749 Shares 3202 views

Sport w starszej grupie przedszkola

zajęcia sportowe i święta są bardzo ważną częścią pracy wychowawczej w przedszkolu. Najważniejsze – aby wiedzieć, jak je zorganizować. Jak, na przykład, powinien być wolny sport w starszej grupie? Co jest potrzebne? Pamiętaj, że sport rozrywka w starszej grupie mogą być bardzo zabawne, a także z ich rodzicami. Więc więcej.


Sport w starszej grupie z rodzicami

Jest to konieczne, aby połączyć dorosłych? Sport w starszej grupie staje się znacznie bardziej interesujące z udziałem rodziców. To nie jest tylko rekreacji dla dzieci. To naprawdę zabawne. W tym przypadku, dzieci będą uczyć się, a rodzice pamiętają, jak grać w różne gry na świeżym powietrzu. Ponadto obie generacje będą mogli rozwijać i ćwiczyć dokładność, szybkość, zwinność i koordynację. I, oczywiście, wszyscy uczestnicy konkursu zgromadziła przyjazne nastawienie.

Wszystko zaczyna się od powitania

Tak, w porządku. Sport w starszej grupie musi zaczynać się od powitania. Wychowawcy przywitać z dziećmi i wakacyjnych gości, informować dorosłych, które chcą podzielić się z nimi swoim doświadczeniem. Celem imprezy – rozwój cech fizycznych (zwinność, szybkość, moc), uczenie się, jak pracować ze sprzętem sportowym, aktywacja procesów poznawczych. Wspólne uroczystości, rozrywka i wypoczynek na celu zapoznanie rodziców do współpracy i partnerstwa z nauczycielami.

Uczestnicy Gry pozdrowić siebie z głośnym aplauzem. Mentor to wszystko razem. Jest to najlepiej pod łagodną muzyką. Obserwowani przez słowa kluczowego. To może być wierszem. Na przykład:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że cię widzę

Dzień dobry, panowie.

Pozdrawiamy się nawzajem.

Wszystko tylko broń w porządku?

Cieszę się, że do nas i widzisz,

Dzień dobry, rodzice!

Aby grać, bawić

Dziś nie chcą?

tor przeszkód

Obok głównej części programu. Sport w starszej grupie przedszkolnej wspaniałej różnych przeszkód. Mogą to być różnego rodzaju prac. Polecenia są budowane w dwóch kolumnach jeden po drugim. Będą „przejść przez gęsty las” (spacer węża wokół stożków), „skok z tussock do Tussock torfowisko” (skok z obręczą na obręcz) „prolazili przez jaskinię” (pełzanie pod bramą), „spacer przez most” (która odbyła się na ławce gimnastycznej).

okrągły piłka

Sport w starszej grupie przedszkola wymaga innego sprzętu. I, oczywiście, nie może obyć się bez kul. Na przykład gra. Uczestnicy stoją w wielkim kole. Ktoś trzyma piłkę w swoich rękach. Jest on przekazany do siebie z rąk do muzyki. Jak tylko przestanie muzyka, piłka zatrzymała nadawczego. Muzyka brzmi ponownie. Piłka jest również przenoszone ponownie, tym razem w przeciwnym kierunku. Po pewnym czasie gra staje się bardziej skomplikowana. Dodano drugą bramkę, a później może być jedną trzecią.

Kto zbierze

Kapitan mówi, że w rękach uczestników kulki posłuszny, ale on ma wszystkie rozrzut czasowy w różnych kierunkach. Czołowe rozprasza wiele małych kulek z dużą torbą na podłodze. Uczestnicy są podzielone w pary (dzieci i dorosłych). Dorośli pozostać na miejscu, siedząc. Na rozkaz „jeden-dwa-trzy” Dzieci zaczynają zbierać piłki i przypisać każdemu z nich ich parę. Zadaniem rodziców – aby zachować jak najwięcej piłek. I zachować je możliwe tylko ręcznie. podpory jest zabronione. Pod koniec gry oblicza liczbę piłek zebranych. Okazuje się, te kulki też słuchał uczestników. Teraz jesteś gotowy, aby uderzyć piłkę szkoły.

piłka Szkoła

scenariusz sport rozrywka w starszej grupie, można dokonać bardzo oryginalne i nietypowe. W ten sposób uczestnicy są wysyłane na bal szkolny. Ponownie są podzielone w pary (dzieci i dorosłych). Pary zajmują żadnego miejsca w pomieszczeniu. Najważniejsze, że każdy był wygodny i za darmo. Ołów pokaże ćwiczenia, a uczestnicy powinni obserwować i powtarzać za nim.

Początkowo praktykował rzutów. Pierwsze ćwiczenie – kulki są wyrzucane nawzajem dłonie od spodu. Drugie ćwiczenie – kulki są przemieszczane do siebie z hukiem na podłodze klatki piersiowej.

