817 Shares 6468 views

Łotewski tenisista Jelena Ostapenko: Biografia i kariera w sporcie

Elena Ostapenko – najbardziej obiecujący młody tenisista Łotwy. W swoich 19 lat udało mu się wygrać w turniejach ITF 7 singli i 8 – w deblu.


informacje biograficzne

Elena Ostapenko, zdjęcie, które zostały przedstawione w artykule, urodził się w czerwcu 1997 roku w Rydze. Jej matka gry w tenisa na poziomie pół-profesjonalny, a następnie przekazywane do autokarów. Z tego powodu, Elena od najwcześniejszych lat spędził dużo czasu w bezpośrednim sąsiedztwie niedaleko sądów.

Już nawet 3 lat dziewczynka po raz pierwszy wziął rakietę w dłoni, a dwa lata później zaczął poważnie trenować.

Junior kariera

Pierwszy sukces przyszedł do łotewskiej sportowca w wieku trzynastu lat. Pierwszy Elena Ostapenko wygrał w singlu w narodowej juniorów, a kilka miesięcy później triumf w prestiżowym turnieju młodzieżowym Les Petits As, przechodząc francuskiej Tabr.

2011 przyniósł dla młodych tenisistów nowych osiągnięć. W duecie z rosyjskiego Sinyakova udało jej się dostać do półfinału turnieju G1, który przeszedł w Bradenton (USA).

W styczniu 2012, Elena Ostapenko po raz pierwszy wziął udział w junior Australian Open. Niestety, w tym turnieju 15-letniego Łotewski nie mógł pokazać dobre wyniki.

W 2013 Ostapenko po raz pierwszy udało się dostać do ćwierćfinału turnieju juniorów Grand Slam. Ponadto zdobyła kilka konkursy G1.

W następnym roku, Helen stała się pierwszym łotewskim, wygraną w jednym z mniejszych turniejów Wielkiego Szlema. Na kortach Uimbildona Ostapenko popełnił wielki, dumny po wygraniu wszystkich swoich rówieśników. Oprócz tego osiągnięcia, tenisista w grze podwójnej zdobyła brązowy medal na Olimpiadzie Młodzieży.

Wskaźniki te pozwalają Elena przebić się do pierwszej 10 rankingu, aw sierpniu 2014 roku, aby uzyskać trzy najlepsze juniorów na świecie.

Przebieg pracy zawodowej

Zima 2012 15-letnia Elena Ostapenko pierwszy uczestniczył w wyższych konkursach. Stopniowe zwiększanie umiejętności i pewność siebie, młody tenisista, zaczął wygrywać turnieje ITF niskobudżetowego, zarówno w singlu oraz w deblu. W maju 2015 Ostapenko wzięło 165 miejsce w Top 200.

Równolegle z udziału w turniejach Elena w 16 lat ona reprezentowała swój kraj w Pucharze Fed. Z pomocą 2013 łotewskiej drużyny narodowej zdobył w swojej grupie i wzrosła bardziej reprezentatywny podział.

W wieku 18 lat Elena Ostapenko debiut na turnieje wielkoszlemowe. Na kortach Uimbildona nie udało się zakwalifikować do turnieju głównego. I zrobił to w US Open odtwarzacza łotewski tenisowym.

Do tej pory największym osiągnięciem Elena Ostapenko jest wyjście do trzeciej rundy Uimbildona w deblu w 2016 roku. Najwyższa pozycja w rankingu WTA – 34.

Pomimo braku młodych tenisistów z Łotwy wielkich zwycięstw w najbardziej prestiżowych turniejach, jego przyszłość wygląda obiecująco sportową karierę.