671 Shares 5057 views

Jak sprawić, by okno ścięcia z rękami

Manualna skrzynia mitra – jest to bardzo praktyczne narzędzie, które może być wielokrotnie przydatna nie tylko podczas naprawy, ale również w budownictwie. Dlaczego warto korzystać z tego narzędzia, jak wykorzystać i stworzyć własną, dowiesz się dalej.


Jakie jest pole mitra i do czego służy?

Zatem, narzędzie prezentacji stosowane w stolarstwie. To jest – to rodzaj szablonu, więc można wyciąć dowolny materiał pod określonym kątem. Jest to najbardziej powszechnie stosowany do obróbki podłóg i sufitów kształtek. Ze względu na polu ukośnica można cięcia drewna, tworzyw sztucznych, elementy z tworzyw sztucznych, kanały kablowe.

Zastosowanie takiego narzędzia jest dość prosta: wystarczy umieścić element w polu ukośnica, wyciąć i przymocować go pod kątem prostym z piłą drobnych zębach. Jednak ta praca ma pewne niuanse. Na przykład, trzeba zdecydować, co kąt trzeba: wewnętrzny lub zewnętrzny.

Aby zbudować ten produkt można własne, a nie trzeba poświęcić dużo czasu i materiału.

Zalety urządzenia domowej roboty

Kup takiej struktury mogą być w sklepie, a nie jest to tanio. Jednak pole mitra z domowej roboty do metalu ma pewne zalety:

– można zbudować strukturę różnych rozmiarach, z różnymi rodzajami kątów;

– stosowany do najbardziej wytrzymałego materiału, który pozwala na zastosowanie produktu więcej niż jeden rok;

– szybkie wytwarzanie;

– co najmniej jeden materiał wyjściowy;

– Urządzenie można zrobić praktycznie bez żadnych kosztów, oczywiście, jeśli jeszcze desce po każdej naprawie lub budowy.

Jedynym niuanse w tym procesie jest właściwe oznaczenia kątów.

Jakie są narzędzia i materiały potrzebne do pracy?

Przede wszystkim należy pamiętać, że wszystkie materiały muszą być ostrożnie obchodzić i przygotowany do pracy. Najczęściej stosowane do wytwarzania drewnianych, które muszą być dobrze wysuszono (nie pofalowana), gładki, bez pęknięć, wiórów i innych wad. Nie zaleca się stosowania tworzyw sztucznych, ponieważ nie jest bardzo silny, a także w razie awarii takiego produktu może być już wyrzucić.

Grubość deski do urządzenia musi wynosić co najmniej 2 cm.

Przed dokonaniem pola ścięcia, zebrać wszystkie niezbędne narzędzia:

– ołówek kątomierz linijka;

– piła ;

– drobnoziarnistym papierem ściernym;

– wiercenia wiertłami;

– śrubę (evroshurupy);

– wady;

– piła do metalu z drobnymi zębami (do cięcia cokoły).

W zasadzie, te narzędzia są wystarczające. Naturalnie, trzeba klucza sześciokątnego, dzięki którym będzie można łatwo dokręcić śrubę.

Produkcja wyrobów: krok po kroku

Przed dokonaniem ścięcia pole z rąk, przygotowanie składników do pracy. Aby to zrobić, trzeba wyciąć elementy deski wymaganą wysokość i długość. Tutaj konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, omijając jaki rozmiar będzie obsługiwać.

Mitre skrzynki budować własnymi rękami nie jest trudne, trzeba tylko dokonać prawidłowych pomiarów i oznaczeń. Więc dostać się do pracy:

  1. Gotowe elementy muszą być dokładnie szlifowane tak, aby były gładkie i zwarte ze sobą.
  2. Teraz można zrobić układ przyszłych cięć. W tym celu, linijki, kątomierz i ołówek. Poprzez proces należy traktować bardzo poważnie, ponieważ jakość leczenia cokół przypodłogowy zależy od niego. W celu zaznaczenia na obu bokach są takie same, muszą być ustawione dokładnie do siebie. Wszystkie części muszą być identyczne. Bezpieczne imadło bocznej.
  3. Następnie, aby znak w środku elementów: to z tego punktu i będą kierowane rogach.
  4. Teraz do pracy będzie potrzebował kątomierz. Wraz z nim w obu kierunkach od linii środkowej zwolnić kąty 45 i 90 stopni.
  5. Po zakończeniu znaczników można rozpocząć propylowe dziur. Użyj potrzebuje piłę. Fakt, że ma bardzo małe zęby i sprawi, że nawet najbardziej propylu. Ponadto, może być lekko poszerzony o handsaw cieśli. Głębokość skrawania powinna być nieco więcej niż połowa Mitre. Należy zauważyć, że wewnętrzna powierzchnia gniazda muszą być całkowicie gładka, tak, że muszą być szlifowane.
  6. Ostatni podstawy narzędzia musi cięcia i dołączone do niego części bocznych. Dla elementów mocujących można stosować konfirmat lub kleju. Ponadto, w przypadku większej wytrzymałości produktów pożądane jest stosowanie obu tych metod w tym samym ustalenia czasu.

Że zrobił pola ścięcia rękami.

Jak wybrać właściwe narzędzie do piły?

Piła – jest integralną częścią złożonych produktów, więc trzeba zaprojektować pudełko ścięcia, biorąc pod uwagę, jaki rodzaj piły będą stosowane w przyszłości. muszą mieć pewne właściwości, aby być wystarczająco sztywny, aby nie wygiąć i mają małą grubość i wystarczająco małe zęby. Materiał może być również szerokie i wąskie. Druga opcja ma być wyposażone w dodatkowe żeberka usztywniające, co uniemożliwia wyginanie piłę.

Należy również wziąć pod uwagę materiały, które widziałeś, na przykład, dla kształtki poliuretanowe najlepiej pasują do malowania melkozubchastoe na metalu. Dobrze, jeśli piła posiada solidną i wygodną rączkę. W przeciwnym razie zostanie znudzi szybko.

pomocnych wskazówek

Jak widać, własnymi rękami zbudować pole ścięcia i każdy może, ale powinien również rozważyć niektóre niuanse procesu. Na przykład, jeśli chcesz, aby narzędzie składany, do łączenia części, nie używać kleju. To wystarczy, aby naprawić wszystkie elementy śrubę.

Jeśli narzędzie jest nieruchomy, to musi być dobrze przymocowane do platformy bazowej. Który jest podstawą produktu sprawia, że otwór i jest mocno przymocowana do stołu. Jednakże, jeśli chcesz maszyna do swobodnego przemieszczania się i nie jeździłem na powierzchni bazowej, spód pudełka ścięcia mogą przybić kawałek gumy lub innego materiału, który nie pozwoli narzędzie do slajdów.

Podczas wytwarzania narzędzia należy prawidłowo obliczyć szerokość podstawy. To zależy również od wielkości produktów przeznaczonych do przetworzenia. Teraz, gdy wiesz, jak zbudować pole ścięcia rękami. Powodzenia!