753 Shares 8331 views

Naprawa kolumn gazowych własnymi rękami. usterki gejzer

Wielu z nas zastanawiał się stosowanie podgrzewacza wody. Rozważając proces zakupu na specjalne konto dla niektórych każdy miał gejzerów. Urządzenia te, w przeciwieństwie do swoich odpowiedników i składowania elektrycznych, wygodniejsze i bardziej ekonomiczne w obsłudze. Wybór kolumny gazu, można znacznie zaoszczędzić pieniądze ze względu na różnicę w taryfach i cenach energii elektrycznej dla gazu ziemnego, a także, aby ich życie bardziej wygodne i cieszyć się ciepłą wodą, gdy jest to potrzebne dla Twojego domu. Jednakże, jak w przypadku każdego urządzenia do podgrzewaczy wody gazu mają zwyczaj niepowodzeniem. I nie ma się wokół niego. W tym artykule postaramy się opisać główne wady i zastanowić się, jak naprawić gazu kolumnę z rękami.


Aby dowiedzieć się, jak zbudować i jak działają gejzery

Urządzenia te wyglądają jak nijaki szafie. Wymiennik ciepła zamontowany wewnątrz i dwóch palników (około czemu dwa dowiedzieć poniżej) nadające się do korpusu rury parowe – jednym gazem, a drugi – w wodzie.

Proces rozpoczyna działanie po jednej zawory ciepłej wody otwarte. otwiera się zawór, dopływ gazu do palnika. Ponieważ ciepło jest generowane spalania nośnik energii, który jest przekazywany za pośrednictwem wody chłodzącej nagłówek stosowane wykorzystać w tym punkcie. Pozostaje źródła energetycznego spalania jest wyprowadzana na zewnątrz przez komin.

Odmiany kolumn gazowych

Urządzenia te są podzielone w zależności od rodzaju zapłonu:

 • elektroniczny;
 • ręka;
 • z pezorozzhigom.

gejzery strony – ubiegłego wieku. Aby z nich korzystać trzeba zastosować gaz w kolumnie i dopasowania do zapłonu zapalnika. Do włączenia do głównego pracy palnika musi złożyć odpowiedni sygnał sterujący.

Teraz są bardziej praktyczne, gazowych podgrzewaczy wody, które spełniają wymagania współczesnych ludzi przyzwyczajonych do tej całej pracy dla nich dokonywania sprzętu. Układ zapłonowy elektroniczny działa w następujący sposób. Ponownie, to wszystko zaczyna się od otwarcia gorącej wody. System wykryje spadek ciśnienia wody i sygnalizuje dopływ gazu i powstanie iskry. Po tych krokach, świeci bezpiecznik, a następnie ten sam proces jak w palniku ze sterowaniem ręcznym. W przypadku, gdy wejdzie ona główny palnik i ogrzana woda trafi do bieżącej wody. Palniki są wyłączone w trybie automatycznym – po kurek jest zamknięty, a ciśnienie jest przywracany.

kolumna gazowa pezorozzhigom wykorzystywane do tak zwanego efektu piezoelektrycznego, który może być oceniana przez ich nazwy. Po naciśnięciu przycisku urządzenie, które konwertuje mechanicznego działania do wyładowania elektrycznego. Ponieważ zapalnik zapalić absolutorium, a następnie drugi palnik. Po ciepłej wody jest wyłączony, główną część pracy na zewnątrz, ale w świetle pilotażowego świeci się dalej. W związku z tym, w kolejnym przełączaniem gorącej kranu będzie działać automatycznie.

Najczęstszym wina

Jak każde inne urządzenie, urządzenie to wymaga okresowej konserwacji i przestrzegania pewnych zasad. I wtedy to będzie trwało długo, a brak podgrzewacz wody nie będzie przeszkadzał. Pomimo tego niepowodzenia nie można wykluczyć, na przykład, z powodu złej jakości wody lub źródła energii. W takich przypadkach, to będzie bardzo przydatna wiedza o tym, jak naprawić kolumnę gazu z rękami. Zastanów się, co najczęściej podział i jak sobie z nimi radzić.

Osadzaniu się kamienia na wymienniku ciepła – co robić?

Nie wszyscy mieszkańcy podmiejskich domów i mieszkań miasto może pochwalić jakość wody z kranu. Jeśli się rating „Usterki gejzer”, pierwsze miejsce zajmie w wyniku skażenia szumowiny wymiennika ciepła zbyt twardej wody. Wapienny powstaje przez ogrzewanie wodą osiemdziesiąt stopni. W celu zwalczania tego zjawiska, można odwołać się do prewencji. Aby to zrobić, wystarczy nie używać bardzo gorącej wody. Nie jest tajemnicą, że w celu umycia, nagrzewa się wystarczającej ilości wody do 45 stopni. Taka sama temperatura jest wystarczająca do mycia naczyń, ale biorąc pod uwagę fakt, że nowoczesne środki piorące wykonywać swoją pracę i zimnej wody, a mniej. Do prania odzieży, to wystarczy w temperaturze około sześćdziesiąt stopni.

