196 Shares 938 views

Dracena: suche końcówki liści. Dracena marginata – opieka w domu

Dracena marginata – drzewa jak roślina z solidnym bagażniku. macierzystych wysokość wynosi często 3 m. Na końcu trzpienia znajduje się w kształcie belki lisów. Na młodych roślin, są one podniesione w górę, stopniowo opadają liście. Arkusz ma wydłużony kształt z obwódką brzegach, dzięki czemu instalacja jest nazywana także dratsenu wyłożenia. Do brzegów albo żółtym lub czerwonym. Jako wzrostu pnia palmy dolne liście umierają i opadają. Zatem bębna w postaci łusek lub blizn. Zakład jest dobrze przystosowany dla biura i otoczenie domu rośnie. Najczęstsze odmiany takie Dracaena: "marginata", "odgięty" lub "odbicie", "Godsefa" lub "Surkuloza", "pachnące", "Deremskaya".

Dracena marginata: opieka w domu

Dracena marginata ma kilka odmian: magenta, bicolor, tricolor i innych podtypów. Jest to bardzo łatwe do czyszczenia. Roślina czuje się dobrze w temperaturze + 21 ° C W zimie, roślina nie lubi nadmiaru gruntu. Wystarczy do wody raz w tygodniu, tak długo, jak gleba nie wysychają. Podczas rośliny obficie podlewane są letnie, w upale trzeba spryskać liście. Jest to konieczne, aby chronić roślinę przed przeciągami w zimie, gdy palma stoi w oknie, zaleca się pokryć z zimnych strumieni powietrza w wentylacji. Dracena nie lubi, gdy kurz gromadzi się na liściach. można go usunąć za pomocą wilgotnej gąbki lub mycia pod prysznicem. Do gleby nie wypłukuje się w procesie „kąpieli” puli obvorachivayut oilcloth. Przeszczepiono dłoń co 2-3 lat w dużym garnku ostrożnie, tak aby nie ranić korzeni. Gleba musi być zakupiony specjalnie dla draceny. Okresowo zaleca się poluzować gleby w doniczce rośliny lepiej rosną.

Dracena marginata: suche końcówki liści

Należy pamiętać, że drzewa palmowe zatoka połączeniu z obniżonej temperaturze pokojowej prowadzi do śmierci krzaka. Często jednak istnieją inne problemy w zakładzie Dracaena: czubki liści są suche. plamy mogą również pojawić się na liściach w jakiejkolwiek jego części. Liście suchych roślin z następujących powodów:

  1. Jasne oświetlenie w pomieszczeniu, gdzie znajduje się Dracena: suchych końcówek liści. Jest to konieczne, aby zapewnić rozproszone światło. W tym przypadku, liście są długo zachowują jasne soczyste kolory. W ciemnych miejscach, trzeba podłączyć jasne światło sztuczne.
  2. Niska wilgotność w pomieszczeniu, w którym rośnie Dracaena: suchych końcówek liści. Spray palma jest konieczne tylko w ciepłych miesiącach. W zimie, to lepiej włączyć nawilżacz.
  3. Zbyt mały garnek, w którym dorosły Dracena: suche końcówki liści. W tym przypadku lepiej jest wykonać manipulację w dłoni Większa garnka i aktualizować górną warstwę gleby. Wilgotne brązowe plamki – efekt opalenizny.
  4. Kurz na liściach w puli, co zwiększa Dracaena: suchych końcówek liści. Przy silnym zanieczyszczenia należy przepłukać opuszcza prysznica, z niewielką ilością pyłu wystarczy przetrzeć każdą podkładkę arkusz z gazy nasączonej wodą.

Można Dracena kwitnienie?

Jeśli roślina jest z należytą starannością, pąki Dracaena zachwyci w postaci kulek. Każdy kwiatostan są bardzo małe kwiaty, które przypominają gwiazdy. Kwiaty są białe, żółte i różowe. W ciągu dnia są szczelnie zamknięte kwiaty, otwierają się tylko nocą. Zapach kwitnących roślin jak zapach miodu lub bzu. Kwiat drzewa tylko z należytą starannością i karmienia systematycznego złożonego nawozu.

Dlaczego liście zmieniają czarną Dracaena?

Kwiaciarnie spotykają się często z problemem młodych posadzonych draceny – sczerniałe wierzchołków liści. Ten problem występuje, gdy młode rośliny są słabo rozwinięty system korzeniowy. Rośliny muszą być usunięte z gruntu i umieszczone w pojemniku z wodą chronione i dodać węgiel aktywny. Nie dopuszczać wodę kwaśną pojemności. Aktywowany węgiel zapobiega psuciu się systemu korzeniowego. Po pojawieniu się system korzeniowy wysokiej jakości, palma może być ponownie obsadzone. Jeśli posadzone starszego Dracaena – ciemnieją czubki liści, oznacza to, że przelew był w doniczce. Wraz ze wzrostem wilgotności ziemnych grudka schnie powoli, więc liści roślin przyciemnić lub wyłączyć czarny. Plamy na liściach są również sygnalizują przepełnienie lub susza. Oni oczywiście nie zniknie. Palma patrzeć uważnie, uszkodzone liście mogą być cięte. Nowe młode liście odrastają szybko, za rok roślina jest całkowicie odnowiony.

