534 Shares 6978 views

Czarno-białe zdjęcie. edytor zdjęć. Jak zrobić zdjęcie czarno-białe

Wielu fotografów zgodni, że stare czarno-białe zdjęcia są tak pociągający urok i czar ich analogów nowoczesnych cyfrowych brakuje trochę „duszę” i do nich nie umywa. Oczywiście, czarno-białych fotografii nie obejmuje stare filmy, rozpuszczalników i programistów … Aby to zrobić, po prostu trzeba mieć nowoczesny aparat cyfrowy.


Jakie zalety mają te obrazy?

Oczywiście, nie wszystkie są twórcze rodzaje że subtelne wyczucie stylu i charakteru obrazu. Czy masz czarno-białe zdjęcia z prawdziwych korzyści, które mogą skorzystać z doświadczonego fotografa? Tak, a jest ich wiele.

Fakt, że czarno-biała nie tylko pobudza publiczność nostalgiczny, ale również skupia swoją uwagę na obraz. Jest to szczególnie cenne dla portretów: czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego korespondenci wojenni preferują ten format zdjęć? Fakt, że pozwalają skupić uwagę na pierwszym planie, co nieistotne, że wszystko jest za człowieka. Ponadto, taki obraz pozwala na ekonomiczne przetwarzanie obiektów na zdjęciu.

Dodatkowo, fotografia czarno-biała jest niezastąpiony podczas dokonywania pokój w stylu vintage, gdy chcesz określić konkretny tła. Metoda ta jest często stosowany nawet przez wybitnych projektantów, abyście dobrze spróbować się w tej dziedzinie.

Jak to zrobić?

W większości nowoczesnych aparatów cyfrowych dostępnych dla automatycznego trybu fotografowania w tym trybie. Czy aby nie używać ten program? Nie, nie i jeszcze raz nie! Znacznie bardziej rozsądne, aby strzelać w trybie normalnym, „odbarwienie” obraz aplikacji. W tym przypadku, można dostosować dziesiątki ustawień że kamera po prostu „Slash”. Ponadto, przy użyciu tego samego „Photoshop”, można przywrócić dawne piękne czarno-białe zdjęcia, skanując je i lepszy balans kolorów.

Najpierw patrzymy na popularnym programie Photoshop, a następnie opowiedzieć o paru innych edytorów graficznych.

Szybkim sposobem na konwersję obrazu w czerni i bieli

Pierwszy otworzyć dowolny obraz, który chcesz przekonwertować. Przejdź do menu „Plik”, przejdź do „korekty”, gdzie po kliknięciu na polecenia „wymywanie”. Należy zauważyć, że algorytm ten będzie żadnych zdjęć w czerni i bieli z zaledwie kilku sekund, ale jest mało prawdopodobne, że wynik będzie znacznie inspirować do dalszych badań … Tutaj jest czarno-białe zdjęcie w „Photoshop”, jeśli użytkownik jest zbyt leniwy, aby spędzić czas na niego.

Zdjęcie jest płaska i zamylenny. W skrócie, to lepiej skorzystać z trybu automatycznego na „mydło” …

Warstwy dopasowania "Black and White"

Jest o wiele lepiej jest użyć warstwę „black and white”. Ta metoda jest nie tylko proste, ale również odwracalne. Faktem jest, że przy zapisie w formacie PNG programu wprowadza zmiany do drugiej warstwy, ale nie w oryginalnym obrazie, co sprawia, że możliwe dla szerokiej twórczego eksperymentowania. Ponadto, to czarno-białe zdjęcie jest naprawdę piękny i luzem.

konwertowania obrazów

Najpierw otwórz zdjęcie, które chcesz przekonwertować. Dwukrotne kliknięcie lewym przyciskiem myszy na zakładce „czerwony”, jeżeli poprzednio był nieaktywny. Aby utworzyć czarny i biały płaszcz, trzeba wykonać kilka prostych kroków.

Po pierwsze, trzeba otworzyć paletę „korekty” (przesuń w drodze, „Okno / Correction”), a następnie kliknij przycisk lewy przycisk myszy na warstwie ikoną „black and white”, które jest wizualnie podobny do prostokąta, podzielonego przez ukośnik na dwie połówki. Natychmiast warstwa bielona obraz zostanie utworzony po to, a następnie będzie kilka dialogów z suwaków, za pomocą którego można ustawić dokładną gradację kolorów.

Jak zrobić zdjęcie czarno-biały, ale utrzymać maksymalny kontrast pomiędzy różnymi obszarami w obrazie? Aby uzyskać najlepszą możliwą kontrast obrazu, wystarczy przesunąć suwaki, dopóki ich jakość nie będzie Ci odpowiadać. Podczas przeciągania kontrolki po prawej stronie barwy staną się jaśniejsze, jeśli w lewo, aby ją oczyścić, stają się ciemniejsze.