To przyczynia się do pojawienia skali oraz fakt, że dla wygody wielu nie wyłączyć bezpiecznik kolumny gazowej. Z tego względu temperatura w wymienniku ciepła może wzrosnąć do wartości przekraczających powstawanie kamienia progową. W związku z tym, należy wyłączyć zapłon, jeśli praca grzejnik w tej chwili nie jest to konieczne, oraz włączenie go, gdy istnieje taka potrzeba. Ponadto, eksperci nie radzą, aby przejść do ustawień automatyki w przypadku słabego ciśnienia wody. Aby rozwiązać ten problem, zalecamy zakup pompy wspomagającej.

W przypadkach, gdy działania zapobiegawcze mogą być już nieaktualne, ponieważ awaria, w celu przeprowadzenia naprawy kolumn gazowych „Neva” (lub jakichkolwiek zagranicznych marek – nie ma znaczenia), konieczne jest przeprowadzenie czyszczenie wymiennika ciepła. Pierwszym krokiem jest, aby upewnić się, że jest to przeszkoda. Objawy z następujących powodów: niedostatecznego ciśnienia zespołu gorącej wody jest wyłączony natychmiast po włączeniu lub nie włącza się.

W celu przeprowadzenia naprawy kolumn gazowych „Neva” lub ich zagranicznymi odpowiednikami, potrzebne są następujące narzędzia:

 • Zestaw kluczy chleb świętojański;
 • Zestaw wkrętaków;
 • wąż;
 • Uszczelki azbest do tkanin;
 • „Usuwanie kamienia” specjalny materiał ścierny.

Pierwsza kolumna musi być zdemontowany. To jest po zamknięciu dopływu wody do urządzenia, otwórz najbliższą kran gorąco. Następnie należy wyjąć rurę zasilającą wymiennika ciepła. Ponieważ jest to konieczne, aby usunąć wodę, około l. Następnie trzeba umieścić telefon z powrotem. Za pomocą lejka do niego, i wlać czyszczącego, korzystnie powoli i łagodnie. „Usuwanie zgorzeliny” musi pozostać wewnątrz wymiennika ciepła, przez dwie godziny. Jest mały trick: aby proces oczyszczający szybciej, trzeba ogrzać roztwór podkładu.

W miarę upływu czasu, należy wznowić dopływ wody i sprawdzić, że wylewa się z węża. Jeśli płyn się ślady skali i innymi zagranicznymi, a następnie ciśnienie będzie lepiej – wszystko poszło dobrze, nie – działanie jest warte powtórzenia.

Płynący grzejnik gejzer

Warto zauważyć, że podstawienie dał bezbłędną wymiennik ciepła – nie jest tylko opcja naprawy kolumny. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że na zakup nowego grzejnika będzie bardzo drogie (jedna trzecia kosztów całego urządzenia) będzie bardzo przydatna wiedzieć jak naprawić kolumnę gazu z rękami w tej sprawie. Naprawa będzie lutowanie cewki. Ponieważ stop lutowniczy topi się w wyższych temperaturach w porównaniu do tych, jakie występują w grzejniku, opcja naprawy wystarczająco niezawodne. Części zamienne do kolumny gazu są bardzo drogie, więc remont – to świetna alternatywa do ich zastąpienia.

Statystyka że pęknięcia powstają głównie na rury, znajdujący się na zewnątrz wymiennik ciepła. Przed rozpoczęciem lutowania, konieczne jest uwolnienie ciepła z wody. Jeśli nie zostanie to zrobione, odprowadzanie wody, ciepła nie pozwoli odpowiedniego czasu na wyleczenie lutu. Aby pozbyć się z wody, otworzyć zawór ciepłej, a następnie demontaż uchwytu dopływ zimnej wody do urządzenia. Po wykonaniu tych czynności musi płynąć w dół głównego akwenu. To, co pozostaje, to jest możliwe, aby oczyścić sprężarkę.

Teraz możemy przystąpić do lutowania. Z nazhdachki być traktowane miejsce pęknięcia, a następnie oczyścić i odtłuścić go. Cynowania prowadzi się w temperaturze 180 stopni, lutownica najlepiej jest stosować co najmniej 100 watów. Zalecana kalafonia do lutowania używany, ale jeśli nie ma, można zastąpić go zwykłych tabletek aspiryny. Miejsce lutowane powinny być pokryta jednolitą warstwą lutu. Zalecane tej warstwy w celu zwiększenia do dwóch milimetrów, i wada ta nie będzie widoczny. Następnie należy przeprowadzić kontrolę całego rur chłodnicy. W obecności tych drobin zieleni też trzeba lutować, co jest prawdopodobne, że również powstałych w wyniku pęknięcia, tylko mniejsze. Jeśli nie będą one w czasie stają się dłuższe, dlatego po raz kolejny musiał wykonać naprawę kolumnie gazowej z rękami.

W przypadkach, w których zlokalizowane są pęknięcia w miejscach niedostępnych, lutowanie nie jest możliwe. Tutaj wymaga usunięcia z wymiennika ciepła, który będzie wymagał zupełnego parse kolumny gazu. Procedura ta jest bardzo niebezpieczne, więc naprawić podgrzewacz wody „Junkers” szlifierek Bosch, a także krajowy najlepiej pozostawić profesjonalistom.

