424 Shares 5204 views

SSH-client Windows: przegląd produktów firm trzecich

W tym artykule opisano ssh-klientów. Okna od dawna nie obejmują narzędzia administracyjne, za pośrednictwem protokołu SSH. встроенными инструментами, однако для большего удобства лучше использовать сторонние утилиты. Najnowsze wersje i choć pochodzą z wbudowanych narzędzi, ale dla większej wygody, lepiej jest użyć narzędzia innej firmy. Przeznaczone są one przez dłuższy czas, a więc uwzględniać życzenia większości administratorów. Ze względu na fakt, że pierwsza wersja z opisanych narzędzi pojawiła się przez długi czas, teraz każdy przykładowe oprogramowanie jest stabilny i jest wyposażony w wiele dodatkowych funkcji.


NetSarang xShell

SSH-клиент для Windows . xShell – popularny klient SSH dla Windows. Liderem pod względem liczby i jakości możliwości dostosowania. Do niedawna, Microsoft Windows, w przeciwieństwie do systemów opartych na Unix były bardzo ograniczone w oprogramowaniu i nie zawierają tego typu programu.

Ten zaawansowany program, oprócz możliwości SSH1 i SSH2, pozwala użytkownikowi na interakcję z serwerem nawet dla wielu popularnych protokołów (SFTP, Telnet, rlogin, serial ).

Cechy xShell

Główne korzyści z programu:

 • Możliwość jednoczesnej pracy z kilkoma serwerami.
 • Przechowywanie polecenia do szybkiego wybierania.
 • , сторонние продукты также редко могут похвастать подобным умением). Wsparcie partii wysyłania poleceń (taka funkcja nie posiada nie tylko wbudowany w ssh-klientów Windows Produkty innych firm również rzadko może pochwalić się takimi umiejętnościami).
 • Wsparcie dla kodowania UTF-8.

Aby śledzić wiele jednoczesnych połączeń do użyteczność zorganizowany wygodny system zakładek. Wszystkie niezbędne narzędzia i opcje (czcionki, transkodowanie, i tak dalej. D.) są konfigurowane osobno dla każdej zakładki. Ponadto zapisać konfigurację, administrator systemu będzie mógł używać go w przyszłych sesjach.

Instrukcja określa Szybki Commands – kolejny „funkcji” programu, co pozwala zwiększyć wydajność administratora. Za pomocą tego narzędzia, administrator systemu uwalnia się od rutynowych działań. Większość poleceń wpisując ręcznie nie jest wymagane.

SSH-клиент. W każdej wersji systemu operacyjnego Windows, który może być zainstalowany klient SSH. , 8 или 10 – неважно. Windows 7, 8 lub 10 – to nie ma znaczenia. xShell działa równie stabilny albo. Deweloperzy starają każdy możliwy sposób, aby promować swoje potomstwo, a teraz jest on dostępny do użytku w domu lub w placówkach oświatowych bez dokonywania płatności za licencję.

Wadą jest brak języka rosyjskiego. Ale to jest mało prawdopodobne, administratorzy systemu narzekać taki nieszkodliwy przestrzeni.

PuTTY

Podobnie jak w przypadku NetSarang xShell, aplikacji PuTTY obsługuje szeroką gamę protokołów, w tym Raw. SSH обеих версий присутствует. Naturalnie wspiera obie wersje SSH jest obecny. wizualne ustawienie interfejsu Istnieje również. Początkowo narzędzie był wolny i został zaprojektowany wyłącznie dla systemu Windows. Później, ze względu na popularność oprogramowania wśród administratorów systemu, to przeniesiony na inne systemy operacyjne.

W Putty największa armia fanów. PuTTY поражают. PuTTY możliwości są niesamowite. SSH-клиенты. To właśnie z powodu ogromnej funkcjonalności, wielu użytkowników wybiera szpachlówki, a nie innymi klientami SSH. после установки клиента не записывает новых данных в системный реестр. klient Windows po instalacji nie pisać nowe dane do rejestru systemowego. Aby zapisać ustawienia wykorzystywane pliki w narzędziu katalogów. Dzięki temu klient używać jako przenośny programu.

Główne cechy Putty

Główne cechy aplikacji:

 • Emulacja czynnej (które nie muszą ponownie połączyć się z serwerem po dłuższej bezczynności).
 • Uwierzytelnianie jest oparte na kluczu publicznym i bez niego.
 • Wsparcie dla połączenia poprzez port szeregowy (wersja 0.59).
 • Oprogramowanie może korzystać z serwera proxy.
 • Narzędzie zachowuje ustawienia połączenia po każdym udane połączenie.
 • Pracować ze wsparciem dla IPv6, Arcfour, DES i innych popularnych protokołów.
 • Program może przekazywać porty.

Secure Shell

SSH-клиенты. Do tej pory artykuł opisuje klasyczne oddzielne ssh-klientów. для запуска Secure Shell обязательно должна включать в себя Google Chrome, так как утилита представляет собой дополнение для популярного браузера. Okna uruchomić Secure Shell powinien pamiętać o Google Chrome, ponieważ narzędzie to dodatek do popularnej przeglądarki. To łączy się bezpośrednio z serwerem, a następnie za pomocą zewnętrznego serwera proxy nie jest możliwe. Funkcjonalność programu jest nieznacznie gorszy narzędzi opisanych powyżej. hterm. Podawanie prowadzi się za pomocą zacisku hterm.

A high-speed add-client dzięki wykorzystaniu całego spektrum funkcji języka programowania JavaScript internetowych. Bezpośrednie podłączenie do dowolnego portu na demona sshd – opłacalna zaletą Secure Shell. Projekt jest poprawione i wyrafinowane.

WinSCP

SSH-клиент для Windows 7 , о котором знает малое число рядовых русскоязычных пользователей. WinSCP – klient SSH dla Windows 7, który zna niewielką liczbę zwykłych użytkowników rosyjskojęzycznych. Pozycjonowanie odbywa się głównie w anglojęzycznych zasobów. Projekt jest open source obsługuje wiele protokołów, głównym z których – SSH. Interfejs programu może wyglądać obu Eksploratorze Windows lub Norton Commander.

Program jest wyposażony w edytor tekstu, zapisuje ustawienia starych połączeń, synchronizacji folderów w trybach półautomatycznych i automatycznych. Automatyzacja możliwe za pomocą skryptów. Wbudowany w plik konfiguracyjny pozwala na zainstalowanie narzędzia raz na przenośnym urządzeniem multimedialnym. SSH-клиент. Następnie można użyć tego samego klienta SSH pod każdą wersją systemu operacyjnego. ли, 7 или 10 проинсталлировна на машине, WinSCP будет одинаково стабильно работать под управлением любой версии. Windows 8 czy 7 lub 10 proinstallirovna samochodem, WinSCP będzie równie stabilne prowadzenie dowolnej wersji.

wniosek

Jeżeli głównym przestrzeń robocza dla was jest okno przeglądarki, a dostęp SSH jest konieczne od czasu do czasu, najlepszym wyborem jest Secure Shell. Jeśli często przemieszczają się z jednego biura do drugiego, aby administrować zarówno w miejscu pracy i w domu, powinieneś dostać na WinSCP lub putty. Jeśli aplikacja jest zainstalowana na jednym komputerze i nie muszą być przenoszone do innych maszyn, zakupy możliwości xShell.

Oczywiście, wybór konkretnego instrumentu – w gestii administratora. Nie wszyscy zgadzają się, że opisany program jest najlepszy. Jednak te narzędzia wyżynach w szczytach powodu nie subiektywnych opinii, a ich popularność.