657 Shares 5081 views

Jako komedia wpływają na nas?

Komedia – jest to więcej niż tylko dobry sposób na spędzenie czasu. Humorystyczny gatunek – to więcej niż zwykłe rozrywki. Śmiech wplecione w naszych codziennych działaniach tak silne, że nie możemy z niej zrezygnować, nawet jeśli ustawisz cel. My żartować w zamian za komplementy, opowiadając dowcipy w przerwie obiadowej i udało się rozweselić tłum na pogrzebie. Humor może zmienić sposób życia? Spróbuj zrozumieć.

Śmiech pomaga radzić sobie z trudnościami i szukać właściwych decyzji

Humor już dawno przerosły gatunku niepoważne hobby i stał się prawdziwym rynkiem zbytu dla tych, którzy chcą przezwyciężyć trudną sytuację. To pomaga komunikować się i działać jako link do odmiennych grup ludzi. W całej długiej historii ludzkości poczucie humoru pomogły wybitnych myślicieli do dokonywania własnych odkryć. Według autora Peter McGraw i Joela Warner, Platona i Arystotelesa podwaliny zachodniej filozofii, starając się nadać sens komedii. Szukaj śmiać się w radosnych krzyków szympansów pomogły Charles Darwin odkrył teorię ewolucji. Sigmund Freud za pomocą dowcipów wędrował ulicami tyłu nieprzytomny.

Jednym z najbardziej popularnych teorii

Filozof Thomas Hobbes zaprezentowana publicznie teorię pochodzenia humoru, który został później nabytej wielu zwolenników. Według naukowca, żarty pomagają ludzie dochodzić do siebie i pokazać swoją wyższość nad słabym. Dlatego kochamy się śmiać z tych, którzy dostali się w sytuacji nie do pozazdroszczenia i dosłownie padł na twarz w błocie. Oczywiście, starając się wyśmiać osób niepełnosprawnych nie będzie szans. Na szczęście nasze społeczeństwo zawsze będzie odrobina współczucia i tolerancji.

To pomaga nam uniknąć konfliktów i eliminuje pomyłki w mózgu

„Jeśli ludzie nie byli w stanie żartować i śmiać się, oni już dawno zabrzmiało siebie z kijami” – to opinia neuronauki poznawczej, pisarzy naukowych Scott Weems. W swojej najnowszej książce, naukowiec mógł współdziałać i analizować wyniki kilku badań naukowych, w tym te, które wykorzystywane skany mózgu. Zdaniem ekspertów, w rzeczywistości, śmiech jest formą umysłowego przetwarzania informacji. Kiedy dana osoba stara się poradzić sobie z trudnymi kwestiami kontrowersyjnymi, humor eliminuje pomyłki w mózgu, biorąc na siebie rolę filtra.

Śmiech przez łzy

To częściowo tłumaczy naszą zdolność do śmiechu w sytuacjach tragicznych. Na pierwszy rzut oka, ciemna i skomplikowana historia nie pasuje z obietnicą komedii. Jednak zawsze będą fani czarnego humoru, satyry i sarkazmu. Pomaga ludziom zjednoczyć i przetrwać ponury kamień milowy w historii. Jak to było, na przykład, w Stanach Zjednoczonych po niesławnym Ataki terrorystyczne 11 września 2001. I choć są fani nieodpowiednich lub obsceniczne wypowiedzi, tylko pogorszyć sytuację, to raczej wyjątek potwierdzający regułę. W sumie jego żarty waga, urodzony człowiek w trudnych czasach, pomagają przejść.

Komedia zawiera ważną funkcję społeczną

Przez długi czas badanie wpływu satyrycznej komedii na masy, naukowcy zebrali wiele dowodów, że wyrafinowana komedia satyryczna objąć ważną funkcję społeczną. Niektóre komedia przeżywa niezwykły wzrost popularności. Tak, to ma prawo do satyry na śmieszność brzydkie decyzje polityczne i wszędzie złamać tabu. Gatunek podjął się obowiązków regulatora wartości społecznych. Jako bardziej subtelnie i sprytnie, możemy wezwać władze do odpowiedzialności? Komedia i satyra wykonywania dobry uczynek. Oba gatunki są ukierunkowane na zmiany i reformy społeczeństwa. Razem tworzą one lepiej formacja humor pozbawione wydźwięk czysto rozrywkowych. Komedia ośmieszanie i nierówność społeczna może być potężną platformą polityczną.