Na szczycie palety znajduje się rozwijana lista: eksperyment z jej warunkami. Może dostaniesz kilka ciekawych efektów. Gdybyśmy nacisnąć przycisk „Auto”, Photo Editor wyświetli na ustawienia monitora „idealne” obrazów w skali szarości. Przycisk ten można również wykorzystać w przypadku, że przebarwienia obrazów eksperymentów poszedł gdzieś nie istnieje.

efekt sepii

Pamiętaj stosunkowo niedawne zdjęcia od końca Związku Radzieckiego, gdzie nie były tylko czarno-biały, ale także brązowy odcień? Wiesz, jak osiągnąć taki atrakcyjny wpływ na współczesnego obrazu? Nie ma nic prostszego!

W górnej części panelu znajduje się również flaga „Tint» (odcień). Jeśli go zaznaczyć i kliknąć „OK”, program automatycznie doda brązowy odcień (efekt sepii), ma zastosowanie do wszystkich elementów obrazu. Prawo flagi znajduje się ikona w postaci kolorowych kwadratów: kliknij na nią, jeśli chcesz dodać do obrazu, kilka innych odcieni. Więc można zrobić tak zwanych fałszywych zdjęć dvutonovye.

Oto sposób, aby obraz czarno-biały.

GIMP

Wszystkie powyższe jest prawdziwe w odniesieniu do programu Photoshop. Nie ulega wątpliwości, ta aplikacja jest uznanym światowym liderem. Ale nie ma innej edytor zdjęć, za darmo i tak samo funkcjonalne? Nie ma takich. Nazwał GIMP, i od dawna ustawione jako alternatywa dla jej płatnego odpowiednika.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że nie wszystkie przypadki, taka wymiana byłaby odpowiednia, ale zdjęcia odbarwienia wymienione programu jest więcej niż wystarczająco.

Używamy warstw dopasowania w „kanałach mix”

Natychmiast, możemy zauważyć, że ten program jest dokładnie takie same zdjęcia przy użyciu warstwy, tak, że prawie wszystkie techniki, które mogą być stosowane w przypadku „Photoshop” jest dość istotne tutaj. Początkowo wszystko jedno, upewnij się, że otwierasz obraz jest otwarty, „czerwony”, kliknij lewym przyciskiem myszy na ikonę z wizerunkiem ukośnie skrzyżowane przez koła dwukolorowego w dolnej części palety, a następnie z menu kontekstowego wybrać opcję „Channel Mixer”.

Po tym natychmiast otwiera okno dialogowe „korekty” w górnej części zestawu pole wyboru „Monochrome”, a następnie wybierz jedną z opcji oferowanych przez rozjaśnienie programu na sąsiedniej liście rozwijanej. Taka metoda pozwala uzyskać piękne czarno-białe fotografie, każdy z elementów, w którym edytowane indywidualnie.

Ważne! Jeśli chcesz, aby obraz z jakością drukowania (które następnie można wydrukować), wskazane jest, aby używać tego specjalnie skalibrowany monitor. W przeciwnym razie prawdopodobnie będzie rozczarowany z powodu różnej jasności kolorów i odcieni.

Użyj „Jasność”

Dlaczego potrzeba jasności kanału (Lightness)? Przechowuje wszelkie parametry aplikacji obrazów Oświetlenie, które tworzą cały widoczny zarys obrazu też. Tak więc, jeśli wziąć ją od wszystkich innych ustawień obrazu, masz zwykły fotografię czarno-białą.

Otwórz opcję menu „Obraz”, wybierz „Mode”, a następnie kliknąć na opcję „Kanał”. Paleta pojawi się o tej samej nazwie, w którym trzeba wybrać „Jasność”. Jeśli ci się nie podoba, po raz kolejny, przejdź do „Mode”, wybrać opcję tam jest „skala szarości”. Kliknij lewym przyciskiem myszy na przycisk „OK”, a następnie GIMP automatycznie usunie wszystkie informacje o kolorach.

Dodatkowe parametry stopniowanie

Obraz staje się czarno-biały. Jeśli potrzebujesz bardziej dokładną i szczegółową obróbkę czarno-białych fotografii, starają się „grać” z parametrami dla doskonałego wyświetlania koloru, jasności i kontrastu obrazu. Należy zauważyć, że w wielu przypadkach ta metoda daje zbyt jasny, ale blada postać. Jednak w takim gradacje kolorów może grać ciekawą erozją tła.

Nawiasem mówiąc, czy pamiętasz, co mówiliśmy o technikach zawodowych fotografów na początku artykułu? Tak, to z pomocą tej metody oni stworzyć niesamowity efekt, gdy osoba na zdjęciu jest dosłownie żyć własnym życiem. Ta „cud” zawdzięcza swoje istnienie zwykłych ludzkich cech psychologicznych: pierwsze zdjęcia w kolorze, stale zwracać uwagę na powrót w tle, nawet jeśli nieświadomie. Po drugie, czarno-białe fotografie zmuszone skupić uwagę na centralną postacią. Biorąc pod uwagę te uwarunkowania i bez stania niewyraźne, mózgu nieuchronnie koncentrują się na pierwszym planie, wyrywając coraz więcej szczegółów.

Użyj wtyczki Camera Raw

Jeśli jesteś zawodowym fotografem i pracować z formatu RAW, zaleca się, aby przekształcić zdjęcia w użyciu plug-in Camera Raw. To może równie dobrze być stosowany nie tylko do GIMP, ale w „Photoshop”. Pobierz moduł z oficjalnej strony, a następnie można przystąpić do tworzenia i eksperymentowania.

