171 Shares 6872 views

Jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF bez utraty jakości

Podczas pracy z plikami PDF-czasami może być sytuacja, gdy rozmiar pliku jest zbyt duża, i konieczne jest, aby zmniejszyć rozmiar pliku PDF. Sytuacja nie jest tak powszechne, ale zdarza się czasami. Więc, jakie są możliwe rozwiązania? Wystarczy zauważyć, że większość z tych skompresowanych plików jest bardzo zła. W szczególności, nie należy spodziewać się pozytywnego wyniku w przypadku, gdy wiele obrazów w pliku. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest znalezienie pliku bez nich, ponieważ próby, aby zmniejszyć go do niczego dobrego nie doprowadzi.

Korzystanie kromsator skanowania

Za jeden z najbardziej skutecznych sposobów. Aby rozpocząć, należy przekonwertować plik do obrazu. Koniecznie Tiff! Aby to zrobić, można użyć kromsator skanowania (wybierz „Plik” podpunkt „Importuj” z menu). W zasadzie na tym (zwłaszcza w przypadku dużych i ciężkich plików) lepsze wykorzystanie drukarki wirtualnej. Będzie to możliwe, aby dokonać przelewu w formacie obrazu w całej warstwie tekstowej, a nie tylko obrazy. Za pomocą tych samych narzędzi, trzeba przetwarzać wynikowy plik obrazu w celu zmniejszenia rozmiaru pliku PDF. W zasadzie, to może być używane edytory graficzne i bardziej fantazyjne, ale to nie jest dla każdego.

Wtedy wszystkie otrzymane wyniki są najlepiej w języku formacie DJV użyciu Edytora DjVu LizardTech. Tutaj należy zauważyć, że program oferuje trzy tryb konwersji:

  • agresywny. Używany do standardowych obrazów, ale przechodzi ze znacznej utraty jakości, tak aby zmniejszyć PDF nie będzie działać dokładnie;
  • Tryb zdjęć – służy do plików z dużą ilością zdjęć. To trwa prawie bez utraty jakości (ale rozmiar pliku w końcu jeszcze mniejszym niż rozmiar oryginalnego pliku);
  • za czarno-białe obrazy, zalecamy wybranie tego samego trybu nazwisko, które będą odbywać się także z utratą jakości (jeszcze w czerni i bieli jest niemal niewidoczny). Więc to jest możliwe, aby zmniejszyć rozmiar pliku PDF   w przypadku dokumentów urzędowych.

Jednak często zdarza się, że w postaci zdjęć stanowiła tylko część dokumentu. Wszystko inne – tekst. Nie będzie musiał pracować z rękami: dla każdej grupy utworzyć oddzielny plik, a następnie prowadzić ich przez poszczególnych trybach. Następnie ręcznie kierują nowy dokument i stronę numeruete. Więc najprostszym sposobem, aby zmniejszyć rozmiar PDF, bez konieczności stosowania wyrafinowanych sztuczek.

Metody są różne, proste i nie bardzo …

Jeśli nie dotyczyć takich skomplikowanych metod można użyć programu Adobe Acrobat. Dzięki niemu można automatycznie wydać konwersję plików. Oczywiście, wyniki mogą się znacznie różnić: doskonałą kompresję i nie można dostać.

Inną opcją, która wymaga pewnej wiedzy, – korzystanie z programu Photoshop. W tym przypadku jest to możliwe, aby osiągnąć maksymalny stopień sprężania obiektu praktycznie bez utraty jakości.

Korzystanie z Photoshop, można przeprowadzić redukcję rozmiaru PDF w celu jak najlepszego wykorzystania go w Internecie. Obszar „kompresja” w oknie dialogowym Kompresja ma trzy różne sekcje. Każda z nich zawiera opcje kompresji obrazu i resampling go. Jak zmniejszyć rozdzielczość? Jeśli planujesz korzystać z pliku w sieci, to należy zrobić. Jeśli planują złożyć późniejszego wydruku, rozdzielczość nie powinna zmienić ustawienia! Wyłączyć menu, które oferuje wstęp próbkowania ze zredukowaną częstotliwością.

To zmniejsza próbkowanie znamienny tym, że zmniejsza liczbę pikseli w obrazie. Aby użyć interpolacji obrazu, wybierz, a następnie wprowadzić uchwałę trzeba. Ponadto, można wybrać te ustawienia, za pomocą którego wszystkie obrazy, których rozdzielczość jest wyższa niż wartość wprowadzona, będzie automatycznie zmniejszać. Ale po raz kolejny, możemy zauważyć, że kompresja PDF bez utraty jakości – proces jest dość skomplikowany, a użycie nie zawsze jest wskazane.