621 Shares 4850 views

Przydatne wskazówki dla domu i ogrodu (z rękami)

Wcześniej, gospodyni wiedział wiele sztuczek, które pomogły złagodzić obowiązki lub oczyścić dom lepiej. Dziś także, istnieje wiele takich zaleceń, więc uważamy najbardziej przydatnych wskazówek dla domu, które mogą być użyteczne dla każdego.

Ciekawe porady dla domu komfort

Każda dziewczyna używa perfum. Ale jeśli ulubiony smak jest skończona, nie spiesz się wyrzucić butelkę. Jest to konieczne w celu usunięcia nasadki, spraye, wlać polbanochki wodą i umieścić kilka drewnianymi deskami. Moczenie pachnący płyn, będą one wypełnić swój pokój z zapachu.

Każda kobieta w wazonie okresowo pojawiają się kwiaty. Więc stanęli już w wodzie, dodać jedną lub dwie krople do mycia naczyń detergentu. Ale ważne jest, aby nie wlać zbyt dużo pieniędzy, w przeciwnym razie będzie to przyspieszyć więdnięcia kwiatów.

sprzątanie apartamentu

Te pomocne wskazówki dotyczące czyszczenia domu zawsze jest przydatny do każdego właściciela. Czasami na płytki lub kanalizacji pojawiają się nieestetyczne plamy rdzy i płytki nazębnej. Pozbyć się tej plagi będzie masa, wykonana z sodą. Musi ona być nieco rozcieńcza się wodą do grubości płatków owsianych. Oznacza umieścić na zardzewiałym miejscu i poczekać do wyschnięcia. Twardej szczotki albo gąbki do usuwania oczyszczonej i przemyć powierzchni studzienki.

Poniższe wskazówki dla domu seksualności. Ważne jest, aby wiedzieć, że dywany są w potrzebie gruntownego czyszczenia dwa razy w roku. Procedura ta będzie musiała szczotkę do włosów. W jednym litrze wody dodać dwie łyżki amoniaku. Ten prosty mieszaninę zwilża szczotkę i czyścić dywan. Po suchym szmat wycierane stos. Mocno zanieczyszczone miejsca wymagają przetwarzania. Ale jeśli tak, to będzie czyścić dywan dwa razy w roku, nie trzeba już powstaje nabyć składzie chemicznym.

Na własną rękę, można zaktualizować i linoleum. Ciepła woda jest dodawana do cieczy do zmywania. Ta mieszanina usunąć ślady tłuszczu i zabrudzeń. Drugi raz czyścić podłogę czystą wodą. Bez czekania do suszenia linoleum wypolerować suchą tkaniną z kilkoma kroplami konwencjonalnych lakierów lub oleju słonecznikowego. Jeśli zwracamy czyszczenia co sześć miesięcy, podłogi będzie trwał dłużej niż zwykle.

czyste ubranie

Przydatne wskazówki dla domu są niezbędne, gdy osobiste stracił wygląd. Na przykład, w odzieży skórzanej często pojawiają się plamy tuszu. Pozbyć się z nich można za pomocą wilgotnej soli. W tym celu konieczne jest, aby przetrzeć lekko zwilżonej ściereczki, aby pokazać miejsca.

Czasami może pojawić odzież żółtawe ślady żelaza. Wyeliminować tę niedogodność może być roztworem boraksu. Dwie łyżeczki środki rozcieńczone w litrze wody.

Kolejny kłopot może stać się żółtawe plamy pod pachami. Można przynieść im aspirynę. Dwie tabletki do zanurzenia w małym pojemniku z wodą. Po odczekaniu około siedmiu minut, mazi wcieraj w pożółkły miejscu. Pozostawić na 20 minut, a następnie po prostu umyć i wysuszyć.

Pomoc domowa

Te pomocne wskazówki dla domu został przetestowany ani jednego kochankę, dzięki czemu można łatwo naśladownictwa. Klarowna ciecz może podkładką octu, zmieszano z amoniakiem. W tej mieszaninie nawilżyć i pocierając podeszwę zabłysnąć.

