319 Shares 8719 views

Nicienie w akwarium: przyczyny, sposoby walki i ciekawostki

Wiele osób chce mieć w domu duże akwarium wypełnione kolorowych ryb tropikalnych. Ale nie należy zapominać, że w zbiorniku utworzyło specjalną Biosystem zamkniętego, który jest bardzo łatwy do złamania niewłaściwej pielęgnacji. Wielki koncern nagle pojawił nicienie w akwarium. Ich znaczenie zostanie omówione w niniejszym artykule dla ryb akwariowych i niebezpieczeństwa dla ludzi.

Nicienie: co to jest?

Nicienie uważane za małe okrągłe robaki na rozmiar nie więcej niż dwa milimetry. Są bardzo aktywne i są w ciągłym ruchu. W chwili obecnej naukowcy opisali około osiemdziesiąt tysięcy gatunków nicieni, ale w rzeczywistości jest to bardziej niż jeden milion.

Zewnętrznie nicienie jak wrzecionowate cienkich sznurków, żyją w dużych koloniach i mają wysoką zdolność dostosowywania się do warunków środowiskowych. Robaki te mogą przetrwać prawie w najbardziej niekorzystnych warunkach, a ich zdolność do reprodukcji nie znikają, ale tylko zwiększa.

zwłaszcza nicienie

Nicienie są robaki przeciwnej płci. Samica ma większy rozmiar i składa jaja. Nicienie oddychać w pełni całe ciało, jest obecny w wielu oddychania beztlenowego. Funkcja ta pozwala na robaki do przetrwania w środowisku pozbawionym tlenu.

Nicienie może być niemal wszędzie: w wodzie, rozkładających się roślin, gleby, a nawet rurociągu. Najważniejsze, że jest to konieczne dla tych robaków – wilgotne środowisko. W jego nieobecności, umierają lub stać się mniej aktywny.

gatunków nicieni

Oczywiście, nie będzie lista wszystkich gatunków nicieni, ale określenie, że w przeważającej części, są one podzielone na pasożytnicze i normalne. Te ostatnie nie są w stanie doprowadzić ich szkoda ludzi cyklu życia lub zwierzę nie przekracza kilku dni i są bardzo wrażliwe na zmiany wilgotności. Często te nicienie nie wytrzymują wysokich temperatur i nie lubią gleby z dużą zawartością soli.

Pasożytnicze nicienie są bardziej niebezpieczne. Czują się dobrze w każdym środowisku i zainfekować wszystkie organizmy żyjące bez wyjątku. Takie nicieni w zbiorniku doprowadzi do masowego zakażenia i śmierci kolonii ryb, a zakażone rośliny zaczynają więdnąć i umierać jak najszybciej. Istnieją rodzaje pasożytniczych nicieni, które żyją również w organizmie ludzkim, i mają kilka etapów rozwoju, a często – kilka właściciele. Oznacza to, że larwa jest w żywym organizmie, a dorośli – w drugiej. Nicienie są niebezpieczne, ponieważ rozmnażają się bardzo szybko i może poruszać się wokół ciał. W rezultacie trafią prawie wszystkich narządów, co prowadzi do poważnych chorób.

Tak, niech dowiedzieć się, czy nie martw się, jeśli nie nicieni w akwarium.

Skąd one pochodzą?

Wyobraźmy sobie sytuację, że jesteś zrelaksowany i obserwować ryby nagle pojawiają się białe robaki w szybie akwarium – nicienie. Gdzie oni są? A co zrobić z tymi robakami?

Doświadczeni akwaryści wiedzą, że robaki w akwarium mogą być dwojakiego rodzaju:

  • nicienie;
  • wirków.

W zależności od rodzaju robaka, będą wyrównane schemat swojego działania. Jeśli naprawdę hodowli nicieni, wtedy nie należy się martwić. Zwykłe robaki są dobrym pokarmem dla narybku ryb i niektórych dorosłych. Dzięki nim, rosną bardzo szybko i uzyskać wszystkie niezbędne składniki mineralne. Dlatego też poprosić o dowolnej ryby nicienie są delikatność i uruchomić je w swoim akwarium. Zaledwie kilka dni w akwarium nicienie zniknąć. Ale ich wygląd jest to musi być dla ciebie pierwszy dzwonek, który prawidłowo dbać o swoje zwierzęta. Najprawdopodobniej obfitość żywności spowodował pojawienie się zgnilizny i robaków. Postaraj się karmić ryby mniejsze i zmniejszyć jedną porcję jedzenia.

Znacznie gorzej, jeśli akwarium hodowanych wirków te robaki nie są tak nieszkodliwe.

Nicienie w akwarium: jak się pozbyć?

Jeśli nadal mylone przez robaki w akwarium, a następnie starają się ich pozbyć natychmiast po wykryciu. Chociaż żadna ze znanych metod nie może zagwarantować doskonałe rezultaty. Przygotowanie do korzystania z różnych środków. Nicienie w akwarium są bardzo wytrwały.

