244 Shares 9762 views

VAZ-2107: izolacja z rękami. Szczegółowy opis skomplikowanej pracy

VAZ-2107 – wielki klasyczny produkt Togliatti zakładzie samochodowym z przeszłości. Pomimo faktu, że nie jest już w produkcji jest, 7-ka jest na kołach dla wielu kierowców. Tani i łatwy w użyciu, urządzenie doskonale nadaje się do odkrywania drogi jako pierwszy uczenia maszynowego. Ale jest poważną wadą. Jak każdy klasyczny produkcji rosyjskiej w 2107 ma słabą izolację akustyczną.


Dlaczego trzeba izolacja akustyczna, ważne jest i jak działa – na te i inne pytania będą odpowiedział w tym artykule. Rozważmy sekwencję działań podczas samodzielnej pracy z ich rąk, niezbędnych narzędzi i materiałów. A jeśli masz do przeprowadzenia procedury, takie jak izolacja akustyczna VAZ-2107, czy konieczne jest podjęcie lub lepiej dać samochód do specjalistycznego centrum serwisowego?

Tak czy izolacja jest potrzebna?

To pytanie może zostać poproszony o ile właściciele samochodów zagranicznych, które nigdy nie były w kabinie VAZ-2107. Raz pojechałem za kierownicą albo jako pasażer VAZ Grupy Siedmiu, po zrozumieniu – izolacja jest potrzebna. Wewnątrz, dźwięk silnika słychać wyraźnie, pudełka, hałas z kół i innych dźwięków spoza wnętrza samochodu.

Miłośnicy słuchać wysokiej jakości dźwięku w VAZ-2107, w którym izolacja jest brakuje, cierpi wielkie rozczarowanie. To nie pomaga kupować drogiego akustykę muzyczną. Podczas gdy w kabinie jest dobra izolacja dźwiękowa, muzyka z głośników będzie znacznie zniekształcony.

Wysokiej jakości izolacja przynosi radość nie tylko dla uszu właścicieli 2107-tego modelu. W zimnie, samochód będzie cieplej, a wnętrze będzie ogrzać szybciej. W czasie upałów, przy odpowiednim leczeniu salonie w samochodzie będzie chłodniej i bardziej komfortowe. Wiele zalet pełnej izolacji akustycznej 2107 może być oceniana wyłącznie na żywo. Wszystkie pytania o potrzebie znikają same.

Jest to łatwy wybór

Po podjęciu decyzji o trzymaj izolację akustyczną zostanie zaakceptowana, to pozostaje zdecydować, gdzie to zrobić. Opcje jest rzeczywiście nieco:

1) SRT wyspecjalizowane;

2) prywatny garaż;

3) własne ręce.

Dokonać wyboru co do miejsca, aby izolacja akustyczna VAZ-2107 posiada każdy indywidualnie. Rozważyć plusy i minusy każdej opcji. Specjalistyczny serwis jest największym metka na pracy, ale możemy zagwarantować, jeśli coś jest nie tak. Ponadto, nie może być najbardziej wykwalifikowanych pracy. W prywatnych usług są zwykle dużo tańsze, ale nie ma gwarancji. W obu przypadkach, dobrze byłoby wiedzieć, czy nie jest ekspertem, który sprawia, że wysokiej jakości dźwiękoszczelne. Idealnie byłoby dobrze, aby przejechać na wcześniej wykonany przez innego samochodu do oceny.

izolacja szumów własnymi rękami

Tak więc, pozostaje opcja – zrobić wszystko własnymi rękami. Czy to możliwe? W rzeczywistości, wszystko jest możliwe. Ale jeśli nie masz doświadczenia posiadania śrubokręta i klucza, to opcja ta nie będzie działać. Dla wszystkich mężczyzn izolacji hałasu samochodów VAZ-2107 – całkiem możliwe pracy. Cała złożoność procedury – nie rzeczywista sam proces, w demontażu i montażu wewnętrzne samochodów. Po tym wszystkim, trzeba dostać się do rodzimej izolacji akustycznej, a lepiej do gołego metalu.

Pozytywne cechy pracować własnymi rękami kilka:

 • n gdzie doświadczenie nie zamierza odejść i nie trzeba płacić;
 • to dobra okazja, aby dowiedzieć się VAZ-2107 w pobliżu;
 • bez ograniczeń – można pracować powoli i ostrożnie;
 • oszczędności zasobów materialnych;
 • w końcu można uzyskać komfortowe VAZ-2107, którego izolacja na odpowiednim poziomie, bardzo dużo.

Charakterystyka procesu izolacja szumów

W celu wytworzenia wysokiej jakości izolacji akustycznej, należy najpierw zrozumieć, skąd pochodzi hałas, gdzie jest więcej i jaka jest jego natura. Wiadomym jest, że główny dźwięk pochodzi od pracującego silnika i układu wydechowego. W związku z tym – należy stwierdzić można izolować podłogę i przednią przegrodę silnika.