Następnie można grać w siatkówkę dzieci. Hali rozciągnięte liny. Uczestnicy są podzielone na pary ponownie. Dopiero teraz, z jednej strony w kolejce stać się dorosłym, a druga – dzieci. Piłki są podane do dzieci. czym są one przemieszczane przez ich liny dorosłych. Kulki te są wychwytywane i wycofana pod liny. Następnie odwrotnie.

Następna gra – „Dwa ognie”. Na podłodze jest specjalny układ w hali. Do „ognia” uczestnicy podświetlone pole. Po obu stronach znajdują się na dzieci i dorosłych. Kulki są podawane dzieciom. Rzucają je na polu, próbując zranić graczy, którzy są tam. Ci, u których uderzyć piłkę, odpada z gry. To trwa aż wszystkie zostały „wyrzucone”. Dorośli granicami kulki nie wypadają. tylko niemowlęta one działania naprawcze (serwowane kulki, łapać, bezpośrednie).

wersja zimowa

Sport w starszej grupie z rodzicami może odbywać się w dowolnym momencie roku. Zastanów się, co można zrobić w zimie. Impreza odbywa się w hali. Rodzice spotkał się z dziećmi w środku. Dzieci wejść do sali pod piosenki zimowej pogodny. Powitanie pedagog:

Drogie dzieci!

Złapać zagadkę:

Rzeka w lodzie,

Golf na śniegu,

wieje wiatr,

Kiedy to się stanie?

Po dzieciom odpowiedzieć nauczyciel kontynuuje. Na przykład coś takiego:

Wakacje jasny start,

Nasz powitanie zimy!

Jest też drugi opiekun w kolorze Winter. Ona wita wszystkich i oferuje kołowrotek. Każdy opcjonalny dyrektorem muzycznym. Zima mówi:

Następnie będziemy kontynuować

Baw się i grać.

Chcesz być najbardziej wykwalifikowanych,

Silny, zwinny, bardzo odważny?

Najważniejsze – nie stracić serce,

Sankach z górki szybki pęd,

Celem ze śnieżkami spadać,

Narty i łyżwy podjęcia,

Jak piękne – zobacz!

Tutaj, otworzyłem tajne

Cóż, FizKult hi!

Po tej zimy będzie podzielić uczestników na dwie drużyny. Jeden z nich nazywa się „Snowflake”, drugi – „Sopel”. A on mówi:

Zdejmuję moją szatę,

Zacznij od konkurencji!

Zima zdejmuje kombinezon. Poniżej że jest to forma sportu. Więc nie jest jego przekształcenie prezenter sportowy. Po tym mianuje członków jury. Jeden z sędziów deklaruje, że każda drużyna wygra otrzyma sople lub śniegu. Win jest drużyna, która zdobędzie więcej żetonów.

przekaźnik zima

Co dalej? Wiodący informuje Sport w starszej grupie:

Mój rodzimy przedszkola!

Wszyscy tutaj dzisiaj zadowolony

Biegać, skakać, bawić się,

Wraz ze wszystkimi igraszki.

Ale najpierw wy,

Guess-ka zagadkę:

Że wisi do góry nogami? (Sopel)

zaczyna-relay to konkurencję z „sopel”. Można malować wydaje pałeczkę.

Po przekaźnika zespoły są zaproszeni do gry w „hokeja”. Patyczki underway bawełniane kulki ( „śnieżki”).

pojawia się niedźwiedź. Jego słowa:

I Bruin Miś,

Szedłem przez las

I wiele z szyszek

Na zebraniu.

Przedstawiła dwa kosze. Zaproszeni do udziału w konkursie „Get w koszu”. Zespół wygrywa, ociera razem duża stożki.

Nagle pod wesołej muzyki biegnie Snowman. On wita wszystkich i oferuje zebrać snegovichkov. W tym celu każdy członek każdego zespołu jest wydany na jednej części artykułu. Konieczne jest, jak to jest możliwe, aby zebrać pełną figurę szybciej.

Na rowerze jeździ dzieci garnitur dziecko pingwina. wykonuje on swój taniec do wesołej melodii. Moderator:

Przyjdź i grać z nami, Pingwin,

Dobre kry rezydentami Grozny!

Stwierdził konkurs „Kto szybciej doskachet śniegiem między nogami.” Śnieg może być stosowany jako kulę lub balonu.

Sporty zimowe wypoczynek w starszej grupie zakończone rozstrzygnięciem jury. Podsumowując wyniki konkursu. Uważany zdobyte żetony. Wreszcie dla facetów zabrzmiał wesoły utwór zimowy.

jesienne imprezy

Ale to nie wszystko. Jak jest Sport w starszej grupie w zimie – to jasne. Ale w jaki sposób zorganizować konkurs na jesieni? Można trzymać je zarówno w pomieszczeniu jak i na podwórzu. To wszystko zależy od warunków pogodowych. Praca może zaoferować różne, w zależności od możliwości i umiejętności grupy uczniów.