Nie świeci gejzer

Najczęściej powodem tego błędu jest brak trakcji na wentylację. Wynika to z obcego obiektu, aby wejść do kopalni lub zatkany sadzą. Sprawdź, czy brak trakcji może być prosta: jeżeli płomień świeci przemawiać odchylane na bok – trakcja jest obecny, jeśli płomień nie rusza – nie ma trakcji.

Istnieją jeszcze inne powody, które nie są oświetlone gejzer. Na przykład, jeżeli elementy jednostka odpowiedzialna za tworzenie zapłonem iskrowym w automatycznych systemach, które nie są naładowane, może również powodować roślin działać.

Inną przyczyną niepowodzenia kolumn może być niewystarczające ciśnienie w instalacji wodnej. Jeżeli ciśnienie zimnej wody uległa pogorszeniu, to najprawdopodobniej problem leży w systemie zaopatrzenia w wodę. Jeżeli ciśnienie w zimnej wodzie jest dobra, a gorący prawie płynie, może być konieczne ustalenie zespołu instalacji wodnej (naprawy lub czyszczenia filtra błonowego).

Filtr zapycha powodu odłączenia wody. należy go usunąć i spłukać pod ciśnieniem wody. Wyjąć membranę trudniejsze, ale ten schemat pomoże kolumnę gazu. Jeśli powierzchnia membrany jest zdeformowane, należy go wymienić. Aby to zrobić, można wybrać produkt silikonową, która ma większą żywotność. Sklepy, które sprzedają części do kolumny gazu, mogą oferować takie opcje.

Istnieją sytuacje, gdy maszyna gaśnie zaraz po zapaleniu. Powodem jest słaba jakość zaworów termoelektrycznych i kontakt e / m. Jeżeli termoelement jest w dobrym stanie, przepływ gazu podgrzewacz wody nadaje się do naprawy (styki Urządzenie do czyszczenia i automatyki).

Typowe wyskakuje podczas instalacji zasilania

Mówią o następujących rzeczach:

 • Nie trakcja w szybie wentylacyjnym.
 • Biedni nie ładować baterii.
 • Zatkane dysz.
 • Nadmierna szybkość przepływu gazu.

Pierwszym krokiem jest, aby obserwować płomień. Należy systematycznie palić, kolor powinien być niebieski. Żółto-czerwony kolor, a także mały płomień mówić o konieczności dysz czyszczących zapalnikiem.

Źle wody grzewczej

Przyczyną tego problemu może być niewłaściwy dobór ustawień zasilania. Aby to zrobić, przy zakupie konieczne jest, aby upewnić się, że kolumna gazowa „Bosch” czy inna firma posiada niezbędne cechy dla Twojego domu. Ponadto, urządzenie może blokada jest obecny. Zostało to potwierdzone przez obecność sadzy i nietypowym koloru płomienia. Z niedostatecznym ogrzewaniem może spróbować dokonać kontroli przepływu energii. Odbywa się to za pomocą specjalnego dźwigu.

Istnieje również sytuacja odwrotna – woda jest zbyt gorąca. Tutaj, kolumna gazowa „Bosch” nie wymaga naprawy, ponieważ nie jest ona traktowana jako usterka. To dlatego, że w lecie temperatura wody w wodzie jest cieplej, a ciśnienie spada. Wiele gazowych podgrzewaczy wody nie są przeznaczone do takiego systemu. Cechy kolumny gazu obejmują wodę optymalnego ciśnienia, przy którym zapewnione prawidłowe działanie urządzenia. Rozwiązanie tego problemu w sposób następujący: należy zmniejszyć zapas nośnika energii.

klocki zamienne

Często zdarza się, że tworzy się połączenia kolumn przepływu gazu. rur wodnych są połączone w kolumny za pomocą nakrętek o uszczelek. Wszystkie z nich ostatecznie nie są tak elastyczne jak efekcie – utraciły zdolność do zatrzymywania wody i odpływa. Prowadzenie kolumnę gazu, która zaczęła płynąć, prawdopodobnie trzeba wymienić z częścią. To nie zajmie dużo czasu, ale jeśli wyciek nie zostanie zatrzymany po naprawie, można spróbować użyć innego, dodatkowego uszczelkę.

Uwaga – gaz!

Najbardziej niebezpieczne gejzery usterki – wyciek gazu, a także poczuć charakterystyczny zapach. Kiedy to nastąpi, nie jest warte ryzyka i próbować naprawiać urządzenia. Konieczne jest, aby natychmiast wyłączyć gaz, przewietrzyć pomieszczenie i wezwać serwis gazu. Przestrzegając tych zaleceń, nie można obawiać się o zdrowie i życie swoje i swoich bliskich.

Więc zorientowali się, jak skonstruować takie instrumenty, uważany za swój główny problem i jak je rozwiązać. Niniejsza instrukcja na naprawę kolumn gazowych, które pomogą Ci określić przyczynę awarii i usunąć go jak najszybciej.