393 Shares 5273 views

Do jakiego wieku karmić mieszaninę dzieci? zalecenia ogólne

W niezwykłym czasie ciąży niemal każda przyszła mama jest pewna, że jej dziecko, ona należy karmić piersią. Ale, niestety, czasami zdarzają się sytuacje, w których karmienie piersią nie jest możliwe, z różnych powodów.


Niewątpliwie młoda kobieta powinna starać się utrzymać ich mleko i za to wszystko oznacza przeprowadzenie jej stymulację pływów, ale jeśli nie można tego zrobić, to nie powinien się denerwować. Wiele dzieci wyrosły całkiem zdrowe i sztuczne karmienie. Wystarczy zapoznać się wcześniej z prawem informacji i wiedzieć do jakiego wieku dziecko powinno mieć mieszankę.

Zalety sztucznego karmienia

Panuje powszechne przekonanie, że mleko krowie jest produktem, który jest lepiej, aby nie dać się dzieci w pewnym wieku, ponieważ zawiera znacznie więcej fosforu niż u matki. W związku z tym, na przykład nadmiar stężenia tego mikroelementu może mieć zbyt wielkiego wpływu na nerki, co z kolei prowadzi do słabej absorpcji wapnia przez organizm witamin i dziecka.

Z tego powodu wiele z nich na rzecz sztucznego karmienia. Rodzice, którzy nie życzą sobie, aby obejmować produkty zwierzęce w pożywieniu dziecka w pierwszych latach jego życia, mają swoją własną opinię na temat tego, co karmić mieszaninę wieku dzieci. Stosowanie mieszaniny w diecie, można zobaczyć tych, którzy mają zamiar dać wszystkich niezbędnych składników odżywczych w sposób mało jednego do trzech lat ich życia.

Kolejną zaletą jest to, że karmienie sztuczne mama wie dokładnie, ile dziecko zjadł go, w przeciwieństwie do tego, kto jest karmienie piersią i nie może dowiedzieć się, czy odbiera dziecku odpowiednią ilość mleka. Mama butelki prawdopodobnie tylko musi wiedzieć, do jakiego wieku dziecko powinno mieć mieszankę, aby wiedzieć, kiedy prawo do uwzględnienia w swojej diecie lub innego produktu.

braki

Oczywiście, nie ma takiej osoby, która nie rozumie, że mleko dla niemowląt to środek konieczny dla niemowląt. Są tacy, których skład odpowiada potrzebom dziecka. Ale wtedy, w jakim wieku dziecko przystosowane do zasilania mieszankę? Wielu zastanawia się, i czy powinien on zazwyczaj używają, gdy maluch już zjada wszystko z wspólnym stole? Dlaczego w tym przypadku rozcieńczyć mieszaninę z opakowania, jeżeli jest to możliwe, aby dać te produkty?

Dlatego zwolennicy tej teorii uważają, że wiedzą dokładnie, co karmić mieszaninę wieku dzieci. Argumenty przeciwko zastosowaniu karmienia dla dziecka w oparciu o doświadczenia naszych babć, jak mleko krowie, a nie zawsze uważane mieszaniną dzieci żywności, którzy osiągnęli jeden rok. Wszakże nawet dzisiejsze pokolenie matek karmionych piersią wyłącznie na naturalnych produktach mlecznych i zbóż mannyh. Dlatego wielu nie wierzy w to, że może to zaszkodzić ciało dziecka, ale wręcz przeciwnie, uważają, właściwego odżywiania dla swoich dzieci w przeciwieństwie do sztucznego karmienia. Jednak pomimo wszelkich niedociągnięć mieszanki dla niemowląt, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do nich, ponieważ są hipoalergiczne, co nie jest mlekiem krowim.

Jak znaleźć właściwe rozwiązanie?

Nigdy nie będzie takie same poglądy, i zawsze będą ci, którzy zdecydują się postawić do jakiego wieku karmić pokarm dla niemowląt. Szukamy kompromis w tej sprawie. Na przykład, znany pediatra Komarovskiy Oleg Evgenevich twierdzi, że szkoda z krowiego mleka dla dziecka jest starszy niż jeden rok są mocno przesadzone. Jednocześnie nie mówił przeciw wzoru żywienia niemowląt i uważa, że jest to możliwe w taki sposób, aby zachęcić dzieci i do trzech lat. Wielu ekspertów również nie widzę nic karnej na tym, że jeśli małe dzieci dziecko otrzymując produkt mleko lub jogurt.