nawóz Dracena

Liście nie są zaczernione, draceny powinny być karmione na czas. Znak, że zakład nie ma wystarczającej ilości składników odżywczych, jest słaby wzrost młodych pędów roślin Dracena marginata: Opieka w domu jest prosta. Gleby bez próchnicy i torfem lub ciężkie warstwami iłu nadającymi się do draceny. Gleba powinna składać się z równych części torfu, piasku, darni i arkusza podłoża. Jeśli wybierzesz taka mieszanka nie jest to możliwe, zaleca się zakup specjalnego podłoża dla draceny. Jeśli podkormlena młodych draceny dlaczego suche końcówki liści? Ten przedawkowanie karmienia. Z przedawkowania nawozu należy również wymienić glebę, ponieważ nie tylko oczerniać liści, ale korzenie gniją. Fed krzew od marca do sierpnia, raz na dwa tygodnie. W tym czasie, draceny aktywnie rośnie. Można używać żadnych złożonych nawozów lub karmy dla form pstrych.

Dlaczego draceny liście stają się nudne?

Jeśli rośliny są wyblakłe liście, zwisające bezwładnie, a następnie wyjął podmerzli przed przeciągami w zimie. Taka instalacja może być zbawiony. Że rozpyla się kilka razy dziennie z ciepłą wodą i umieścić w ciepło. Jeżeli temperatura spadnie poniżej 15 stopni Celsjusza, na Dracaena może gnicie korzeni. Zapisz krzew można w tym przypadku tylko mnożenie wierzchołka trzpienia. Kroju i umieszczana w pojemniku z wodą, z dodatkiem węgla aktywnego. Po około trzech tygodniach sadzonki pojawiają się korzenie.

Co należy zrobić, jeśli liście Dracaena spadnie ostro?

opadanie liści na Dracaena towarzyszy także gnijącego systemu korzeniowego. Dzieje się tak wtedy, gdy rośliny są systematycznie zdekantowano, zamrażanie i hodowano w niskiej temperaturze. Zapisz ten krzew może tylko reprodukcji. Do tego wycięcia ucieczki zdrowe około 10 cm długości i utrwalają sposób opisany powyżej.

Choroby zakaźne dracaena

Choroby mlgut przejawiać takie znaki:

1. runda Lekkie brązowe plamy kształt z jasnym środka do Dracaena pozostawia średnią nęka – choroby grzybicze. Choroba podatne liście i łodygi roślin. Z biegiem czasu, na terenach dotkniętych stają się czarne. Roślina jest konieczne do rozpylania preparatu grzybobójczego działania, na przykład, fundazol. Można użyć leków zawierających miedź: Roztwór „Topaz” lub „oksihom”. Opryskiwanie przeprowadza się 3 razy co 10 dni.

2. ciemnobrązowe plamy wydłużony zaokrąglony kształt z ciemnym czerwonym obramowaniem – geterosporoz. Na szczycie plam tworzą płytkę nazębną z oliwek, która składa się z grzyba. Wymaga natryskiwania preparatów środków grzybobójczych.

3. Duże bladobrązowej okrągły plamienie lub nieregularny kształt i żółtawo-zielonej granicy – fillostiktoz. Później w dotkniętych obszarach pojawiają się czarne drobny punkt. Bardziej narażone na starych i dorosłych liści. Rośliny opryskuje się fungicydy.

4. Jeśli liście zmiękczenia i gnicie – to bacteriosis. Opryskiwanie roślin wodą będzie tylko pogorszyć sytuację. Końcówki liści brązowieją. Plamy na ich charakter sączący się z wyraźną tendencją do rozkładu. Pomiędzy zakażonym i zdrowej części gnijących zielony żółty warstwie powstaje. Krople cieczy plam po suszeniu w celu utworzenia folii. Takie rośliny są skarłowaciałe i leczenie nie może być. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na inne uli dotknięte Dracena zniszczone.

Dracaena porażka roztoczy pająka i inne szkodniki

Szkodniki na dłoni:

1. Quadraspidiotus perniciosus na liściach palmowych przypominają brązowe łaty. Owady wysysają soki z roślin, są one zniszczone mechanicznie, przez pocieranie wacikiem z wodą z mydłem. Następnie rośliny opryskuje się 0,15% roztworem „aktellik”.

2. Thrips pojawiają się w wysokiej temperaturze i niskiej wilgotności. Owad kolonia leży na dolnej stronie arkusza, a pojawiają się szaro-brązowy ze srebrnym brokatem plamy na górze w miejscu kolonii. Roślina potraktowana preparatów owadobójczych, na przykład, „fitoverm” „Decis” lub „Intal Vir.”

3. mszyce uderzające wierzchołki pędów i spód liści. Dotknięte liście Curl, żółkną i opadają. Rośliny traktuje się wyżej wspomnianych środków owadobójczych.

Uwaga. Do młodego draceny nie gniją system korzeniowy, zaleca się, aby dodać do garnka z węglem lub węglem aktywnym. Na dnie garnka jest umieszczona drenaż. Formularz Pestrolistye draceny potrzebują więcej światła niż jasny odmian Greenleaf. Zawsze doceniają świeże jasnozielonej palma Dracaena marginata całoroczną opiekę w domu bez trudności.