadkłykcia stawu łokciowego

Objawy „łokieć golfisty” objawia się bólem w nadkłykcia przyśrodkowego, które mogą rozprzestrzeniać dół przedramienia. Bóle są gorsze podczas zginania ręki w nadgarstku lub palców. Podczas ściskania dłoni w pięść lub noszących elementy mogą mieć wrażenie, że zmniejszyła siłę chwytu. Symptomatologia jest czasami bardzo podobny do tak zwanego zespołem cieśni nadgarstka, który może wysłać leczenia zapalenia nadkłykcia łokcia w złym kierunku. Dlatego ważne jest, aby nie diagnozować siebie i zobaczyć się ze specjalistą.

Nadkłykcia łokcia: Leczenie

Ćwiczenia – to jest to, co może pomóc w walce z chorobą. Ale nie powinniśmy angażować się w siebie – konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. On dokładnie zbadać obszary problemowe i może powołać specjalne testy, które mogą pomóc w wyjaśnieniu diagnozy. Leczenie zapalenia nadkłykcia łokcia może wymagać badań fluoroskopii w celu zapobiegania chorobom kości lub skutków urazu, które pacjent może być zapomniane. Obraz można również wykazać obecności lub przy braku nadmiaru wapnia, który może prowadzić do wydłużenia procesu zapalnego w tym regionie.

Leczenie zachowawcze epicondylitis stawu łokciowego

Kiedy zapalenie ścięgien leczenie zachowawcze jest skuteczne tylko w ciągu 4-6 tygodni od wystąpienia objawów. W takich przypadkach leczenie potrwa około miesiąca. W przewlekłym zapaleniu, które powstały z powodu braku terminowego leczenia, do pełnego wyzdrowienia może trwać do sześciu miesięcy. Jednakże, należy rozumieć, że w bardzo zaawansowanych przypadkach pełne odzyskanie jest w zasadzie niemożliwe, szczególnie jeśli nie wyeliminować czynniki, które doprowadziły do powstania choroby. Leczenie obejmuje stosowanie niesteroidowych przeciwzapalnych lub wtrysku niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ostatni pacjent jest poddawany pewnym ryzykiem obniżenia wytrzymałości cięgien. przepisywany także fizykoterapię – pozaustrojowej terapii fala uderzeniowa, która poprawia krążenie krwi, co pomaga wyeliminować stan zapalny. Takie procedury przeciwwskazań – obecność raka.

leczenie operacyjne

Gdy konwencjonalne metody leczenia nie pomagają, lekarz może zalecić operację, podczas której usuwa blizny, prowokując epicondylitis stawu łokciowego. Leczenie (maści, rehabilitacja, medycyna) po operacji zajmuje trochę czasu, ale może prowadzić do całkowitego wyleczenia.