Hałas, który może dotrzeć do przedmieść ulicy, likwidowane dźwiękoszczelne drzwi i dach. Nie zapomnij o bagażniku. Hałas z bagażnika może podrażniać dużo. Powoduje to, że najlepszym sposobem, aby całkowicie dźwiękoszczelne całe wnętrze. Proces ten nazywany jest również pełna izolacja akustyczna. Natomiast oznaczać częściowe wyciszenie przedziału pasażerskiego, na przykład, tylko podłogi.

Aby zrozumieć procesy łatwiej włączyć do fizyki. Po tym wszystkim, dźwięk i wibracje mają takie parametry jak częstotliwość drgań. A jeśli wibracja niskiej częstotliwości normalnie, dźwięk – wręcz przeciwnie. Dlatego trudno jest wyizolować i wchłonąć. Wynika z tego, ważna jest grubość materiału izolacji akustycznej.

pierwsze kroki

izolacja akustyczna VAZ-2107 z jego własnymi rękami – ciekawy i ekscytujący proces dla fanów kopać głębiej w swoich samochodach. Jeśli praca ma być po raz pierwszy – trzeba przygotować się do niego. Najprostszym rozwiązaniem – uczyć się od mistrzów, którzy od dawna zajmujących się podobną działalnością.

Informacje można także znaleźć w dokumentacji technicznej typu drukarni iw wersji elektronicznej. Starannie przygotowane, można przejść do wybranych materiałów i gotowych narzędzi. Czasami, w celu przyspieszenia procesu budowlanego wymaga suszarkę do włosów. Dzięki niemu nagrzewa materiał dźwiękoszczelny i stają się bardziej giętkie. Pozwala to tak blisko jak to możliwe, aby nacisnąć go do metalowej podstawy. Aby wygładzić powłoki jest bardzo łatwy w użyciu dysk rolkę.

stosowane materiały

Fabryka izolacji akustycznej VAZ-2107 składa się z dwóch warstw: amortyzujący i izolacja hałasu, w rzeczywistości często najprostszym jakości. Na dobrą jakość tych materiałów mogą być zastąpione przez ulepszony. Możliwe jest również, oprócz tych dwóch warstw, dodać dźwiękoszczelny i antiskripny.

Pierwsza warstwa chroni kabinę przed drganiami. Powodem mogą być różne, ale najczęściej jest to wibracja silnika przesyłanych poprzez wsparcie dla ciała, jak również drgania PPC. Gorsze poduszki roboczymi agregatu i kota, tym większa będzie odczuwalne. Materiał do ochrony przed drganiami często składa się z dwóch warstw: podstawy i folii lanego. Wśród gotowe wersje można zauważyć „vibroplasta” i „Bimast”.

Szczególnie w odniesieniu do izolacji akustycznej, to w sklepach auto znany jako „Shumka”. Fizycznie jest porowaty materiał, taki jak spieniony poliuretan lub grubości filcu.

Jako warstwę izolacji akustycznej do pomiaru dźwięku, stosowanego materiału, który wygląda jak izolacji drgań. Ale to jest inna we właściwościach. W „splenitis” może być używany jako znanych marek. Oprócz izolacji materiał ma dobre właściwości izolacyjne.

Modern „Shumkov” bardzo wygodny do jego warstwy klejącej. Dzięki niemu obejmuje montaż odbywa się szybko i sprawnie. Wiele materiały do izolacji akustycznej stosowane są powszechnie – zarówno dla samochodów osobowych jak i dla ścian domu.

Pierwsza obrona – drzwi

Pomimo faktu, że najbardziej nieprzyjemny dźwięk dostaje się do kabiny przez grodzi silnika i przez podłogę, rozpocząć pracę najlepiej z drzwiami. Jest to o wiele łatwiejsze, niż natychmiast zdemontować kabinę. Czas zajmie mniej, a doświadczenie nabyte świetnie. Kolejne kroki to szybciej i lepiej.

Zacznij przede wszystkim należy usunąć skórę. Kiedy dotarli do bazy żelaza, dokonać oględzin korozji. Jeśli w ogóle – odbywa się czyszczenie i przetwarzanie konwerter rdzy i antykorozyjne. Bądź pewien, biorąc pod uwagę czas do wyschnięcia. Dopiero potem ogrzewa się w suszarce do włosów i vibroplast walec dociska się do powierzchni. Kolejna warstwa jest przyklejona drzwi izolacja o VAZ-2107. I wreszcie, jeśli chcesz – warstwa izolacji.

drzwi samochodu w swoim składzie posiada wiele ruchomych elementów, które mogą powodować skrzypienie. W związku z tym, nie jest praktyczne wykorzystanie takich materiałów antiskripnyh jak Madeleine lub bitoplast. Pierwszy ma małą grubość około 2 mm, a drugie od cieniutkiej pianki impregnowanego specjalnej kompozycji.

Cechy dźwiękoszczelne drzwi

Ważną cechą, należy zauważyć:

1. Materiał amortyzujący wystarczające do pokrycia tylko połowę powierzchni chronionej powierzchni. Empirycznie ustalone, że drgania są tłumione równie dobrze od połowy obszaru.

