90 Shares 3500 views

Zagospodarowania przestrzennego kuchnia i pokój dzienny: twórczych pomysłów i zdjęć

Pomysł kuchni połączonej z salonem jest piękne w tym przestronnym pokoju służy również jako miejsce do gotowania i zabawne, jadalni, salonu, a czasami nawet w biurze. Ale co może być pokój funkcja, wypił kilka przedmiotów gospodarstwa domowego i meble są o brzmieć brak smaku i miłości do zamieszania gospodarzy. W związku z tym, we wnętrzu pomieszczenia wystarczy zagospodarowania kuchennego i salonu, które są oddzielone od wolnej przestrzeni w mini części, przedstawiając je jako niezależne kompozycje.


Zalety i wady wspólnej przestrzeni

Kuchnia i pokój dzienny normalnie stać jeden w studio Chruszczow i innych budynków o małej powierzchni. Na takich środków projektowych zostały rozwiązane, co do zasady, ze względu na zwiększenie powierzchni użytkowej i rozbudowę istniejącej przestrzeni. Znacznie uprościć proces i organizację uroczystości: wszystko jest w zasięgu ręki. W efekcie drastycznych środków wolność właściciele nabyć duży pokój dwuosobowy, a czasami potrójny cel. Zagospodarowania przestrzennego kuchnia i pokój dzienny (próbka zdjęcie poniżej) w tym samym czasie, to jest wykonane za pomocą różnych przegród, barier, wysp i innych wewnętrznych sztuczek projektowych.

Jednakże, podczas gdy niektórzy właściciele są w stanie euforii z nabycia takiej szerokiej przestrzeni, podczas gdy inni borykają się z wieloma kłopotami. zapachy kuchenne, dym, hałas, wysoki stopień wilgotności, panika na temat optymalnego zróżnicowania jednolitego obszaru stają się niemal problemem globalnym. Projektanci powinni w takich przypadkach, aby kupić kaptur i powietrza suszarki, aby stale monitorować czystości i porządku w zakresie przygotowywania posiłków. Połączenie dwóch pokoi spełni oczekiwania jedynie w przypadku, będziesz się właściwy obszar zagospodarowania kuchnia, pokój dzienny.

Wskazówki dotyczące podziału przestrzeni

Przy podejmowaniu decyzji w sprawie rozgraniczenia obszarów powinien zapoznać się z następującymi niuanse:

 • Meble w dwóch częściach pomieszczeń powinny być objęte jednym kierunku stylistycznego, pomimo faktu, że strefy mają różne właściwości funkcji.
 • Aby nie przeładowywać wnętrza sprawiają, że wszystkie urządzenia kuchenne i zbudowane.
 • Pamiętaj, aby zainstalować system wentylacji wywiewnej na skutki procesu kulinarnego nie odbija się na Ciebie i Twoich gości.
 • Podział na strefy kuchni i salonu – co jest niezbędne wspólna przestrzeń, ale metoda ta może być różna, począwszy od lekkich ścianek działowych i wykończenie budowy ścian gipsowo-kartonowych.
 • Obszar oddzielenia powinna być uzupełniona przez oświetlenie.
 • Spróbuj wybrać urządzeń kuchennych, które nie produkują dużo hałasu, tak aby nie przeszkadzać domowników, zrelaksować się w salonie.
 • Projektowanie wnętrz w dwóch obszarach powinny być zaprojektowane w tym samym stylu i materiałów jednorodnych.

Pomysły strefowymi.LI_END kuchnia i pokój dzienny. Top 15

Rozważmy 15 najciekawsze pomysły dotyczące rozgraniczenia jednym pokoju.

przegrody

Montaż światło przeświecające ściany ze szkła, tworzywa sztucznego lub drewna dzielą przestrzeń bez zagęszczania go. Tak więc lepiej jest użyć parawan i partycji przesuwnych. Można również użyć funkcji fałszywych ścian lub półek: z roślin wspinaczka, akwarium oraz możliwość wykorzystania ich jako szafek i stołów kuchennych. Istnieją również bardziej pragmatyczne partycja, na której można zainstalować telewizor plazmowy. Interesujące jest to, aby wyglądać fałszywie wysokie ściany z otworami Szerokie drzwi i okna w małej formie. odtworzyć one iluzję oddzielną kuchnią i pozwolić, aby ukryć przed wzrokiem ciekawskich, że wszystko odbywa się w kuchni.

stałe bariery

Metoda ta przypomina powyższy kuchnię warunkach zabudowy i ścianę salonu, ale różni się tym, ekrany telefonów są zastępowane ścianach gipsowo-kartonowych i innych lekkich materiałów. Innym wariantem jest możliwe, gdy lewy fragment ściany bocznej oddzielając raz salonu z kuchnią, a która obecnie służy jako formalne różnych strefach brzegowych. Podłączanie inteligentny, może on przybrać formę łuku i innych skomplikowanych obiektów.

