593 Shares 3719 views

Ludzki mózg – unikalny organem naszego ciała

Najbardziej złożone narządów ciała ludzkiego mózgu. Geniusz jego pracy przekracza pracę wszystkich systemów komputerowych razem.

Ludzki mózg jest rodzajem centrum dowodzenia dla wszystkich naszego ciała. On ciągle odbiera sygnały ze wszystkich zmysłów, które są oczy, uszy, język, nos i skóra. I od razu wysłać rozkaz odpowiedzieć na wszystkie części ciała. Ale najbardziej niezrozumiałe funkcji mózgu jest zdolność do myślenia i tworzyć, uczyć się, sen i nadzieja, smutek i radości. Również mózg steruje pracą wszystkich systemów ludzkich narządów wewnętrznych. Ze względu na mózg, możemy mówić, usłyszeć, przeczytać.

Chroniony najważniejszym organem silnej czaszki, składający się z trzydziestu ośmiu kości połączonych ze sobą i przypomina mozaikę. Naukowcy od dawna martwi kwestia ile waga ludzkiego mózgu. I po kilku badaniach stwierdzono, że organizm jest różowo-szarą substancję 1,4 kg masy ciała, natomiast masa ta różni się znacząco pod wpływem różnych czynników, w szczególności, starzenia się organizmu.

Mózg człowieka składa się z trzech głównych części: mózgu, móżdżku i pnia mózgu. Części te wykonywać pewne funkcje i są połączone ze sobą ściśle, odpowiedzialny za wszystkich złożonych procesów życiowej aktywności.

Największą część jest duży mózg. Jej zewnętrzna warstwa, tworząc tzw korę mózgu, stanowi najważniejszy proces – proces myślenia. Pnia mózgu jest wewnętrzne układy korpusie zaworu, takich jak choroby układu krążenia, układu oddechowego, układu trawiennego, wydzielniczych. Na postawie, kontrola balansu, ruch mięśni jest odpowiedzialny móżdżek.

Ludzki mózg ma plastyczność. W przypadku porażki którykolwiek z jego wydziału, drugi natychmiast anulować swoją funkcję.

Uważa się, że mózg jest w stanie spoczynku w nocy. Jest to mylące. Mózg pracuje cały dzień, ale w nocy intensywność jego pracy jest nieco zmniejszona. Dlatego, jego komórki muszą być stale wzbogacone w tlen i glukozę. Jeśli dopływ tlenu jest zatrzymywany dla nawet kilka minut, komórki zaczynają martwiczo (umrzeć).

Wiadomym jest, że ludzki mózg co drugi obsługuje ogromną liczbę impulsów pochodzących z organizmu. Nasz organizm ma właściwość tzw filtracji, której istota polega na tym, że dziewięćdziesiąt dziewięć procent niepotrzebnych informacji jest wyeliminowane, przy czym przewód jest zwolniony z przeciążeniami. Nie jest tajemnicą, że istnieją dwie półkule – lewe i prawe. Dla semantycznego percepcji słów pozostawionych jest odpowiedzialne za percepcję kolorów – w prawo.

Nasz mózg jest tak skonstruowany, że jest w stanie nie tylko kontrolować procesy życiowe organizmu, ale także jego bardzo możliwe, aby trenować. Trening charakter intelektualny jest bardzo dobry wpływ na rozwój pamięci. A więc mózg może szybko rozwiązać wszelkie problemy, konieczne jest, aby stale rzucać nowe pomysły, choć nie tak bardzo skomplikowany, wielowarstwowy i wysoce zorganizowany organizm ludzki.

Jak wspomniano powyżej, każdy region mózgu ma własne zdefiniowane obowiązki. Są to tak zwane obszary czuciowe, które są odpowiedzialne za nasze uczucia, silnika, które kontrolują ruchy ciała, poznawcze, odpowiedzialne za myślenie, emocjonalne, i tak dalej.

Ale nasz mózg jest tak skonstruowany, że w tym samym czasie praca nie może być włączone wszystkie obszary naraz, w przeciwnym razie człowiek, jak mówią, po prostu szalony. Więc jest to dość oczywiste, że nadmiernie aktywny aktywność umysłowa może zranić.

Ludzkość od dawna zajmuje się pytanie, jak dużo pracuje ludzki mózg. Okazuje się, że mózg takie znakomitości jak Puszkina i Einsteina wykorzystywane do jedenastu procent, a mózg przeciętnego człowieka – tylko pięć do siedmiu procent. Sugeruje to, że rezerwy mózgu są nieograniczone, a naszym zadaniem jest nauczyć się zarządzać większość tych zasobów.