756 Shares 5275 views

Co jest lepsze: „Nokia” lub „Samsung” – dzisiaj?

Porównując właściwości techniczne i specyfikacja modeli flagowych 1520 oraz i9500, możemy stwierdzić, że jest lepiej, „Nokia” lub „Samsung”. Znajdują się one w tym samym przedziale cenowym. Ale wskaźniki techniczne różnią. Analizując swoje mocne i słabe strony, można wybrać optymalne rozwiązanie.


"Nokia 1520"

Udzielenia odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze: „Nokia” lub – start z pierwszego przedstawiciela firmy „Samsung?”. Model 1520 na podstawie procesorów wysokiej wydajności Snapdragon 800 Qualcomm. Jest wyposażony w 4 rdzenie bieg na 2,2 GHz. Aby wyświetlić informacje graficzny użyty akcelerator graficzny Adreno 330. Przekątna od około 6 cali (w zasadzie mini-tabletka), a jego rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli (czyli obraz go w jakości HD). Sama matryca jest oparta na technologii IPS. Podsystem pamięci w 1520 roku jest po prostu fantastyczne! ona operacyjna 2GB wbudowane – 32GB. posiada również szczelinę dylatacyjną obsługującego miniSD do 64 GB. Te niespodzianki nie kończą. Głównym jej aparat 20 megapikseli. Obsługiwane pocztowy w formacie HD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jest też drugi aparat 1,3 MP, aby komunikować się ze Skype. Wśród komunikacji ma wszystko oprócz portu podczerwieni. Ale dziś można je znaleźć bardzo często, więc to nie może być uważane za wadę. Działa poprzez „windose 8” kontrolą. Ponadto, istnieje wsparcie dla wszystkich możliwych sieciach: GSM, 3G i LTE. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w akumulator Ultra-3400 mAh. Kiedy zakaz intensywne obciążenie będzie trwać 2-3 dni, co jest takiego rozmiaru dla smartphone – doskonały wynik.

Samsung I 9500

By w końcu zdecydować się na to, co jest najlepsze, „Nokia” lub „Samsung” – należy podać charakterystykę modelu drugiego producenta. Serce I9500 jest procesor Exynos Octa 5410 linia 5. Rozwój ten dom Samsung. Składa się on z ośmiu rdzeni, z których tylko cztery mogą być obsługiwane jednocześnie. W tym przypadku, 4 rdzenie oparte na architekturze A15, a reszta – na A7. Z ciężką załadunku są zawarte w pracy pierwszego z nich, a w trybie normalnym – w drugim. Pozwala to na bardziej efektywne wykorzystanie bateriach bez poświęcania wydajności. Podsystemu grafiki to jest realizowane za pomocą linii PowerVR 544 MP3. Wyświetlanie przekątna – 5 cali z tej samej rozdzielczości i jakości. Matryca została dokonana w oparciu o technologię Super AMOLED. RAM – taka sama 2 GB, ale liczba ta może się różnić zbudowany. Istnieją modele z 16, 32 i 64 GB. Obsługuje także karty pamięci o pojemności do 64 GB. Główny aparat Samsung I9500 13 megapikseli, ale dla Skype – 2 megapiksele. Komunikat ten podobny do 1520, z tym że dodaje podczerwieni. Powered smartfon Samsunga z Androidem 4.2. Wśród oczywistych wad jest brak LTE, a wszystkie inne rodzaje sieci są obsługiwane. Akumulator miał słabszy – 2600 mAh.

porównać

My decydujemy, co jest lepsze: „Samsung Galaxy” lub „Nokia-Lyumiya” (co do tej serii modeli opisano urządzenia). W zasadzie komponent sprzętowy ich identyczne. Procesory wykazują podobne wyniki w testach. Z rozdzielczością ekranu podobnej sytuacji – zarówno urządzeń z rozdzielczością HD 1920 x 1080 pikseli. Podsystem pamięci I9500 nieco lepsza ze względu na model z 64 GB „na pokładzie”. Ale ta przewaga nie jest tak ważne. Ale aparat jest zdecydowanie lepiej mieć „Nokia” i nie będzie argumentować (wobec 20 MP 13 MP). Ponadto ekran jest cala dłużej. Ponadto, bardziej pojemny akumulator, co oznacza, że jest on w stanie dłużej pracować niezależnie. Wszystkie te zalety pozwoliły dać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze: „Nokia” lub „Samsung” – jeśli nie „ale” "Windose 8" – specyficzny system operacyjny. Ona jeszcze nie zyskała szeroką akceptację. Ale jeśli dla ciebie to nie jest krytyczna, to najlepiej wybrać fińskiego smartfona. Ale dla tych, którzy chcą „Androida» – Samsung I9500.

streszczenie

Jeśli porównać telefon „Samsung” i „Nokia”, opisany jako część tego materiału, można stwierdzić, że urządzenie fiński ma wiele zalet i jedną wadę, która polega na wykorzystaniu mniej wspólnego systemu operacyjnego. Jeśli dla ciebie to nie jest ważne, to wybór jest oczywisty – 1520. Ale we wszystkich innych przypadkach lepiej jest kupić I9500.