377 Shares 4802 views

Jako początkujący w obsłudze smartfon „android”?

Teraz bardzo niewiele osób może sobie wyobrazić życie bez telefonu, tym bardziej, że nowoczesne smartfony – jest nie tylko środkiem komunikacji, ale także urządzenie wielofunkcyjne do dostępu do internetu, aparat fotograficzny, ebook i więcej. Ten artykuł będzie zajmować się każdym gadżecie na „Android”.


umożliwienie smartphone

Przed użyciem smartfon do „Android”, przybysz potrzebne, aby go włączyć. Przycisk znajduje się zazwyczaj na górnym lub bocznym panelu urządzenia, w zależności od modelu.

Podczas pierwszego rozruchu, należy określić podstawowe ustawienia systemu operacyjnego. Po wybraniu języka, pojawi się monit o utworzenie konta Google, który zostanie przypisany urządzeniu lub wprowadzić do istniejącego profilu. To może być opóźniony, jednak lepiej jest to zrobić od razu, ponieważ obecność konta Google jest wymagane, aby pobrać aplikację, synchronizacja, e-mail i innych funkcji.

Aby utworzyć profil Google opuści kilka minut: trzeba wymyślić nazwę poczty elektronicznej, silnym hasłem i wypełnić kilka podstawowych informacji o sobie. Następnie można przejść do dalszego dostosowania smartfon.

Zdecydowanie zalecamy, aby uzgodnić z opcji domyślny zapasowych. Tak więc, jako początkujący, użyj smartfon będzie spokojniejsza, bo jeśli nie nie stracisz zapisanych danych.

Jak zadzwonić

Nowoczesne telefony są intuicyjne. Przez włączanie i odblokowywania urządzenia, można od razu zobaczyć dolny pasek ikon, gdzie najbardziej potrzebne funkcje.

Na przykład, nawet jeśli nie wiesz, jak używać smartfona „Lenovo A328”, przybysz nadal będzie jasne, że aby nawiązać połączenie trzeba dotknąć zieloną ikonę z wizerunkiem słuchawce. W menu można oglądać najnowszy nawiązać połączenie, wybrać numer na klawiaturze i przeglądać kontakty zapisane w pamięci telefonu i karty SIM. Doświadczeni użytkownicy tych operacji potrwać kilka sekund, podczas gdy początkujący w obsłudze smartfon początkowo niezwykłe, przede wszystkim z powodu innej klawiatury. Za pierwszym razem może być bardziej wygodne, aby po prostu kartkować listy kontaktów, ale jeśli dużo pokoi, to lepiej uciekać się do szukania w pamięci smartfona.

Jak pisać wiadomości tekstowe

Zdajemy sobie sprawę, jak użyć lg smartphone. Newbie muszą nauczyć się pisania wiadomości tekstowych. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć na ikonę w postaci koperty, a następnie – na symbol nowych stanowisk (zwykle Obraz pióra i papieru). Pierwszym krokiem, wybierz odbiorcę z listy kontaktów lub wprowadź nowy numer w polu „Do”. Następnie wpisać wiadomość za pomocą klawiatury lub głosowe. Jeśli to konieczne, dodatkowe funkcje za pomocą menu, można wstawić buźkę. Naciśnij przycisk „Wyślij” i wiadomość zostanie wysłana do adresata.

Jak fotografować i nagrywać wideo

Praktycznie wszystkie nowoczesne gadżety mogą tworzyć wysokiej jakości zdjęcia i nagrywać filmy. Jako początkujący, aby wykorzystać smartphone z wbudowaną kamerą? Oto kilka prostych wskazówek.

Zawsze zewnętrzną soczewkę. W przeciwnym razie zdjęcia mogą być niejasne i nieostre.

Staraj się trzymać ręce z wytrząsaniem. Zasada ta ma zastosowanie do każdej kamery, ale używa dość długą ekspozycję, więc jest to szczególnie ważne w dzisiejszych smartfonów.

Umieścić ustawienia jakości do maksimum. obrazów i plików wideo zajmie więcej miejsca, ale ten problem można rozwiązać instalując zawsze opcjonalnej karty pamięci.

Zrobić kilka zdjęć. Technika ta używana jest przez profesjonalnych fotografów, a także powinny zgłosić się do notatki. Nawet jeśli niektóre rama smarowane lub nie działać ostrość, jest prawdopodobne, że inni będą wyzdrowieć.

