338 Shares 2754 views

Aerozol „Polkortolon TC”: skład, oznaczenia, instrukcje użytkowania

Dlaczego używać aerozolu „Polkortolon TS”? Wskazania do stosowania tych środków zostanie wymienione poniżej. Dowiesz się również o tym, jak lek działa, w jakich przypadkach nie powinien być przepisywany i ile to kosztuje.

Skład, opakowanie, opis

"Polkortolon" – spray do zastosowania miejscowego. To jest w postaci jednorodnej żółtej zawiesiny o charakterystycznym zapachu i bez wtrąceń mechanicznych. Jej główne składniki czynne obejmują chlorowodorek tetracykliny , i acetonid triamcynolonu. Również w kompozycji aerozolowej, zawiera: mieszaninę butan, propan i izobutan, trioleinian sorbitanu, lecytyna i mirystynian izopropylu.

W sprzedaży tego leku jest dostarczany w fiolek aerozolowych 30 ml wykonanych z aluminium, z urządzeniem do rozpylania lub ciągłego zaworu.

Farmakologiczne właściwości preparatu do podawania zewnętrznego

Co jest uważane aerozol do użytku zewnętrznego? Instrukcja mówi, że skuteczność farmakologicznego leku ze względu na jego skład.

Triamcinolon acetonid syntetyczny glikokortykosteroid i fluorowe pochodne prednizolonu, które wykazuje wyraźne właściwości przeciwświądowe, przeciwzapalne, przeciw wysiękowego i antyalergiczne.

Jako chlorowodorku tetracykliny, jest antybiotykiem o szerokim spektrum działania. Jest on w stanie zapewnić działanie bakteriostatyczne, które objawia się przez hamowanie syntezy białka przez mikroorganizmy.

Kinetyczne cechy sprayu

Czy na zewnątrz sprayu „Polkortolon TC” wchłania? Po nałożeniu na skórę tetracyklinę ma tylko skutki lokalne, a więc praktycznie nie przenika do krwiobiegu układowego.

Do zewnętrznego stosowania triamcynaolone może nieznacznie się do krążenia ogólnego. Należy zauważyć, że różne choroby skórne i zapalenie znacznie przyspieszają wchłanianie substancji leczniczej.

Triamtsenolon ulega metabolizmowi w wątrobie i wydalane przez nerki.

Wskazania do stosowania sprayu

Za to, co uniwersalne przepisywane pacjentom aerozol „Polkortolon TS”? Zgodnie z zaleceniami, to znaczy za aktywne stosowania do użytku zewnętrznego alergicznych chorób skóry, które są skomplikowane wtórne zakażenia bakteryjne (na przykład, pokrzywka, egzema i atopowe zapalenie skóry).

Należy również zauważyć, że lek jest dobrze przejawia w chorobach skórnych wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na tetracyklinę, jak również w mieszanych zakażeń (np leczenia liszajec, hidradenitis ropne, czyraczność, róża, zapalenie mieszków włosowych, itp).

Zakazuje powoływania

Lekarstwo na uli „Polkortolon PS” nie należy stosować:

  • skóra gruźlica;
  • ospa;
  • kiła (skórne manifestacje);
  • podczas szczepienia;
  • wirusowe, grzybicze zakażenia skóry;
  • naruszenia integralności skóry w miejscu leku;
  • Nadwrażliwość substancji czynnej;
  • stanów przedrakowych i guzów skóry;
  • u dzieci w wieku do trzech lat.

Należy również zauważyć, że z ostrożnością rozważyć lek przepisany na jaskrę.

Lek „Polkortolon”: instrukcje użytkowania

Spray „Polkortolon PS” jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przed użyciem należy wstrząsnąć fiolkę leku.

Dotknięte obszary skóry nawadniane obfity strumień aerozolu przez około trzy sekundy. W tej fiolki trzymane pionowo w odległości około 15-22 cm od powierzchni powłoką. Dorośli pacjenci ta procedura jest przeprowadzana cztery razy dziennie w równych okresach czasu. Czas trwania leczenia jest ustalany indywidualnie i wynosi około 5-11 dni. Oczywiście, gdy nacisk przebiegu choroby leczenia może być przedłużony do 20 dni. Nie zaleca deptac leku dłużej niż 4 kolejnych tygodni.

Dzieci w wieku od trzech lat uważana za lek przepisany przez krótki czas raz dziennie. W tym przypadku, jest rozpylany aerozol tylko na małej powierzchni skóry.

skutki uboczne

Na krótkotrwałego stosowania leku z ula „Polkortolon PS” nie powoduje skutków ubocznych. Tak samo jest z jego stosowania na małej powierzchni skóry.

