427 Shares 1679 views

Zwiedzanie Kioto Japonia: photo

W centralnej części wyspy Honsiu – Prefektura Kioto. Atrakcji tego historycznego obszaru Japonii są skoncentrowane w centrum miasta o tej samej nazwie. To starożytne japońskie miasto, dawna stolica państwa więcej niż tysiąc. Heian – tzw w dawnych czasach, główną rezydencją cesarzy japońskich.


Każdy może podziwiać istniejące atrakcje w Kioto, zdjęcia, które są godne albumy ornament podróżnych. To jak współczesnych cudów architektonicznych i starożytnych tajemnic, które utrzymują historię. Godne uwagi jest to, że są one integralną część naturalnego krajobrazu wokół nich. Miasto znajduje się w górach, a jego ulice są ułożone w szachownicę.

Najciekawsze starożytnych atrakcji Kioto – jest jego pałace i świątynie. W mieście przetrwały ponad 2 000. W rzeczywistości, to jest w centrum starożytnego Architektura, religii, filozofii, rzemiosło. Można śmiało nazwać skarbnicą Japonii. Wiele zabytków Kioto sklasyfikowanych jako Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Pałac shogun Nijō

W mieście dwa pałacu. Jeden z nich należał do szoguna Tokugawa części, drugi – Cesarskiego Pałacu. W tym przypadku, pierwsza o wiele lepsze przeznaczony do królewskiego pałacu rodziny i rozmiaru i luksusowy wystrój, który mówi o tym, kto był prawdziwym mistrzem kraju.

Nijō – nazwa atrakcji Kioto posiadanych przez rządzących wojskowych w kraju Kwitnącej Wiśni Pałac ten, jak również inne podobne przeznaczenie, nie mają nic wspólnego z takimi kolegami architekturze europejskiej. Zewnętrznie, nie ma nic szczególnie atrakcyjne. Budynek jest zbudowany z drewna cyprysowego, ale wnętrze jest przepełnione złotem.

Malowidła, wykonane w technice rzeźba, można cieszyć się przez wiele godzin. Wnętrze pałacu jest znany inny szczególny piętrach. Są one nazywane śpiew słowika, lub. Deski ułożone je w szczególny sposób i uczynić brzmi coś jak melodyjnego skrzypienia. Robią taką podłogę, tak aby nikt nie mógł przejść przez korytarze pałacu Nijo niezauważone.

Shogun Pałac otacza rozległy obszar, który jest podzielony kilka ogrodów, pomysłowo zaprojektowane. Malowniczy staw jest niesamowite – jest w pełni wyposażony plaży ułożone w określonej kolejności, dopasowane rozmiar i kolor kamieni. W ogrodach sadzi się z wielu różnych odmian japońskich wiśni, więc o każdej porze roku można zobaczyć wiśniowe kwiaty. Wędrować tutaj i chcą bez pośpiechu w nieskończoność. Jest to podróż, nawiasem mówiąc, nie jest tani. Aby wjechać na terytorium może być zakup tylko bilet, kosztuje około 600 jenów.

Imperial Palace Goso

Imperial Palace Goso wygląda o wiele bardziej skromne. Fakt, że Cesarz Japonii – świętą postać. Omal nie brał udziału w życiu społecznym kraju i musieli modlić się w imieniu swojego dobrobytu, za symbol czystości i duchowości. Tak, że zamek nie ma żadnych luksusów.

Jest całkowicie drewniany, i przez wieki był narażony na różnego rodzaju zniszczenia i pożary. Najnowsza wersja została zbudowana w 1946 roku.

Goso wokół pałacu jest park. Drzewa różnych gatunków są wybierane w nim, tak, że ich poglądy Scenic widok rozkosze spaceru w parku przez cały rok.

W mieście, jak wspomniano powyżej, wiele świątyń. Szczególnie popularne są złote i srebrne Altany. Te atrakcje Kioto były pierwotnie zbudowany jako rodzaj podmiejskiej rezydencji szoguna. Obecnie znajdują się one buddyjskie świątynie. pawilony i otaczające je obszary Sami są bardzo malownicze.

Srebrny Pawilon Ginkaku-ji

Srebrny Pawilon Ginkaku-ji znajduje się w kompleksie świątynnym Sokoku-ji. Początkowo planowano, że dach będzie srebro, ale ten plan nie doszło do skutku z powodu nieznanych przyczyn. Jednak promienie słoneczne są załamane na dachu świątyni, nadać mu srebrzystą falę. Więc nazwa „Srebrna” być całkiem uzasadnione.

Srebrny Pawilon przyciąga wielu turystów dostępne na pobliskiej piaszczystej ogrodzie. Jezioro z piasku i żwiru – dzieło sztuki 16 wieku.

Złoty Pawilon Kinkakuji

Kinkakuji lub Golden Pavilion, stoi na brzegu stawu, woda znajduje odzwierciedlenie w jego złotymi refleksami. Malowanie jest cały widok z bajki.

Ta struktura trójwarstwowej złotego koloru żółtego, dach, który jest zwieńczony brązu Sfinksa. Pawilon jest otoczony roślinnością wiecznie. Pierwotną swój cel – służyć do reszty szoguna i jego współpracowników, ale później Kinkakudzi zamienił się w buddyjskiej świątyni.

Świątynia Fushimi Inari

Kyoto – miasto, którego zabytki są wiele uderzyć ich niepowtarzalność. I jednym z takich miejsc jest Świątynia Fushimi ITAR, zbudowane przed wiekami na cześć boga ryżu ITAR, według legendy, miała miejsce w tych miejscach. Dokładniej, jest to kompleks świątynny, droga, która biegnie od podnóża góry o tej samej nazwie na jej szczycie zwieńczony głównej świątyni.

Przez całą drogę można przejść około dwóch godzin. Część szlaku przechodzi przez jasnoczerwony drzwi torysów. Cała trasa jest bardzo malownicza. Tak odległe i cudowna droga planu było dotknąć się samotnie na myśli filozoficznej.

Na terenie otaczającym główny sinto, można spotkać wiele rzeźb postaci lisów. To nie jest zbieg okoliczności. Według legendy, te zwierzęta – wysłannicy boga Inari i satelitów.

Co ciekawe, przed wejściem do świątyni wolny, w przeciwieństwie do innych miejsc kultu.

Sagano – Bambus lesie

Bamboo Forest Sangay znajduje się kilka kilometrów od obrzeżach Kioto, w miejscowości Arashiyama. On jest bardzo popularny wśród turystów. Złapany w gąszczu bambusa czuje mieszkańców innych planet. Grube zielone łodygi iść do nieba. Oni wszyscy mają o tej samej wysokości 20 metrów. Poprzez te nieprzeniknione zarośla zrobić wiele szlaków dla pieszych.

Należy zauważyć, że podczas zwiedzania Kyoto (Japonia), zdjęcie powinno być wykonane bardzo starannie, to znaczy muszą być usunięte tylko w miejscach, gdzie jest to dozwolone, w przeciwnym razie nie koniec kłopotów. Te zakazane obszary są dwa pałacu – fotografowania w pomieszczeniach jest zabronione. Takie ograniczenia istnieją w Japonii wszędzie.