649 Shares 9719 views

Rejestracja i rejestracja: jaka jest różnica? Czy jest jakaś różnica między rejestracji i rejestracji?

Wielu rosyjskich obywateli pomyśleć taka rejestracja i rejestracji. Jaka jest różnica między tymi pojęciami? Czy to w ogóle istnieje? Jak może być wydane pozwolenie na pobyt i rejestrację w określonych okolicznościach? Dzisiaj dowiemy się odpowiedzi na te pytania. W rzeczywistości, wszystko jest o wiele łatwiejsze niż się wydaje. Najważniejsze – dokładnie zbadać istniejące ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej.


informacje historyczne

W Rosji, termin „rejestracja” mieszkańcy spotkali się w czasach radzieckich. To właśnie w tym okresie, w kraju pojawił propiska. Połączyć go z ruchu kontroli populacji na terytorium ZSRR i RFSRR. W tym samym czasie zaczął aktywnie wydawania paszportów.

W 1974 roku większość ludności były i tożsamość i miejsce zamieszkania. Wcześniej termin służy jako gwarancja dobrych warunków życia, pracy, a także zwrócił uwagę na szczególną pozycję w społeczeństwie. Pobytowy dumny, wielu chętnie je zdobyć. W celu uzyskania takiego dokumentu powinna mieć kilka lat do pracy na nieatrakcyjne i nawet zgrubnej pracy. W związku z tym, że termin ten oznacza dużo.

Zmiany w nowym terminie

Ale czasy się zmieniają. Rejestracja i pozwolenie na pobyt – co za różnica? Co oznaczają te pojęcia?

pobytowy zwykło się nazywać miejsce stałego pobytu obywatela. Można powiedzieć, że to adres domowy podany w paszporcie. Pozwolenie, jak zostało powiedziane, dał różne przywileje.

Rejestracja nazywa zezwolenia na pobyt czasowy. To pozwala zarejestrować się w domu przez pewien okres, i wskazał na pobyt czasowy obywatela. Jest to opcja mniej zaszczytne miejsce zamieszkania.

Dopiero z czasem wszystko się zmieniło. We współczesnej Rosji, pojęcie „miejsca zamieszkania” prawie się nieaktualne. Obecnie termin ten jest zastąpiony przez rejestrację. Oznacza to, że w ogólnym rejestracji i rejestracji – to jedno i to samo. Ale wśród ludności, pojęcia te są jeszcze rozdzielone. Dlaczego? Jakie są podobieństwa i różnice w tych warunkach?

rodzaje rejestracji

Aby to zrozumieć, trzeba dokładnie przeanalizować obecną strukturę obudowy Federacji Rosyjskiej. Dziś emitować kilka rodzajów rejestracji. a mianowicie:

 • tymczasowy;
 • stała.

Pod stałym podjętej sugerować Rejestracji, tj rejestracji miejsca zamieszkania obywatela. Tymczasowa rejestracja jest najczęściej nazywany po prostu rejestracji. Ona wskazuje na domu, w którym mieszkają tymczasowo osobą.

podobieństwa

Rejestracja i pozwolenie na pobyt – co za różnica? Jak widać już, podobne do siebie w taki sposób. Co mają ze sobą wspólnego?

Do tej pory, oraz rejestracji i rejestracji mają następujące wspólne cechy:

 • umożliwić obywatelom do przebywania w danym obszarze;
 • przewidują zapłatę rachunków przez lokatorów;
 • prawo do korzystania z usług w społeczności;
 • wykonywane wyłącznie za zgodą właściciela;
 • wyświetlając na papierze (stemplowane w jednym arkuszu lub odniesienia);
 • mają ścisły związek z obudowy.

Niemniej jednak różnica między tymi pojęciami też. I trzeba o tym wiedzieć, zanim się zarejestrować (lub tymczasowo nagrać) Nowi najemcy w jego obudowie.

Ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej

Różnica między rejestracji i rejestracji nie jest zbyt duży. Ale istnieje kilka kluczowych punktów, aby zdawać sobie sprawę z każdego obywatela.

Chodzi o to, że zgodnie z ustalonymi prawami wszystkich obywateli rosyjskich powinny być trwałe rejestracji. Bez niego nie działa.

Ale rejestracja jest opcjonalna. Powinien on być dostępny dla wszystkich, którzy mieszkają w Rosji bez stałego pobytu ponad 90 dni. Więc jeśli masz zezwolenia na pobyt czasowy w celu zarejestrowania się w obudowie nie jest konieczne.

Zgodnie z prawem, można również mieć stałe miejsce zamieszkania i tymczasowe. Zazwyczaj taki scenariusz jest powszechne wśród ludzi, którzy wyjechali do pracy w innym mieście, ale plany, które na powrót do domu.

Za niedopełnienie sprywatyzowanych mieszkań

Czy jest jakaś różnica między rejestracji i rejestracji? Tak, zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkających w nie sprywatyzowane mieszkania. W tym przypadku, należy być bardzo uważnym na powiązanych pojęć.

Wynika to z faktu, że obywatele, którzy mają stałe miejsce zamieszkania w obudowie, więcej praw. Takie osoby mogą uczestników prywatyzacji. Oznacza to, że zostaną one przydzielone udział w mieszkaniu / domu.