Czasami w trakcie leczenia tym lekiem, pacjenci mogą powstać: podrażnienie skóry, swędzenie, i plamicy. Również bardzo rzadko (w nakładania opatrunków okluzyjnych i długotrwałego użytkowania) aerozol „Polkortolon PS” przyczynia się do trądziku wtórne zmiany zakaźne poststeroidnoy plamica naczyniowa, suchość skóry, hamowania wzrostu naskórka, zwiększony wzrost włosów, zanik skóry, przebarwienia, teleangiektazje i fotouczulenia.

Długotrwałe stosowanie kortykosteroidów, na dużych powierzchniach skóry znacząco zwiększone występowanie efektów ubocznych, jak nadciśnienie tętnicze, hiperglikemię, obrzęk (obwodową) i działania immunosupresyjnego.

Przedawkowania Interakcje

Przedawkowanie narkotyków rozważyć, gdy stosowane zewnętrznie rozwija się bardzo rzadko. Terminal AT może to powodować niepożądane objawy skutek długotrwałego używania lub nadużywania rozpylania duże obszary skóry, które są podobne do działań niepożądanych charakterystycznych dla ogólnoustrojowego stosowania kortykosterydów z hamowania działania przysadka-nadnercza.

W odniesieniu do interakcji lek, lek ten nie jest ustalone.

Ciąża i laktacja

„Polkortolon” – spray, który nie może być stosowany w pierwszym trymestrze ciąży. W odniesieniu do jego wniosku w późniejszym terminie, to jest to możliwe tylko wtedy, gdy korzyści z leku dla matki jest znacznie wyższa niż prawdopodobnego ryzyka powikłań dla płodu.

Należy również zauważyć, że istnieje nadal nie wiadomo, w jakim stopniu jest acetonid triamcynolonu jest wydany wraz z mlekiem matki. Dlatego matki karmiące muszą zachować szczególną ostrożność w przepisywaniu leku pod uwagę. W tym przypadku, lek powinien być stosowany krótko iw ograniczonych obszarach skóry. Nie rozpylać w aerozolu gruczole sutkowym.

informacje specyficzne

Wraz z rozwojem chorób skóry (ropne hidradenitis, pokrzywka, otarcia, itp), preparat stosuje się na krótko. Z najwyższą starannością stosuje się go na twarzy, ponieważ jego absorpcja jest znacznie zwiększona i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych (atrofia skóry, teleangiektazje, okołoustnym zapalenia skóry, a).

spryskać także z ostrożnością „Polkortolon PS” jest stosowany u osób z istniejącymi zmiany zanikowe skóry, szczególnie u osób starszych.

Gdy podrażnienie skóry lub inne działania niepożądane to konieczne, aby przerwać leczenie i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Długotrwałe stosowanie tetracykliny, który jest częścią badanego leku może zwiększyć liczbę szczepów opornych na metycylinę i Candida albicans. W tym przypadku konieczne jest, aby posiadać odpowiednie leczenie.

Podczas leczenia glikokortykosteroidami zabrania się przeprowadzania szczepionek i szczepień.

Część aerozolu tetracyklin mogą promować fotouczulenia. W związku z tym konieczne jest, aby chronić skórę przed obszarach leku stosowanych w bezpośrednim świetle słonecznym.

Ponadto, gdy w aerozolu dokładnie ochrony oczu i nosa (sproszkowany produkt nie oddycha). Po kontakcie z lekiem w narządach wizualnych muszą być dokładnie płucze ciepłą wodą, w przeciwnym razie może to spowodować jaskry.

Funduszy nie są stosowane u dzieci w wieku do trzech lat. Stosowanie leku u dzieci powyżej tego wieku powinny być ograniczone, ponieważ duże dawki kortykosteroidów i długotrwałym stosowaniu mogą wpływać na rozwój i wzrost dziecka.

Lek „Polkortolon PS” nie ogranicza aktywności psychofizycznej pacjenta, a także jego zdolność do prowadzenia samochodu i utrzymanie jakichkolwiek części ruchomych.

Spray "Polkortolon": Cena, opinie konsumentów

Koszt badanym aerozolu jest dość wysoki. Z reguły jest to około 450 rubli za butelkę. Ale mimo to, większość pacjentów wybrać ten lek. Taka popularność leku wiąże się z wysoką wydajnością.

Narzędzie to jest dobrze znane w leczeniu wielu chorób alergicznych skóry, jak również w chorobach wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na tetracykliny. Należy zauważyć, że skuteczność terapeutyczna „Polkortolona PS” pojawia się tylko wtedy, gdy jest on prawidłowo i krótkotrwałe i wyłącznie na receptę.

Kiedy świat TB dzień?
812 shares 8911 views
Psychoza maniakalna. objawy
315 shares 7870 views
Ortodonta – kto to jest?
554 shares 6939 views