Podium i podłogi wielopoziomowe

Pojęcie warstwowych podłogi od strony kuchni jest niski podium, znamienny tym, że powłokę podstawową z podłogi. Służy jako wizualna trikowych strefy rozdzielania bez zastosowania przegrody, przeszkód i ścian. Pod podłogą może być zamaskowany rury, przewody i inne kable komunikacyjne. Jednak podium zagospodarowania kuchnię i pokój dzienny nie jest zalecane, gdy małe dzieci i osoby starsze żyją wśród gospodarstw domowych.

Kolumny i łuki

W sali stylizowanej klasycznym, nowoczesnym i high-tech, idealnie pasują sztuczne obiekty architektoniczne: kolumny, na pół kolumny, pilastry i łuki. Elementy wykonane z poliuretanu lub chromowanej stali, łatwe do zastosowania i kapryśne do eksploatacji.

licznik bar

Wysoka bar może działać jako część ściany i wykończenia podmiotu. To proste rozwiązanie projektowe jest stosowany we wnętrzach wielu mieszkaniach i nadaje się szczególnie do nowożeńców, ciążących stronom i przyjmować gości w piątki. Ta sprawa funkcjonalna staje się nie tylko za granicą, ale również jadalnia miejsca tabeli kuchnia, pokój dzienny. Przeznaczenie staną się uniwersalne cechy: pasek dzieli pomieszczenie na dwie części i będzie służyć jako miejsce do degustacji koktajli, poranną kawę, lekką kolację, i biurkiem.

sofa

To świetny sposób, aby podzielić pokój – umieścić kanapę na granicy kuchni i salonu. Umieścić go w środku pokoju jest zwykle prostopadle do ściany. Siedząc na kanapie, będzie w murach salonie, i pokonując go – dostać się do kuchni. Taki układ jest całkowicie fakt, że siedzi na kanapie z jego powrotem do kuchni, nie można zobaczyć wszystko, co dzieje się w nim, a także biorąc jedzenie w jadalni, można dostać się do oglądania telewizji, stojąc przed pograniczu mebla.

oświetlenie

Nie mniej imponujące wygląd zabudowy lekkiej kuchni i salonu z jednym oknem. Brak naturalnego światła może zrekompensować oryginalnego systemu oświetlenia, w których centralny żyrandol współdziała z lokalnych źródeł: wbudowany w lampy, reflektory w podłodze i ścianach, grupa miniaturowych abażury, ścianie znajduje się w strefach przygranicznych i lampy biurkowe.

Dokonywanie drzwiach

Najprostszym sposobem, aby połączyć estetykę i zagospodarowania przestrzennego oraz dwa pokoje – usuwanie drzwi i ekspansję drzwiach. Oraz z płyt gipsowo-kartonowych lub hartowanego szkła z motywem można nadać ostatni piękny kształt: łukowe, okrągłe, owalne.

konstrukcja sufitu

Kolejny sprytny trik wnętrza, który odtwarza wizualny efekt zróżnicowania – jest podział na strefy sufit kuchnia, pokój dzienny. Zdjęcie przedstawia się nam jako kuchnia połowa staje się wyraźne linie separacji w górnej części wnętrza. I można zastosować nie tylko do sufitów wielopoziomowych, ale również rozciągnąć opcje tkanin i modułowej konstrukcji zawieszenia. Projektanci umieścić je indywidualnie i zapewniają niezwykłe połączenie trzech rodzajów kompozycji sufitowych.

Różnorodność materiałów wykończeniowych

Najprostszym sposobem wyznaczenia dwóch stref – zastosowanie niejednorodnej podłogi. Na przykład, w kuchni, można umieścić solidną granitu, aw salonie – materiały mniej odporne – deski, parkiet, laminat. Granice zatem możliwe wyznaczenie prostych lub zakrzywionych linii.