Po pierwsze, wzrost temperatury wody robaki nie mogą tolerować wysoką temperaturę i masy rozpoczęcia do matrycy. Jeżeli temperatura woda w zbiorniku będzie bardzo skutecznie dodanie zwykłej soli kuchennej. Ryby nie zaszkodzi, ale nicienie będzie jeszcze bardziej niewygodne.

Jako dodatkowe środki można użyć specjalnych produktów w sklepach zoologicznych, są one zdolne do niszczenia do stu gatunków pasożytów wodnych jednocześnie. Wielu akwarystów zaleca w czasie zwalczania nicieni często uzupełniany świeżą wodę do zbiornika i syfon gleby. Ale w każdym przypadku, pozbyć się robaków jest daleko od wszystkiego.

Pasożytnicze nicienie: jak rozpoznać zainfekowany ryb akwariowych?

Pasożytnicze nicienie wpływa wiele rodzajów ryb akwariowych. Naukowcy wiedzą od ponad sześciuset gatunków pasożytów należących do klasy nicieni, które mogą zniszczyć mieszkańców akwarium.

Najczęściej zakażone tropikalne gatunki ryb, jedna taka jednostka, raz w swoim akwarium, kilka miesięcy będzie zarazić całą kolonię ryby. Pasożytnicze nicienie mogą zakażać ryby przez kał lub bezpośrednio z żywą osobą.

Pierwotne zakażenie odbywa się praktycznie bez objawów. Ryby zachowują się jak zwykle, w niektórych przypadkach stać się bardziej ospały zwiększone zużycie paszy. Ponadto, ilość pasożytów ryb rośnie i pęcznieje brzucha. Z dużej liczby nicieni w mieszkańców akwarium można zaobserwować deformacji kręgosłupa, co prowadzi do śmierci ryb.

Jak pozbyć się pasożytniczych nicieni?

Tak więc okazuje się, że istnieje nicieni w akwarium. Jak pozbyć się pasożytów, dopóki nie zniszczył wszystkie swoje ryby? W pierwszej kolejności, często oczyścić glebę i usunąć odchody – zawierają dużą ilość pasożytów. Należy używać leki przeciwrobacze zakupione w sklepie. W zależności od nasilenia szkodników, mogą być stosowane jako dodatek do żywności lub hodowli, zgodnie z instrukcjami zawartymi w akwarium. Jeśli jedna z ryb mocno zanieczyszczony, to należy natychmiast odizolowany od reszty mieszkańców akwarium. Więc zapisać pozostałe ryby przed infekcją.

Czy istnieje ryzyko zakażenia człowieka?

Wielu martwi jak nicienie w akwarium są niebezpieczne dla ludzi. Temat ten jest bardzo rzadko omawiane w akwariach publicznych, ale przybysze są zawsze bardzo martwi się o jego bezpieczeństwo.

Wszyscy gospodarze zbiornika są w ciągłym kontakcie z wodą, która może być pasożytami. Ponadto, należy spuścić wodę przez wąż, często wpada w ustach. Rodzi się naturalne pytanie, czy nicień jest niebezpieczne dla ludzi?

Choroby wywołane przez nicienie ryby nie mogą być przenoszone na ludzi. W większości przypadków, nicienie nie może przetrwać w środowisku innym niż akwarium, więc w żaden sposób nie wpływa na ludzkie zdrowie. Zarazić tylko po zjedzeniu surowej ryby, jest absolutnie niemożliwe w przypadku mieszkańców akwarium.

Należy pamiętać, że dana osoba stanowi zagrożenie inne gatunki nicieni. Znajdują się one surowego mięsa i surowej wody.

Nicienie akwarium: sposoby rosną

Ywo są bardzo pożyteczne dla życia ryb akwariowych, więc niektóre gatunki nicieni są hodowane i wykorzystywane jako pogłównego. Takie bezpieczne robaki znalezione w beczki piwa, rozkładających się roślin i niepasteryzowanego ocet. To węgorek octowy są najlepiej znane nicienie, które są podawane do smażenia ryb akwariowych.

Doświadczeni akwaryści nicienie hodowane w domu. Ułatwić kilku dni można dostać całą kolonię robaków odpowiedni do karmienia. Najlepiej nadaje się do uprawy nicieni nie jest zbyt głęboka, szkło i plastikowe miski, muszą być pokryte pokrywą zamocowaną z mokrą gąbką, która wspiera żądany poziom wilgotności.

Aby robaki aktywnie rozmnażać i rozwijać, muszą upewnić się, że pożywki. Jest on umieszczony na dnie miski i rozprzestrzenił się na szczycie niewielkiej liczby robaków. Dostarczyć następujące produkty nadają się:

  • Grys biały chleb, nasączoną wodą;
  • owies lub Tolokonov zbóż z mleka;
  • rozdrobnionych marchewek, nasączone wrzącej wody.

Akwarium na żywo żywności powinny być dodawane w niewielkich ilościach, w przeciwnym razie będzie to skleić biosystem. Żyjące nicienie mogą być w misce nie dłuższy niż jeden miesiąc w przyszłości trzeba zmienić kanał.

Nicienie nie zawsze przynoszą kłopoty, ale akwaryści muszą posiadać dobrą wiedzę na temat zalet i wad wyglądu tych robaków w akwarium.