Ale musimy wziąć pod uwagę dziecko tolerancji białka, a następnie dojść do wniosku, że do dzieci w jakim wieku i paszy mieszanki, kiedy mogą być konwertowane do produktów naturalnych. To pytanie będzie musiał rozwiązać sam mumię, oczywiście, z pomocą kompetentnego pediatrę.

Opinie lekarzy

Specjaliści mają również opinii na temat tego tytułu, w jakim wieku dzieci karmić mieszaniny. Porady nich w tej kwestii są następujące: należy wyraźnie przestrzegać zaleceń dotyczących pól produkcyjnych i uważnie obserwować stan swojego dziecka (jak on reaguje na to, albo jakiejkolwiek innej przynęty).

Jeśli mieszanka jest odbierany prawidłowo i dziecko przybiera na wadze, a następnie w taki sposób, że może podawać się do około dwóch lat, stopniowo usuwając nocne przekąski. Ale powinno stosować się do jednej wybranej marki i nie skakać od jednej mieszaniny do drugiego, w celu uniknięcia jego niską absorpcję i nie powoduje alergii. porady lekarzy o tym, co karmić mieszaninę wieku dzieci mogą być różne, więc zawsze należy obserwować swoje dziecko, aw żadnym wypadku go nie objadać.

Według dietetyków

Jeśli zadając rzeczywistości, do jakiego wieku karmić mieszaninę dzieci, ich argumenty są takie, że przy wyborze produktu, można dać odpowiedniej formuły dostosowane mleko mieszanki dzieci w wieku do lat trzech.

Oni po prostu potrzebne, według dietetyków, dla pełnego rozwoju dzieci, szczególnie tych, którzy żyją w zimnych regionach kraju. Mieszanki można podawać zarówno w czystej postaci i dodając, na przykład, herbaty lub kaszy. Produkty te tworzą małe obciążenie ciała dziecka jako całości, więc szkoda z nich nie będzie w ogóle, a jedyną zaletą.

zalecenia WHO

Światowa Organizacja Zdrowia ma swoją własną opinię na temat tego, co do jakiego wieku dzieci karmione formuła mleka. Eksperci wierzą, że grudnichok z małym ciężarem, którzy nie są w stanie uzyskać dominującą lub dawcy mleko powinno być karmione butelką po wypisie ze szpitala, a dopiero w wieku sześciu miesięcy. Twierdzą także, że te dzieci nie muszą zakupić standardową mieszankę i wzbogacone w składniki odżywcze.

Zdrowe dzieci-butelki dla niemowląt, według WHO, mogą zawierać w swojej diecie, produkt ten okres do dwóch lat.

Recenzje doświadczonych matek

Na wielu forach nowo wykonane rodzice mogą często znaleźć na pytanie oraz na ogół, w jakim wieku dać mieszankę? Ale to jest niemożliwe, aby dać jednoznacznej odpowiedzi, jak każda matka pochodzi z mojego osobistego doświadczenia, a prowadzona przez, jak przeniesienie jednego lub innej mieszaniny dzieckiem.

Wielu powie, że przynęta można podawać dzieciom w wieku poniżej trzech lat, inne – po jednym i pół roku, po czym powinny być stopniowo zastępowane naturalnym jogurtem i mlekiem. Dlatego lepiej nie polegać na opinii, nawet doświadczonych matek i monitorowania stanu zdrowia swojego dziecka i okresowo nie zapomnij skonsultować się z ekspertami w tych sprawach.

Kiedy można zakończyć nocne karmienie?

Ten problem został rozwiązany w tej samej jednostce jako ten, w którym pytanie, do jakiego wieku dzieci karmić mieszaniny. Opinie specjalistów na ten temat powiedzieć, że nie jest konieczne, że cokolwiek było odzwyczaić dziecko od nocnego podjadania. Wszystkie dzieci są różne, a niektóre okruchy mogą już spać przez całą noc po sześciu miesiącach, podczas gdy inne nadal używać mleko wzór na okres do trzech lat.

Ale nie trzeba się martwić o to: zdrowe dziecko stopniowo zrezygnować z karmienia nocne i mieszanin wszystkim, jeśli chodzi o czas. Kiedy pipsqueak przełączyć do czterech posiłków, a następnie w nocy produkty mleczne mogą być wymieniane jedynie na wodach.

Jak wybrać właściwą kombinację?

Aby nie bój się dać dziecku przynętę i wiedzieć dokładnie, do jakiego wieku dzieci karmione mleko formuła, gdy jego zakup jest konieczny do naśladowania główne zalecenia od czołowych dietetyków i pediatrów.

