85 Shares 3772 views

Jak strojenie gitary ze słuchu

W dzisiejszym czasie na ulicy, aby zobaczyć chłopaków z gitarą, być może rzadkość.

Jednocześnie ten szlachetny instrumentem jeszcze wystarczająco dużo fanów. Aby to zobaczyć, wystarczy zalogować się do Internetu i wpisać frazę do wyszukiwarki „aby kupić gitarę.” widać adresy od ponad piętnastu milionów witryn, a raczej znalazłem 16 mln. Zł z witryny może być narzędziem, złożyć zamówienie. Gitara każdy producent wnieść bezpośrednio do domu.

Ale wtedy pojawia się pytanie: „Jak nastroić gitarę?”

Fakt, że jest to tak powszechne, instrument muzyczny najbardziej zdenerwowany. No, oczywiście, że w zręcznych rękach on dostosowany dość szybko.

Raz dvenadtsatiletie przedstawiony gitara sześć string. Graj w chwili mogę mieć trochę i poszedł na studia za pomocą samouczka. Jednak nie było to słowo jest napisane, jak się uczyć, aby dostroić gitarę, a melodia często miałem. I nie wiem, czy widział dostroić gitary gitarzystów, którzy na próbie nawet jedna piosenka nie mogła śpiewać aż do końca, aż wyciągnął kilka ciągów lub odwrotnie nie jest zwolniony. Być może jest to nawyk? Tak, zwykle ci muzycy są proszeni o zupełnej ciszy, ponieważ to narzędzie jest regulowana przez ucho.

To właśnie w tej gitary był mój sąsiad, a on nauczył mnie, jak nastroić gitarę za ucho, a ja z kolei dzielić tę tajemnicę ze wszystkimi.

Więc przede wszystkim trzeba pamiętać, że każda gitara odpowiada dźwięk pewną nutę:

 • Pierwszym z nich jest najcieńsza struna gitary odpowiada dźwięk „mi” notatek.
 • Drugi ciąg tworzy „C” dźwięku notatkę.
 • Nota „Sol” – trzeci ciąg.
 • Nota „Re” – czwarty ciąg.
 • Piąta łańcuch jest w zgodzie notę „A”;
 • Szósta struna gitary, podobnie jak pierwszy, odpowiada dźwiękach muzyki „Mi”.

Staje się coraz bardziej oczywiste, jak skonfigurować na gitarze, prawda? Są ludzie, których słuch jest tak dobry, że nawet bez pomocy dodatkowych środków do strojenia instrumentów. Poprzez uważne słuchanie dźwięku, i pociąga za sznurki lub komunikaty, że osiągnięcie odpowiedniego dźwięku dla każdego z nich. Mówi się, że na rozprawie z wirtuozów muzycznych.

Oczywiście, można po prostu zaprosić takiego specjalisty, i spędził kilka minut zrobi wszystko w najlepszy możliwy sposób. Ale jesteśmy zainteresowani, jak skonfigurować na gitarze sam, a nie jeden, aby wezwać pomoc. Nawiasem mówiąc, uważa się, że gra na instrumencie, który jest zdenerwowany, człowiek niszczy słuch, co oznacza, że często trzeba nastroić gitarę.

Cóż, przyjrzyjmy się najczęstszym sposobem utworzenia gitara sześć string.

Będziemy potrzebować właściwego gitarze i kamerton „mi”. Zamiast widelec podejście i inny, oczywiście nastrojone gitary lub dowolny instrument muzyczny, aż do harmonijki. Wcześniej okresowo i sygnał radiowy brzmiał widelec.

Proces ustalania gitara sześć string

 • W zgodzie z dźwiękiem „mi” notatek z użyciem widelca lub innego narzędzia, które skonfigurować pierwszy łańcuch.
 • Trzymając drugi ciąg piątym progu. Lub pociągnięcie go wypuszcza, trzeba sprawiają, że dźwięk w zgodzie z brzmieniem pierwszego ciągu, czyli uwaga „C”.
 • Teraz robimy to samo z trzecim ciągiem, ale trzyma go na czwartym progu (SOL).
 • Podobnie, czwarty ciąg jest skonfigurowany. Jest on zamocowany na piątego progu i powinna wydawać się jednocześnie z trzecim ciągiem (Fe).
 • Ściskając w piątym progu piątego ciąg osiągamy unisono w zgodzie z otwartym czwarty ciąg (LA).
 • Dźwięk szóstej struny powinna odpowiadać pierwszym otwartym. Lub, jeśli trzymać go na piątym progu, szóstej struny, które powinny rozbrzmiewają zgodzie z otwartym piąta (MI).

To wszystko mądrość. Teraz już wiesz, jak nastroić gitarę. Cóż, jak można znaleźć na stronie internetowej tuner do gitar. Następnie wszystkie sześć ciągi są dostrojone przez ucho w zgodzie z tunera. Wszystko!