Jednocześnie tymczasowej rejestracji nie dają specjalnych uprawnień do osoby, która jest zarejestrowana na terytorium. Taki lokator nie będzie mógł uczestniczyć w prywatyzacji, o ile nie ma ona stałe miejsce zamieszkania w sprywatyzowanej obszarze.

eksmisja

Dziś w Rosji nie jest tak trudne do wyjaśnienia różnicy między rejestracji i rejestracji. Najważniejsze – w celu zbadania przepisów ostrożnie.

Wydalić obywatela z mieszkania w obecności tymczasowej rejestracji jest łatwiejsze niż przewidziany w obudowie na stałe. Ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej aż że zakazuje pozbawienie ludności tylko dach nad głową. A jeśli osoba jest nadal przepisywany wszystko jest właścicielem mieszkania, eksmisja może być mowy. Tylko w wyjątkowych przypadkach, być w stanie przetłumaczyć pomysłów w czyn.

Jeśli nie jest to tymczasowa najemcy rejestracyjne powinny opuścić terytorium upływem wydanego dokumentu. Albo właściciel może eksmitować obywateli w sądzie.

odpowiedzialność

Rejestracja i rejestracja – co za różnica? Jedną z głównych różnic jest obowiązkiem obywatela za brak dokumentu.

Jeżeli osoba nie posiada rejestrację tymczasową, mógł zmierzyć się grzywny do 5000 rubli. Obcy mają również prawo do wydalenia z Federacji Rosyjskiej jako „nielegalne”. W przypadku braku stałego pobytu obywatela, organy ścigania mają prawo do zatrzymania takiej osoby na okres do 3 dni.

interpretacja

Rejestracja i rejestracja – co za różnica? Wiele z nich zauważył, że kolejna różnica jest dostarczenie dokumentu.

Rejestracja jest zazwyczaj wydawane w formie małej pomocy, że obywatel musi zawsze mieć przy sobie. Będzie świadczyć usługi państwowe i miejskie. Nigdzie nie jest określona.

Zezwolić odbite piętno, które umieszczają paszport. Brak zaświadczenia, oświadczenia lub inne interpretacje.

Przy zmianie miejsca zamieszkania osoba wkłada nowy znaczek, a stary znak nieprawidłowy. Jeśli obywatel zmian tymczasowego miejsca zamieszkania, po prostu sporządzić nowy certyfikat, który zostanie wykonany pewnych korekt.

Czas działania

Różnica między rejestracji i rejestracji jest również czas ich działania. Na czym to polega?

Rejestr tymczasowy wydawany jest przez pewien okres. Maksymalnie 5 lat. Następny będzie albo restrukturyzacji lub szukać nowego miejsca zamieszkania.

Pozwolenie daje także prawo do nieograniczonego miejsca zamieszkania w danym terytorium. To wznowiony wniosek właściciela lokalu i nie ma ograniczeń dotyczących czasu trwania działania.

gdzie problem

Rejestracja i pozwolenie na pobyt – co za różnica? Główne cechy tych pojęć zostały już zbadane. Należy pamiętać, że można uzyskać tymczasowe lub stałe miejsce zamieszkania tylko za zgodą właściciela nieruchomości. Ponadto, konstrukcja tych dokumentów odbywa się w tym samym miejscu.

Gdzie dokładnie? Obecnie kwestia rejestracji i rejestracji przebywania zaangażowane są:

 • Federalna Służba migracji;
 • wydziały imigracyjne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych;
 • MFC (w niektórych regionach).

Można również ubiegać się o rejestrację / rejestracji za pośrednictwem portalu „usług publicznych”, ale to jest rozwój wydarzeń w praktyce jest niezwykle rzadkie.

Dokumenty do rejestracji i rejestracji

Oczywiste jest, że różnica pomiędzy rejestracją od rejestracji. Jaka jest różnica między tymi pojęciami? Odpowiedź nie jest już trwa kłopotów i nie stawiać ludzi w niewygodnej pozycji. W ogóle, terminy te nie różnią się znacznie od siebie.

Rejestracja i rejestracja są w przybliżeniu takie same. Właściciel nieruchomości musi dotyczyć FMS do odpowiedniego oświadczenia i lista niektórych dokumentów. a mianowicie:

 • paszport przyszłych lokatorów;
 • własnej tożsamości;
 • arkusze wyjazdu i przyjazdu;
 • wyciąg z WIT;
 • Certyfikat kompozycja rodzinnego;
 • oświadczenie, które wskazuje rodzaj rejestracji (czasowe lub stałe rejestracja);
 • zgoda wszystkich właścicieli nieruchomości w operacji;
 • karta migracyjna (dla obcokrajowców);
 • akty urodzenia dzieci (jeśli masz zamiar zarejestrować dziecko).

Wynika z tego, że rejestracja i rejestracja jest naprawdę nie wiele różni. Po pewnym czasie, albo dać paszport obywatela, który zostanie wybity ze stałym adresem, albo wyda zaświadczenie o tymczasowej rejestracji. Rejestracji obywatel zamiast zezwolenia na pobyt? Jaka jest różnica? Odpowiedź na to pytanie nie jest już odbędzie kłopotów!