Komicy – to więcej niż głupców

Najlepsze komicy już dawno przestał być głupcami. Z jego subtelnym humorem kierują świadomość mas w dobrym kierunku. Chcą zmienić wizerunek naszych myśli, sprawiają nam myśleć o naszych działaniach. Człowiek rozpoznaje się w miniaturowej satiristicheskoy może zrewidować swoje zasady życiowe. Dzhozi dawna reputację jako zręczne gawędziarza i komik uroczo optymistyczne. To może zbierać halę, dzięki czemu widzowie śmieją się kolki w brzuchu. Jednak ona celowo odsunął się od rubaszny żartów, a nawet na początku kariery artystycznej zaczął skupiać się na tematy społeczne i polityczne, co jest zbyt dużo udało.

Popularność gatunku komedii politycznej

Według Josie, komicy, mają do odegrania rolę w kształtowaniu aktualnych i palących problemów społecznych. Decyzje polityczne często pozostawiają nieprzyjemnego posmaku, zmuszają ludzi w ich ogólnej masy cierpienia i uczynić je nieszczęśliwymi. Satyra w stanie zneutralizować negatywny sentyment w masach. Ona sprawia, że zabawy mocny i daje nadzieję publicznego w celu poprawy sytuacji. Kiedy komików wystawiać elity, cierpienie i wykluczonych poczuć ulgę. Dlatego tak ważne jest humor. Ale dla komika jest jeden sposób, aby być użyteczne dla innych ludzi.

Komicy opanować zasady oddziaływania na masy

Aby móc wpływać mas, komików stand-up mają działać jako przeciwwaga dla fanatyzmu i uprzedzeń. Są poważnie filtrowane współczesne realia polityczne, szczególnie niepopularne działania rządu lub rażące niesprawiedliwości wobec obywateli. Jest to trudne, ponieważ ludzie opuszczający z ich koncertów musi mieć podniecony nastrój, a nie dewastację. Niektóre komików stand-up, a także na wybranych dziedzinach, mają jeszcze większą publiczność niż samych polityków. I to jest wielki sukces.

Zajmują one pewne miejsce w społeczeństwie

Najlepszych przedstawicieli gatunku, takich jak Dzhon Oliver i Stewarta Lee, rozszerzony postrzeganie Ludowej komików. Odgrywają one istotną rolę w nowoczesnym społeczeństwie i już dawno przestały po prostu rozbawić publiczność. Cokolwiek dzieje się w społeczeństwie brytyjskim, Oliver natychmiast rozpoczyna swoje wypowiedzi w dyskusji na temat problemu. I nie tylko wyrażać swoje poglądy, oni sprawiają, że publiczność śmiać dziko. Inną cechą miejscowego satyry jest subtelne poczucie nastroju publiczności. W przeciwnym razie, po każdym żart w pomieszczeniu będzie śmiertelnie panowała cisza.

W kierunku komedii politycznej

Nie ma wątpliwości, że wielu cele komedia. Tak więc, żarty społeczne wiedzieć jak ludzie oddzielnymi grupami. Satyra polityczna jeszcze więcej opcji. To może pomóc w tworzeniu wspólnych ideałów w masach. Gdy ludzie spotykają się, wyrazić swoją opinię, czy zgadzają się spierać z przeciwnikami, konfrontacja jest nieunikniona. Żarty również obejmować szersze populacje zmarginalizowane i zmusić wszystkich ludzi do śmiechu w pewnym wydarzeniu. W ten sposób, przy pomocy śmiechu publicznych wyraża zgodę.

Naukowcy uważają, że komedia może być jednym ze sposobów na wprowadzenie do społeczeństwa niepopularnych idei. Konieczne jest jedynie, aby zbadać, jak humor może realizować lub podważyć stereotypy. Na przykład, US videonews rozładowania komedią polityczną reprezentuje formację humor, który cieszy się ogromną popularnością wśród publiczności. satyra polityczna od dawna częścią kultury popularnej w kraju, tworząc wielki rezonans w społeczeństwie, to sprawia, że ludzie odwrócą się od obserwatorów do aktywnych obywateli. Tendencja ta nie może pozostać niezauważone.

Gorsze wiadomości polityczne, tym bardziej skuteczne może być żart. Na szczęście ludzie mają wrodzoną zdolność do śmiechu w obliczu kłopotów. Cóż, osoba, która dokonała się śmiać aż do bólu brzucha, podziw, a nawet zaufania.

wniosek

Najlepsze komików podjęcia roli krytyków kultury. Dobry żart może osiągnąć cel, produkujących miażdżące uderzenie. „Jeśli ludzie śmieją, potem cię słuchać” – to potężne cytat, który oddaje istotę występów artystów konwersacji gatunku.