Właściwe korzystanie z modułem

W głównym oknie otwórz okno Camera Raw HSL / Skala szarości. Aby to zrobić, możesz kliknąć na odpowiedni przycisk. Umieścić pole „Konwersja na skalę szarości”. Po prawej stronie okna roboczego pojawi się natychmiast przykryć zestaw suwaków. Aby dodać kontrast obrazu należy po prostu rozjaśnić dowolny z dostępnych obszarach obrazu, przesuwając suwak na prawo. Jednak dokładnie to samo, rozmawialiśmy o to jeszcze na początku tego artykułu, tak, że zalecenia można tam zobaczyć.

Następnie trzeba otworzyć panel „Main» (podstawowy), a następnie «grać» suwak „Expose» (ekspozycji), regulująca szczegółowo wszystkie parametry w czerni i bieli. Starają się „grać” z ustawieniami, po którym są zaskoczeni, jak nieodparte wrażenie może produkować „zwykły” czarno-białe zdjęcie!

PaintNet

Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, to prawdopodobnie już wątpić w ich zdolności do rozwijania zdolności programów opisanych powyżej. To jednak nie jest to zaskakujące, ponieważ mają one dość skomplikowany interfejs. Ze względu na to niepożądane dla początkujących użytkowników, aby zainstalować dane aplikacji tylko przez wzgląd na konwersję wielu zdjęć czarno-białe formatu.

A ponieważ nie jest zbyt pewny siebie i „raczkujący” artystów, zalecamy zainstalowanie na komputerze całkowicie darmowy program PaintNet firmy Microsoft. Pomimo swoich kompaktowych wymiarów jest bardzo funkcjonalny i może być z powodzeniem stosowany do naszych celów. Jednak prawie wszystkie darmowe programy do zdjęć, które obecnie istnieją, mogą być opisane w ten sam sposób.

Praca z warstwami

Ponieważ ta aplikacja używa i warstwy, główne etapy naszej pracy będzie bardzo podobna do wyżej opisanych metod, ale praca będzie o wiele ładniejszy. Wynika to głównie ze względu na fakt, że interfejs jest maksymalnie uproszczony. Po pierwsze, należy skopiować warstwę, która zawiera kopię obrazu kolorowego. Przejdź do „Warstwy”, a następnie wybierz „Powiel warstwę”. Jak widać, wszystko jest proste i łatwo dostępne, jak to możliwe.

Jednakże prawo skopiować fragment obrazu może być prosto oknie „Warstwy”. Musiał nas później. Po tej procedurze jesteś w lewo z dwóch warstw, z których każda zawiera dokładnie ten sam fragment obrazu. W tym samym menu „Warstwy” Wyłączanie górną część obrazu, klikając ją lewym przyciskiem myszy na odpowiedniej pozycji.

Przejdź do menu „correction”, a następnie wybierz, gdzie element z charakterystycznym tytułem „Zrób czarno-biały.” Następnie obraz jest całkowicie odbarwiony. Należy zauważyć, że jakość obrazu w tym przypadku nie może być zbyt zdumiewające. Należy pamiętać, że skanowane stare czarno-białe fotografie w taki sposób, aby ją obsłużyć Zdecydowanie nie zaleca się jako ich jakość może być poważnie zagrożona.

Czy to możliwe, aby namalować obraz monochromatyczny?

Po spędzeniu tak dużo czasu na konwersję obrazów kolorowych do opisu monochromatycznego, nadszedł czas, aby zrobić odwrotny proces. Dołożymy obraz starej babci kolorowe kolażu, jakby niedawno nakręcony nowoczesną kamerę. Czy to realne? Tak, ale trzeba być cierpliwym.

Po pierwsze trzeba mieć narzędzie „Pędzel”, a następnie zacząć łagodnie i konsekwentnie malować części zdjęcia. Gdy skończysz z niektórych części obrazu, nadszedł czas, aby zmienić tryb mieszania dla danej warstwy. Można zatrzymać się na „zaciemnienie” lub „miękkie światło”. Nawiasem mówiąc, ta metoda jest doskonała malowane są czarno-białe zdjęcia kwiatów. Natychmiast, możemy zauważyć, że wymaga to tablet graficzny, jak mysz będzie trudno być w stanie osiągnąć wymaganą dokładność.

Łącząc różne algorytmy w różnych sekcjach zdjęć można osiągnąć pożądany efekt. Celowo nie mówię słowo „łatwe”, ponieważ cały proces zajmuje Ci dużo czasu. Tak, to długa, monotonna i nawet trochę nudne, ale efekt jest tego wart! Oto jak kolorowanie czarno-białych zdjęć. Jeśli nie chcesz dać nieskromnie ilość sprzątania fotografię swoich archiwach rodzinnych, można spróbować zrobić wszystko sam.

Należy pamiętać, że takie zdarzenia trzeba cierpliwości i wytrwałości, więc należy zaopatrzyć się w nich. Powodzenia!