Oto kilka sztuczek:

  • Do prania delikatnych tkanin, nie można kupić specjalne worki. Mogą one być zastąpione pokrywę koc.
  • Jasne zasłony syntetyczne Po przemyciu sucho tylko kolorów. W słońcu nabywają zażółcenie.
  • Jeśli łóżko, fotel lub inne miejsce walcowane mały szczegół lub zostały rozrzucone wiele małych elementów, można je dostać za pomocą odkurzacza. W tym celu, z wężem sztywnej gumy bezpieczny kawałek materiału lub nylonowych rajstop. Wszystkie małe rzeczy będą przyciągane do odkurzacza, a tkanina będzie je od wprowadzania węża.
  • Nieprzyjemny zapach z worka łatwo zaradzić poprzez wprowadzenie do niego nową torebkę. Po jednym dniu, można go usunąć.

Sztuczki w kuchni

I to jest dobra rada dla domu i rodziny, że będzie dobry gospodyni w kuchni. Jeśli gotować zupę warzywną, nie należy dodawać przyprawy, zwłaszcza laurowe liście. Lepiej przygotowane danie uzupełniać posiekane zioła.

Do cięcia desek z drewna są czyste, to traktuje się ocet miesza się z wodą.

Szybko schłodzić ugotowany kompot będzie patelni z solonego zimna woda większy.

Oprócz typowych sztuczek, są bardzo pomocne wskazówki dla domu, które są również proste do wykonania. Na przykład, często po uczcie na stole znajduje się niewielka ilość wina. Tak aby nie wlać, wlać w filiżankach i umieścić w zamrażarce. Gotowanie każdą potrawę, można użyć mrożonego wina lub dodać go do sosu.

Każda rodzina okresowo niedogotowane ryżu, co robisz? Pozbądź spalonego smaku położy górną kromkę białego chleba.

Jeśli jesteś w kraju

Poniżej znajdują się pomocne wskazówki dla domu i ogrodu, co pozwala na dobry ogrodnik.

  1. Łóżka między pomidorów można sadzić mlecze. Roślina ta oczyszcza glebę przed fizariuma – grzyb, który hamuje korzeni pomidora.
  2. Aksamitki, ogórek sadzone w łóżkach lub między truskawkami, uczynić bardziej żyzną glebę i pozbyć się choroby. Jesienią lub wczesną wiosną można kopać ziemię z tych kolorów.
  3. Wiosna kopania powinny być w czasie, gdy ziemia jest gotowa. Co można ustalić, czy głębokość 10 cm wziąć garść ziemi i wycisnąć w nikogo. Z-metrową bryłą tym wydaniu. Jeśli będzie on złamać równomiernie – Teren gotowy do orki. Jeśli po prostu wyspać, jesteś późno. Falls bryła – trzeba czekać.
  4. Zebrane liście i trawa są przydatne do nawozów. Muszą być umieszczone w pryzmach pereprevaniya, a wiosną dodając trochę ziemi lub piasku łopatą. Ten zieleni ziemia przydatna dla łóżka.

Przydatne wskazówki i narzędzia do domu i domku wypoczynkowego

Na swojej stronie kraju ważne jest, aby przyciągnąć ptaki, którzy walczą przeciwko owadów i gąsienic. Muszą zwabić zimy. Aby zrobić to koryto konwencjonalnego słoju. To musi być zawieszony na gałęzi poziomej używając lin. Podajnik gotowy.

Stworzyliśmy są przydatne wskazówki dla domu. Ręce mogą zrobić wiele ciekawych rzeczy. Jeśli masz dzieci, to problem jest z rozrzuconych zabawek wam znane. Możesz własnoręcznie zrobić jasne pole, w którym dziecko będzie umieścić swoje rzeczy. Będziesz potrzebował stare karty, klej i kartonowe pudełko żądany rozmiar. Piękne karty delikatnie obkleyte pudełko. można pozostawić w domu, i to jest możliwe, aby wziąć do domku do swojej Pipsqueak bawił w przyrodzie. Że trwa dłużej, możliwe jest przyklejenie szeroką taśmę.

Powyższe wskazówki dla domu są proste, ale w tym samym czasie, jeśli je zapamiętać, to znacznie ułatwia życie.