Przy zakupie sztucznego odżywiania należy uważnie przeczytać jego skład. W tym nie powinny być obecne, skrobia i sacharoza. Zasadnicze elementy tego produktu powinna być omega-3 i probiotyki, w których dziecko potrzebuje na wczesnym etapie jego rozwoju. Dlatego wielu ekspertów zaleca się zawierać mieszankę w diecie dzieci w wieku do lat trzech.

Gdy dziecko rośnie, zapotrzebowanie na nią cieczy stosuje się substancje odżywcze i różne inne, jest to powód, że mieszaniny różnych preparatów i odpowiadają danej epoki.

Jakie są preparaty dla niemowląt?

Utworzono kilka rodzajów produktów dla dzieci, a wszystkie one mają inny cel:

 • Średnia zalecana dla dzieci, które nie występują jakiekolwiek problemy z odbiorem i trawienie pokarmu.
 • Laktozy produkt jest wskazany dla dzieci, które nie tolerują laktozy.
 • Hydrolizie stosowane do podawania dziecku, który jest uczulony na białka krowiego.
 • produkty probiotyczne – dla dzieci z zaburzeniami czynności jelit.
 • Mieszanki proszkowe, które zawierają mleko kozie.
 • Reflux – nadaje się dla dziecka chorego na częste mitralnej.
 • Produkty sojowe – dla dzieci, które nie tolerują mleka nie zwierzęcego.
 • Produkt dla przedwcześnie urodzonych niemowląt, która zawiera odpowiednio zbilansowane składniki, które pomagają szybko przybrać na wadze.

Oczywiście nic nie zastąpi mleka matki, ale jeśli w taki sposób, że dziecko wyrośnie na przynęty sztuczne, a następnie do wyboru mieszanki były okoliczności należy podchodzić gruntowną sposób.

zasady gotowania

Przed użyciem tego produktu w żywności dla niemowląt, konieczne jest, aby stosować się do następujących zasad:

 • Temperaturę cieczy w butelce powinna wynosić około 37 stopnie Celsjusza.
 • Konieczne jest, aby dokładnie przestrzegać zasad higieny osobistej podczas hodowli mieszaniny i używać tylko przegotowanej, przefiltrowaną wodę.
 • Wyraźnie obserwować niezbędne proporcje, które są wymienione na brzegu, jak niewłaściwe przygotowanie może powodować problemy trawienne dziecko.
 • Należy zwrócić uwagę na trwałości po otwarciu.
 • W żadnym wypadku nie mieszać mieszaninę różnych producentów.
 • Nie jest konieczne, aby ogrzać butelkę w piecu mikrofalowym, a po wymieszaniu, zapewniają, że nie ma powietrza w postaci pęcherzyków, które mogą powodować kolki oraz odbijanie.
 • Dać dziecku tylko świeżo ugotowany produkt.

Mity o sztucznego karmienia

Wiele osób uważa, że jeśli woda do przygotowania mieszanki dodać więcej proszku, po czym w końcu okaże się wysokokaloryczne – to nieprawda. Ta żywność będzie trwać dłużej do strawienia, a przeciążenie nerek okruchy.

Wszystkie moms starają się dać dziecku tyle mleka, jak wskazano w tabeli na opakowaniu, ponieważ wierzą, że dziecko powinno jeść jego część – to mit. Każde dziecko ma unikalne potrzeby, więc każdy powinien być wybrany na okruchy jest jego część. Jeśli może nagle wydaje się, że dziecko nie je, konieczne jest, aby przejść do konsultacji do pediatry.

Każda mama jest wiedzieć

Nowo rodzice starają się słuchać rad każdego eksperta, ale mogą one być różne. Więc po prostu trzeba znać kilka zasad:

 • Nigdy nie trzeba nakarmić okruchy przez życie i przez sen, bo to może połknąć zbyt dużo powietrza, co z kolei prowadzić do kolki.
 • Dziecko na sztucznej karmienia w pierwszych miesiącach jego życia powinny być karmione na żądanie, jak również ten, kto spożywa mleka.
 • Kiedy pipsqueak zimny lub chory i nie chce jeść z tych powodów, nie jest konieczne, aby go zmusić. Ale on musi pić dużo płynów, aby zapobiec odwodnieniu.
 • Kiedy dziecko zjada, należy zawsze odpowiednio przechylić butelkę, a jeśli on połyka zbyt szybko, kupić mniejszy sutek.

Nie ma jednoznacznych odpowiedzi na temat tego, co, w jakim wieku przestać sztuczne karmienie. Rodzice po prostu trzeba słuchać potrzeb jego okruchy zadecyduje kiedy mieszanka nie jest już potrzebna. Wiemy tylko jedno, że wyrób jest po prawicy swego wyboru i nie może przynieść szkody dla dziecka ciała.