2. Powłoka ochronna szumu będzie działać lepiej niż jego grubszej warstwy.

3. Budowanie warstwy izolacji akustycznej, nie zapomnij wzrost ciężaru drzwi, tak aby nie zmienić następną pętlę.

Izolacja akustyczna przedziału silnikowego

Dzieląc przedział silnikowy ma bardzo małą powierzchnię. Ale czas potrzebny na pokrycie go, zwykle największa. I jest połączony naturalnie, przy czym ilość demontażu pracy przeprowadza się aż do osiągnięcia pożądanej powierzchni może wydawać.

Dobra dyspozycja wyjąć deskę rozdzielczą można znaleźć w naprawie i wymianie zasobów. Po naniesieniu pracy, cierpliwości i czasu komory grodzi silnika wydaje się przenieść swoją pracę izolacja akustyczna. Procedura i procedura jest podobna do zaklejania Materiały do izolacji dźwiękowej drzwi. Plus przegroda jest to, że nie ma ograniczeń wagowych, a co za tym idzie o liczbę warstw. Ważne jest, aby pamiętać, że warstwy hałasu i izolacji akustycznej jest niezbędne prokleivat bez przerw, w przeciwieństwie vibroplasta. Szum ma wyższą częstotliwość niż drgania, tak mały otwór jest wystarczająca do penetracji wnętrza.

Chronią podłogę i skrzydła

Podłoga dźwiękoszczelny VAZ-2107 jest zgodna z ogólną algorytmu spędzony na drzwiach:

 • zapewnia dostęp do powierzchni przez usunięcie wszystkich elementów zakłócających
 • usunąć powłokę fabryczną;
 • Dno proces antykorozyjne;
 • umieścić warstwę izolacji drgań;
 • torują warstwy lub warstw tłumika;
 • zabezpieczenia warstwy izolacyjnej;
 • wszyscy zbierają się w odwrotnej kolejności.

Na tym etapie nie ma praktycznie żadnych trudności, nie ma takich prac jak podnoszenie panel. Najtrudniej – jest usunięcie miejsc – ich waga jest najcięższym od tego, co jest w kabinie. Ponownie, patrząc do porównania. Niuansów należy zauważyć, że VAZ-2107, którego izolacja została przeprowadzona w miarę możliwości, będzie ograniczona w czasie pedałowania. Zgodnie z nimi będzie musiał dokonać wycięcie do wygodnej jazdy.

dach izolacja akustyczna

Od pierwszej chwili może wydawać się dźwiękoszczelnej dachu samochodu jest najłatwiejszy. Tutaj, bo nie ma żadnych elementów zewnętrznych, zarówno na podłodze i nie ma żadnych trudności z usunięciem części deski rozdzielczej, gdyż czoło. Gładka powierzchnia dachu jest zwodnicze. W rzeczywistości, istnieje wiele niuansów starannie usunąć tapicerki domowej i powłok.

Po wydaje gołego metalu Odpady do obróbki powierzchni i powłoki ochronnej nie będzie trudny. W rezultacie, to naprawdę wygodne VAZ-2107, którego izolacja jest wykonany własnymi rękami, przyniesie wiele przyjemnych doznań. „Popełniania okrucieństw” nie powinien być chroniony dach. Nie ma hałasu w deszczu – to był dobry, ale obecność warstw izolacji akustycznej zwiększa masę samochodu, lekko przesuwa jego środek ciężkości.

Głośno bagażnik VAZ-2107

Bagażnik pojazdu wymaga również izolacja hałasu materiałów powłokowych. Jeśli mamy do ochrony, a następnie zrobić to maksimum. Co więcej, to było w bagażniku często przeprowadza różnorodne małym obciążeniu tego konkretnego hałasu podczas przenoszenia.

izolacja akustyczna bagażnika VAZ-2107 – procedura jest dość prosta. Łatwiej, być może, tylko okap obsłużyć. Ale tu też prace będą wystarczające. Gładkie powierzchnie, takie jak na dachu, istnieje kilka, więc spróbuj jeszcze.

Kaptur izolacja akustyczna

Dobry okap izolacja VAZ-2107 – to dość prosta sprawa. Nie będzie wystarczająco skrawki vibroplasta i małe cięcie „Shumkov”. Prace te prowadzone są najlepiej w końcu to pierwszy zrobić coś dla „wypchanych” ręce.

Jeśli na masce samochodu tam właścicielem izolacji, należy pozostawić. W przypadku ich braku może być wykorzystywane bardzo gęsty materiał pochłaniający dźwięk. Jednak Wibroizolacja stosowane do minimum, co oznacza, że nie więcej niż 50% obszaru powierzchni. Z własnym ciężarem, może znacznie cięższe vibroplast pokrywą.

wniosek

izolacja akustyczna VAZ-2107 z jego własnymi rękami – ciekawy i ekscytujący proces. Wyniki prac, w obecności wysokiej jakości materiałów i technologii po prostu imponujące. Oczywiście, aby osiągnąć wyżyny komfortu drogich samochodów jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ale słyszalny w kabinie będzie zbliżona do perfekcji. Można zapomnieć o większość hałasu zewnętrznego i cieszyć się nowy dźwięk starego głośnika.