Dekorowanie ścian

Powszechne warianty kuchnia-salon pokój zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z którym sprawa jest podłączony do kolorów i tapety. Podzielić terytorium może być osiągnięty poprzez zastosowanie kontrastowych kolorach, tapety i zróżnicowanej różnorodnej artystycznego malowania ścian. Koncepcja jednolitego obszaru różnicowania opiera się w tych przypadkach na jasnej wizji i wyraźnych linii oddzielającej dwie strefy.

wysepki

Naturalna granica pomiędzy strefami będzie wyspa kuchenna lub półwysep, który może również pełnić funkcję baru. Popularnym trendem dziś – ustawienie blatów dwupoziomowe, wysoka część, która jest zwrócona do salonu. To pozwala zamaskować bałaganu kuchnię i wielką wspólną przestrzeń.

stół

Kładąc duży stół w strefie przygranicznej kuchni, salonu, który pozwoli kolejność zabudowy we wnętrzu, należy wysłać jeden ruch do innego świata dwie pieczenie na jednym ogniu: wizualnie oddzielić dwie części i ustalić priorytety dla każdego pokoju.

rolety

Zasłony, ciężkie zasłony, aby poradzić sobie z wymaganą misji lepiej niż powyższych opcji, na tworzeniu jednolitego obszaru dwóch oddzielnych kompozycji. Ta metoda jest dobra, ponieważ nie wymaga dużych nakładów finansowych, piękne, estetyczne i daje właścicielom możliwość okresowej aktualizacji wnętrza. Zaleca się, aby wybrać zasłony, aby dopasować resztę tekstyliów znajdujących się w projektowaniu pokoju, nie podkreślając jasne kolory i krzykliwe wystrój.

pojemna szafa

Jeśli jesteś jednym z tych właścicieli, którzy nie mają prawie żadnych gotowania w domu, to idealne zagospodarowania kuchnia i pokój dzienny (zdjęcia do potwierdzenia), w którym część gotowania znajduje się w przestronnym stylizowany szafy bez drzwi. A to może nie być konieczne w przypadku, a jego podobizna. Kolejny oryginalny design fikcja – nisza pod kuchnią. Jednak opcja ta ma zastosowanie w przypadku specjalnego rozkład mieszkania. nisza może być również przeszklony balkon lub loggia.

Nie ma sensu, aby przekonać właścicieli do porzucenia koncepcji wspólnych przestrzeniach: konstrukcja ta sztuczka będzie długo dominować w dziedzinie wnętrz rzemiosła. Oczywiście, są pewne plusy i minusy, ale właściwe podejście i szczegółowy projekt wszystkich niuansów, pokój będzie dziełem sztuki: piękny, wygodny i funkcjonalny. Można w nieskończoność wyliczać kuchnię warunkach zabudowy i żywe idee: ostateczny wybór będzie oparty na osobistych preferencji i własnej wizji wnętrza malarstwa.

Powierzchnia Roztwory barwiące połączeniu

W komisji selekcyjnej, która będzie panować w ich ulubionych ścian, należy wziąć pod uwagę:

 • Celem oddzielnych częściach pomieszczenia;
 • oświetlenie znaków (przewaga światła naturalnego lub sztucznego);
 • przedmioty i meble do stylizacji;
 • stylistic kierunku wnętrza;
 • indywidualna skłonność gospodarstw domowych do różnych odcieniach.

Pokoje połączone projektantów typu zalecamy unikanie kontrastujące kombinacji i ostre przejścia kolorów – wnętrze nie będzie wyglądać bardzo estetycznie, również stracił poczucie wspólnej przestrzeni. A jak wiadomo, celem scalenia kuchnia i pokój dzienny – tworzenie świetlicę, delikatnie i niezauważalnie podzielona przez określonej strefy.

Kolory i odcienie są wybierane z myślą optycznie powiększyć obszar granicy i podkreślić zabudowy kuchni, salonu. Zdjęcie poniżej przedstawia zalecane kolory. Suficie, ścianach, ciał stałych i szeroka powierzchnia jest lepiej dawać moc palety pastelowych i elementami dekoracyjnymi, aby jasne i wpada w ucho. Nie zapominaj, że:

 • pomarańczowy i czerwone odcienie podnosi apetyt i niebiesko – niższa;
 • Wszystkie odcienie błękitu rozszerzyć przestrzeń i brązowe i czarne kolory jego wąski;
 • zielony ma działanie uspokajające, a czerwony jest w stanie wzbudzić agresję.

układ mebli

Meble pokojowe i kuchnia powinna być w zgodzie ze sobą i są zgodne z tym samym stylu. Z oczywistych powodów, należy dobrać przedmiotów odporne na wilgoć. Główną zasadą połączonej przestrzeni – większa swoboda, minimum mebli i maksimum funkcjonalności. Urządzenia do zabudowy można zapisać dodatkowych metrów i zwrÛÊ lokalizację – sprawiają, ciepłe i wygodne środowisko. Świetnym rozwiązaniem byłoby meble mobilne lub zamienny.

Podział na strefy kuchni i salonu – to nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Ważne jest, aby zorganizować wnętrze, zamiast przerastają, aby miękkie granice strefy, ale widocznie, aby połączyć komfort, funkcjonalność i estetykę.