Impreza, podobnie jak wszystkich wydarzeń sportowych i konkursach, jest rozwijanie u dzieci potrzebę aktywnego trybu życia zdrowego. Chłopaki będzie naprawić umiejętności wykonywania różnych rodzajów bieganie, skakanie i tak dalej. D. Będą uprawiać czas reakcji, siłę i zwinność. Ponadto takie zdarzenie tworzy zestaw warunków manifestacji pozytywnych emocji. Chłopaki poprawia również umiejętności poszczególnych działań w zespole. Na obchody może wymagać innego sprzętu: kule, kręgle, szpagatu, ławki gimnastyczne, stojaki, skrzynie, obręcze, liny skakać, etc …

Zaczyna się, jak zwykle, z powitania. Na przykład:

Wzywam was, chłopaki,

Na boisku sportowym.

Ale dziś gramy

Nie w piaskownicy, a nie w chowanego.

Sport i zdrowie święto

Dziś spędzimy

I siebie wszystko pokaż

Jak aktywnie żyć.

Dzieci maszerują w kole i zatrzymanie. Mentor ponownie ogłasza nazwę zdarzenia, oferuje dzieciom w ciągu dnia, aby poświęcić się do uprawiania sportu, zabawy i pokazują wszystko co mogą zrobić. Pierwszą rzeczą, jaką można zrobić – jest ciepło. Ewentualnie, standard, do którego miał już czasu, aby przyzwyczaić się do dzieci od trzech lat. I można skupić się na danym ćwiczeniu. Na przykład, aby przeskoczyć. Oznacza to, że dzieci będą skakać w jednym miejscu, ale obraca się wokół niego; skok, na przemian umieszczenie razem i osobno nogi; skok iz powrotem; jedna po drugiej w kole.

Ponadto proponuje się ćwiczenia gry o nazwie „sączyć jump”. Będzie to wymagało dwóch lin skok nawleczone na tym samym poziomie, równolegle do siebie. Można również skorzystać z dodatkowej liny, co „strumienie” o różnych szerokościach. Dzieci mogą wybierać, dzięki której jeden skok, albo przeskoczyć każdy z nich po kolei.

Baton plenerze

Co jeszcze mam powiedzieć? Sport w starszej grupie w plenerze jesienią bez przekaźników jest po prostu niemożliwe. Aby wykonać te zadania, dzieci muszą być podzielone na dwie równe drużyny. Udostępnianie może być w dowolny sposób.

Pierwszy przekaźnik jest nazywany „Skoki”. Dzieci trzeba skoczyć z obręczą na obręcz, aby powrócić do biegania zespołu. Przeszły dłonie baton bawełniane na dłoni przyjmującego.

Drugi przekaźnik – „Jesteśmy sportowców.” Opcje mogą być różne. Na przykład, trzeba skoczyć z systemem początku drugiej liny, pobiegł z powrotem do zespołu i przekazać pałeczkę.

Po zakończeniu każdego przekaźnika nie należy zapominać, aby chwalić obu drużyn. Pamiętaj, aby powiedzieć dzieciom, że są świetne. Możesz towarzyszyć każdy palnik jest specjalnie wymyślony rymy. Na przykład:

Tutaj, chłopaki na piłkę

Każdy Dodgers.

Szybko Przekazać,

Doprowadzić nagrody zespołowej.

I oświadczył, przekaźnik o nazwie „Kangur”. Na jego realizację trzeba ukryć piłkę pod ubraniem na brzuchu. Piłka jest konieczne, aby trzymać się za ręce i skakać w tym samym czasie do przodu, omijając szpilki. Zespół, aby z powrotem działa jak zwykle, przekazując pałeczkę pop.

Po zakończeniu wszystkich zadań można zaoferować dzieciom grać w dowolnym telefonie gry. Albo, po prostu kilka gier. Według uznania dzieci.

Nagrody i pożegnanie

Dlatego, aby zorganizować Sport w przedszkolu nie jest trudne w starszej grupie. Możemy dać tylko nagrody dla wszystkich uczestników i, oczywiście, żeby się pożegnać. Na przykład:

Dzieci, dzisiaj wszystko

Było to śmiałe i jasne,

Ukaż mógłby cię

Z najlepszej strony.

A więc teraz

Nagrody czekają!

Pozostawiając swoje dzieci imprez pod wesołej muzyki, mając przed tą rundę honorową. Jednym słowem, zabawa na około: zarówno dzieci jak i dorosłych. A co najważniejsze, nadszedł czas, aby zrobić z wielkich korzyści dla zdrowia.