Zbadaj ustawienia dostępne w smartfonie. Różne tryby sceny, efekty kolorów i balans bieli pozwoli zrobić przyzwoitą jakość zdjęć nawet w słabym świetle.

Jak korzystać z Internetu

Przed użyciem smartfona „Alcatel”, początkujący musi wiedzieć, że i inne gadżety domyślnie włączone przesyłanie danych. Dlatego też, jeśli twój plan taryfowy nie obejmuje nieograniczony ruch, to lepiej, aby wyłączyć tę funkcję poprzez ustawienia (wybierz „sieci bezprzewodowe”) lub wyłączyć – ikonę „dane” na pasku skrótów, który jedzie w dół gładki ruch palcem po ekranie od góry do dołu.

Kiedy trzeba uzyskać online, aktywować tę funkcję i znaleźć menu wbudowaną przeglądarkę. Opcjonalnie można zainstalować dowolną przeglądarkę przystosowaną dla platformy „Android”, a także dodatkowe aplikacje dla sieci społecznościowych i komunikatorów.

Ponadto, inteligentne telefony „Android”, zwykle mają pole wyszukiwania Google bezpośrednio na ekranie głównym i obsługuje połączeń głosowych. Wystarczy powiedzieć „OK Google” i czekać na charakterystycznym dźwiękiem i mówić wyraźnie żądanie.

Jak skonfigurować personalizacji

Po zapoznaniu się z jak korzystać z muchą smartfonu, początkujący prawdopodobnie chcesz, aby dostosować urządzenie do swoich potrzeb. Współczesne urządzenia obsługują dostosowanie do wielu parametrów. Wchodząc do galerii, zawsze można zainstalować dowolny obraz lub zdjęcie jako tło pulpitu. Aby to zrobić, należy wywołać menu kontekstowe i wybierz „Ustaw jako – tło pulpitu”.

Menu „Ustawienia – Dźwięk” pozwala na regulację głośności i tonu dzwonka na połączenia i wiadomości przychodzących, a także tryb i intensywność wibracji urządzenia. Może być stosowany jako podstawowy melodii i pobrać z Internetu.

Dodatkowo, dla ułatwienia dostępu, które można umieścić często używane aplikacje na pulpicie. Wystarczy przytrzymać żądaną ikonę i wyciągnąć go do ekranu głównego. Wielu użytkowników lubią ikony grupy w zależności od ich przeznaczenia funkcjonalnego folderu. Na przykład, w jednym folderze, można zebrać wszystkie klientów dla sieci społecznych, do drugiego – gry, w trzecim – oprogramowania firm do edycji zdjęć, itd ..

Inną popularną cechą dla smartfonów „Android” – to wzory, które są również umieszczone na pulpicie. Widget może wyświetlać Kanał RSS ze stron internetowych lub kont w sieciach społecznościowych, pokazują prognozę pogody, wahania torów kursów walutowych, indeksów giełdowych , etc.

Ważne wnioski o smartfonie

Teraz, kiedy zorientowali się, jak korzystać początkujący smartphone, pokażemy kilka aplikacji, które muszą być zainstalowane na urządzeniu.

Anti-Virus. „Android” – jest to ten sam komputer, a to może mieć wpływ na wirusa. Dlatego ważne jest, aby dbać o ochronę antywirusową i nie instalować aplikacje z wątpliwych źródeł.

Załącznik do oszczędzania energii akumulatora. Taki program byłby terminowe kompletny nieużywany aplikacja powie Ci co są wydawane baterię, obliczyć jak długo bateria będzie trwać, i inni.

Zastosowanie do czyszczenia „śmieci”. Z tego programu, smartfonie nie spowolni i powiesić. Pomoże Ci to, aby usunąć urządzenie pamięci podręcznej, usunąć niepotrzebne pliki resztkowych i widząc gdzie pamięć smartfon jest zużywana.

Przestrzegając tych prostych zasad, można łatwo nauczyć się wykorzystywać swój smartfon. Nazwy wymienionych powyżej funkcji może się różnić w zależności od modelu telefonu, ale ponieważ nawet najbardziej bogate w funkcje urządzenie posiada intuicyjny interfejs, złożoność nie będzie musiał.