202 Shares 4103 views

Hipoidalna tylnej osi samochodu


Eksploatacja pojazdów wymagają różnych rodzajów operacji i, w konsekwencji, znajomość regulacji i konserwacji przekładni tylnej osi.

Główne urządzenie stosowane w celu zwiększenia momentu obrotowego, a także zmienić jego kierunek do osi podłużnej samochodu pod kątem prostym. W związku z tym, że produkowany jest z kół zębatych stożkowych. Przekładnia główna według liczby biegów jest podzielona na pojedyncze i podwójne stożkowe. Po pierwsze występują w dwóch odmianach: proste i hipoidalnych przekładni. Pojedyncze proste przekładnie stożkowe są stosowane w samochodach osobowych i ciężarowych z małych i średnich obciążeniach ciężarówek. Hipoidalnych przekładni, w porównaniu z prostymi ma korzystne cechy:

1. Położenie osi koła napędowego poniżej osi slave.

2. Zmniejszenie środka ciężkości i poprawy stabilności pojazdu.

3. Zagęszczanie formy bazowej z kół zębatych.

Hipoidalnego i koła zębatego (hiperboloidy) pojazdu różni wytrzymałość i wysoką wytrzymałość na ścieranie. Oprócz tych pozytywnych aspektów, zwiększona płynność i cichą pracę. Hipoidalnych przekładni powierzchnie zębów występuje poślizg. Dlatego też, należy użyć specjalnego smaru o wysokiej wytrzymałości folii. Konwencjonalne środki smarne nie nadają się do przekładni hipoidalnych, nie są one zalecane. W przeciwnym razie nie będzie bieg przez jednego lub dwóch godzinach pracy.

Hipoidalnych przekładni ma wadę: zwiększone ryzyko zablokowania kół zębatych. Usterka występuje w wyniku kontaktu podczas przesuwania zębów. Zjawisko towarzyszy osłabienie zdolności przylegania klina oleju. Jest na to sposób, aby wyeliminować zakleszczeniu – jest stosowanie oleju hipoidalną, obróbki cieplnej zębów. Zapewnia to dużą twardość powierzchni. Hipoidalnych przekładni stosowanych w następujących mechanizmów:

– napęd kołowy pojazd, traktory, lokomotywy spalinowe;

– w maszynach włókienniczych podczas przenoszenia obrotów z jednego szybu do kilkudziesięciu wrzecion;

– maszyny, w celu zapewnienia najwyższej precyzji w dużym przełożeniu.

Przełożenie najbardziej hiperboloida biegów, zazwyczaj nie przekracza wielkość 10, ale czasami nawet do 30 lub nawet więcej. Nośność wspomnianej transmisji w porównaniu do innych więcej (ze względu na styku liniowego między zębami i zwiększenie liczby zębów zazębienia pary).

Skos uzębienia. mechanizmy ruchowe w wielu modeli maszyn ze względu na konieczność przesyłania obrót z jednego wału na inny. Dzieje się tak wtedy, gdy wał lub oś przecinają się lub krzyżują. W takich przypadkach należy użyć stożkowych kół zębatych.

Podwójny główny wózek transportowy montowany jest na technice o dużej nośności, w celu zwiększenia całkowitej liczby podporządkowanej transmisji oraz zwiększenie przenoszonego momentu obrotowego (momentu obrotowego). Podwójny napęd główny jest jednym z elementów mechanizmu napęd osi. W trakcie pracy, główny moment transmisji przesyłane z układu napędowego nadawczej do czołowego kołnierza wału i koła zębatego. Następnie, do przenoszenia momentu obrotowego jest dostarczany do koła zębatego stożkowego w ruchu stożkowy wałek zębnika z jego cylindrycznej napędzanego koła zębatego i poprzez różnicę na pół części związanych z piast kół samochodowych.

Opanowanie podstaw kinematyki i analizy strukturalnej różnych mechanizmach regulacji komputerach z systemem, znajomość sposobów oceny funkcjonalności mechanizmów, które napędzają parametrów jakościowych transmisji – istotne warunki dla właściwego i prawidłowego funkcjonowania mobilnego sprzętu i maszyn.