705 Shares 5402 views

nadpobudliwe dziecko, co robić

Nadpobudliwe dziecko, co robić? Nauczyliśmy się, że dzieci przez cały czas biegać, skakać, krzyczeć i grymasić. Oni zawsze mają dużo siły i energii, są one noszone przez cały dzień, a wieczorem spadały bez nóg. Ale istnieją pewne dzieci, które wydają się nigdy nie znudzi. Zachowują się bardzo aktywnie w domu, podczas spaceru w ogrodzie. Takie dzieci nazywane są nadpobudliwe.


Jeśli masz do nadpobudliwe dziecko, co robić? Te dzieci nie specjalnie starać się drażnić swoich rodziców, często po prostu nie może sam poradzić sobie z tą chorobą. Lekarze uważają, że choroba – syndrom z deficytem uwagi zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD).

Rodzice muszą uważnie patrzeć na zachowanie ich dziecka od pierwszych dni życia. można od razu rozpoznać pierwsze objawy ADHD, więc nie winię siebie i zastanawiać „nadpobudliwe dziecko, co robić” Oto niektóre z nich:

  • dziecko często przesuwa łóżeczko, jego działania są chaotyczne i niepewny, że nie może znaleźć wygodne miejsce;
  • często płaczę bez powodu;
  • Dziecko trudno spać i budzi się przy najmniejszym hałasem;
  • Dziecko sen niespokojny i krótkie;
  • słaba koordynacja ruchów, dziecko pozostaje w tyle w rozwoju mięśni z rówieśnikami (i później zaczyna chodzić, pełzać, powstrzymać), niezgrabne w swoich ruchach;
  • później zaczyna mówić źle pamięta słowa;
  • 3-4 lat dziecko jest bardzo aktywne i agresywne trochę (ciągle rzuca i łamie zabawki, książki, łzawienie), często nie może się skoncentrować na jednej rzeczy lub gra nie zakończy się do końca każdym razie ostro włączony do innego zawodu.

Nadpobudliwe dzieci wymagają szczególnej uwagi. Jesteś niegrzeczny dziecko, co robić, nie wiem. Przede wszystkim, to dziecko potrzebuje prawidłowego i ścisłego reżimu. Odżywianie, sen, aktywnych gier – wszystko powinno być w tym samym czasie każdego dnia, tak samo ciało przyzwyczaja się do reżimu, a łatwiej będzie poradzić sobie ze zbyt dużą aktywnością.

Ponieważ nadpobudliwe dziecko zwykle nie zna strachu i bólu, nie może przewidywać konsekwencje swoich działań, starają się zwrócić uwagę na zwiększenie bezpieczeństwa. Kiedy zaczyna chodzić i zwiedzać świat, usuń wszystkie „niebezpieczne” przedmioty z drogi. Kiedy ludzie się starzeją, prowadzenia rozmów wyjaśniających. W razie potrzeby, pokazać przykład. Ale w każdym razie, nie płacz! Można dodatkowo tłumią go i to będzie jeszcze gorzej. Nauczyć się być spokojny i wierny rodzice. Dokładna lepiej sama fraza powtarzana 20 razy, trafisz na dziecko.

Trzeba wyrzucić dziecko gdzieś swoją energię i emocje, a najlepszy kurs – to jest sport. Niech biegać, pływać, skakać. To pomoże mu poradzić sobie ze sprawą i mają pozytywny wpływ na organizm dziecka. Jednak aktywnej zabawy w ciągu dnia muszą być zmieniane z bardziej pasywnego zajęć wieczornych. Przed pójściem spać lepiej czytać książki, słuchać opowieści, wziąć kąpiel z olejkami aromatycznymi. Łagodna muzyka i słabe oświetlenie również pomóc uspokoić i uśpić dziecko.

„Zepsute dziecko, co robić?” – pytasz. Najważniejsza zasada – być stanowczy w swojej decyzji i spokój. Nie idź na temat łez i napady złości. Jeśli powiedział, że trzeba usunąć zabawki, a następnie wyjść na ulicę, tak powinno być. Jeśli dasz się luz, dziecko będzie cały czas chcesz manipulować.

Dla lepszej koncentracji i prawidłowego rozwoju, być zaangażowany z dzieckiem go interesuje gry. Wynaleźć nową historię, malować, rzeźbić, przejść do muzyki. Staraj się, aby gry były krótkie i ciekawe. Najważniejszą rzeczą – zwracać uwagę na dziecko, wtedy będzie w stanie kontrolować jej rozwój i aktywność.

Tak więc, jeśli pojawi się pytanie: „nadpobudliwe dziecko, co robić?” – będzie w stanie odpowiedzieć. Tylko twoja uwaga, miłość i chęć pomocy może czasami niemożliwych rzeczy. Należy jednak pamiętać, że prawdziwy i nadpobudliwość – jest diagnoza medyczna, więc bez pomocy wykwalifikowanego neurologa nie można zrobić.