359 Shares 1610 views

Pionowe narzędzie do siewnika

Wytwarzanie jakości otwory do minimum zadziorami i bez odchodzenia od z góry określonego kierunku w dużej mierze zależy od narzędzia, ale nie tylko. Wiertarki przenośne wymaga żadnych specjalnych umiejętności przemocy fizycznej, która pozwala ściśle dostosować narzędzie i zmienić jego kierunek, zgodnie z aktualnym zadanie, jeśli to konieczne. W celu ułatwienia procesu wiercenia pionowego przeznaczony jest specjalny przyrząd do ćwiczeń, który sztywno ustala maszynę i zmieni swoją pozycję tylko w określonym zakresie.


Oprawa projekt

Na zewnątrz urządzenia te stanowią stojaki, połączone z kilku części za pomocą wkrętów. Dolna część pełni funkcję nośnika. Metalowa platforma, która może stabilnie trzymać górną konstrukcję i wiertarka. Wsparcie udzielane śruby, za pomocą którego jest realizowane mocowanie biurko do pulpitu. Cylindryczny pręt jest zamocowany do platformy nośnej – tak stojak, który jest usytuowany prostopadle do stołu. Górny pasek został przyciągnięty do zablokowania ruchomy wspornik. Jej kołnierze zaciskowe można niezawodnie zamocować narzędzia. Ponadto urządzenie do wiercenia z wiertłem o pionowej uchwyt uruchamiający jest, dzięki którym podnoszenie i opuszczanie wspornika łożyska. I jako dodatek takie stojaki mogą być wyposażone w ogranicznik głębokości wiercenia i występku.

odmiany rack

Do pewnego stopnia, urządzenia te mogą być uważane za łóżkiem. Oznacza to, że wiertło wychodzi z narzędzi ręcznych w postaci rozładowania urządzenia. W związku z tym nie może być mowy i sposób podłączenia do sieci elektrycznej. Na przykład, magnetyczne obudowa tego typu zapewnia siłę trzymającą około 25 kN. Takie modele są dobre, że wraz z gwarancją bezpiecznego mocowania eliminuje powstawanie luzów, gdy narzędzie porusza się po szynach rack. W oddzielnej grupie można przypisać i urządzenia do toczenia wiertła, która jest bardziej przypomina klasycznych maszyn wiertniczych. W tym przypadku, zorganizowana dwukierunkowe uchwyt imadło. Z jednej strony wiertła sama jest stała, a druga – obrabiany. Oprócz wiertarki wady umożliwiają i elementów mielących. W tym celu, początkowo koledzy dysz z obrabianym przedmiotem, a także w procesie mistrz skręcanie poprzez ścierne mogą dostosować niektóre twarze puste.

Główne cechy urządzenia

Istnieją dwa główne parametry, które są wybrane stojak do wiertarek, – średnica kołnierza mocującego oraz długości roboczej, które będą wykonywane przez przesuwanie narzędzia. Średnica określa wielkość długości wiertła, które mogą być mocowane z przodu. Standardowy zakres to 45-65 mm, ale są też specjalne kołnierze i adaptery do rozszerzenia korytarza. Najczęściej guzik zatrzaskowy obliczany jest do pracy z instrumentem pewnej marki. długość robocza z kolei określa kurs, na którym ruch zostanie przeprowadzone. Jeśli urządzenie jest wywiercić duży zakres ruchu, sprawi, że możliwe jest wywiercenie wielkoformatowych wykrojów. W rzeczywistości wartość ta reprezentuje ekstremalną głębokość poziomy tworzenia otworów. Oczywiście średnia wynosi od 20 do 30 cm, ale z drugiej strony, nie są profesjonalne naczyń, zapewniając możliwość ruchu wzdłuż długości 50 cm.

Producenci i ceny

Najbardziej funkcjonalne i niezawodne zaopatrzenie Bosch stać, Stayer i „Pro”. Taka obudowa różni jakości materiałów konstrukcyjnych, wysokie parametry wydajności i zdolności tworzenia wielu typów otworów. Ale koszt takich urządzeń dość duże – średnie ceny są 3-4 tysięcy rubli .. można znaleźć bardziej dostępne urządzenie do kosztów wiercenia 1-1,5 tys. tag Obniżona cena jest prawie nie widoczne w asortymencie rosyjskich producentów „Kotwica”, „Caliber” i „nadzorcy” od parametrów operacyjnych, ale jakość metalu oraz elementów będzie niższa.

Jak w domu, aby w pozycji pionowej?

Jako część składników zaleca się używać starych maszyn, urządzeń i instalacji profili budowlanych spawalniczych. Pierwsza część funkcjonalna jest produkowany z biegaczy, który przeniesie wiertła. W tym celu elementy montażowe i mebli mogą być użyte. Dalsze tworzą platformę, na której urządzenie będzie przechodziła do pionowego wiercenia wiertłem. Własnymi rękami to część może być wykonana z kawałka rury, która będzie wynikać z biegaczy bazowych. Blokowanie szynach, desce, która jest następnie wkręcana w rurze lub zaciśnięty Wyroby metalowe wsporniki specjalnych.

Sama rura jest pożądane, aby zawsze zamontować stół montażowy ponieważ demontowalne budowa będzie niewiarygodne. Zamocowanie można przeprowadzić za pomocą śrub lub przez spawanie grubej blachy metalowej. Zamiast ramienia przewodnik domowych urządzeń do ćwiczeń zazwyczaj mają znakomite pióro-popychacz, który bezpośrednio dostarcza platformę o stałej wiertła.

Podstawka operacja

Narzędzie jest umieszczony tak, że dysza jest skierowana w dół, prostopadle do stołu. Aby wykonać ukośne otwory, takie urządzenia nie są prowadzone. Następnie wiertło jest podłączony do sieci, a forma wstępna jest umieszczone na platformie. Przedmiot powinien być umieszczony tak, aby wskazywała przyszłego otworu znajdowała się naprzeciwko wiertła. Następny narzędzia jest dostosowana do odpowiedniego trybu pracy poprzez regulację prędkości obrotowej lub momentu obrotowego. Wiercić narzędzie nie przekazać niepotrzebne wibracje przed pożądana jest praca, aby zapewnić jak największą stabilność odcinku, na którym obudowy. Podczas wiercenia, operator musi dokładnie w tym samym tempie, aby poprowadzić instrumentu do poprzedniego punktu docelowego. Zakończenie procesu może być stosowany tylko wtedy, gdy wiertło jest wycofywane z obrabianego przedmiotu.

wniosek

Jak już wspomniano, dodatek stoi wiertła i inne urządzenia kierujące sprawia obrabiarek. W tym sensie, musimy pamiętać, że pełna rama charakteryzuje się niezawodną i funkcjonalną koniugacji przewoźnika. Urządzenie do wiertarki pionowej jest w pełni kontrolowany przez operatora i sam nie gwarantuje stabilność i precyzję wiercenia. To sprawia, że tylko to możliwe, aby zminimalizować tę samą wibrację i wyeliminować błędy, które pozwoliły na pracy ręcznej. Szczególnie ważna jest kontrola self-made filarów w budowie, które jest trudne do uniknięcia powstawania dużych luzów i prześwity wpływających na dokładność paszy wiertła.