670 Shares 7611 views

Jaka jest fraza: "Eozynofile podwyższone u dzieci"? Czy to przerażające?


Za pomocą tego parametru tylko ci, którzy muszą wziąć szczegółowy test krwi na twarzy palca. W stałych przypadkach interesujące są wartości ESR – szybkość tworzenia erytrocytów, leukocyty – w celu określenia obecności procesu zapalnego i poziomu hemoglobiny we krwi. Fakt, że eozynofile są wychowywane u dzieci, rodzice czasem nie są w stanie odgadnąć i nawet nie wiedzą, jakie są eozynofile.

Eozynofile

Eozynofile to komórki fagocytarne z grupy leukocytów, składające się głównie z immunoglobuliny E. Stwarzają one barierę ochronną w walce z wieloma chorobami, które obejmują zakaźne, systemowe i wywołane patogenami pasożytniczymi.

Jeśli u dziecka występuje normalna liczba eukinocytów leukocytów , powody mogą być określone w następujący sposób:

  • Wszystkie rodzaje alergii i astmy oskrzelowej;
  • Chorea;
  • Zapalenie okrężnicy o różnej etiologii;
  • Choroby skóry;
  • Okresy powrotu do zdrowia z chorób zakaźnych;
  • Choroby spowodowane obecnością pasożytów.

Bardzo często dzieci zarażają się robakami ze zwierząt domowych.

Eozynofile mogą również rosnąć u dzieci w trakcie infekcji dzieciństwa i chorób krwi.

Te komórki ochronne, po uwolnieniu do krwi, istnieją w aktywnym kształcie przez okres do 2 tygodni, ponieważ ich ilość odpowiada układowi hormonalną gruczołów nadnerczy.

Dodatkowe badania

Jeśli pozostałe wskaźniki, z wyjątkiem eozynofili, są normalne, a same komórki leukocytów nie przewyższają znacznie wartości normalnej, to nie ma potrzeby paniki. Poziom może zmieniać się w ciągu dnia. Analizy są zazwyczaj podejmowane rano, na pusty żołądek. I to jest, że jest maksymalna ilość eozynofili we krwi. Procedura jest powtarzana, a następnie wynik jest już wznowiony.

Uważa się, że eozynofile są podwyższone u dzieci, gdy w kilku analizach ich zawartość we krwi wynosi powyżej 7-8% w wieku dwóch lat i 5-6% w wieku powyżej 2 lat.

Jeśli wartości są poważnie przekroczone, sugeruje się dodatkowe badania. Jeśli dziecko niedawno miało zakażenie wirusowe, testy krwi są odkładane na okres co najmniej 3 miesięcy, a analiza kału jaj robaków może być podjęta natychmiast. Być może ta analiza będzie musiała zostać przekazana kilka razy. Pasożyty i ich jaja nie zawsze są obecne w kale, mają one ugruntowany cykl życia.

Ucierpieć dziecko, zbierając żółć w celu określenia obecności opisthorchiasis w ciele, nie każdy rodzic jest zdolny. Ponadto obecność jaj pasożytów w kanałach żółciowych znajduje się również 5 tygodni po zakaŜeniu i ma charakter cykliczny.

Leczenie

Z pomocą testów i badań można zazwyczaj zidentyfikować, dlaczego eozynofile są podwyższone u dziecka. Leczenie jest zalecane tylko wtedy, gdy wymagają tego okoliczności.

Nie sposób pozostawić inwazyjnych incydentów bez użycia terapii, od pasożytów, po wykryciu. Również trzeba dbać o specjalną dietę dla niemowlęcia, jeśli wzrost eozynofili spowodowany jest wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego lub chorobą jelit z inną etiologią. Konieczne jest wyjaśnienie, jakiego rodzaju interwencja medyczna jest wymagana, jeśli stwierdzono choroby związane z hemopoezją.

Jeśli jest astma oskrzelowa lub chorea, wtedy z podwyższonymi eozynofilem będzie musiało zaakceptować i monitorować ich poziom w dynamice.

W przypadku niektórych chorób przewlekłych fakt, że eozynofile są podwyższone u dzieci, nie trzeba skupiać uwagi. Dla tego stanu – jest to norma.