727 Shares 2011 views

Gdzie są nerki u ludzi i ich znaczenie w ciele

W osobie wszystkie organy są ze sobą ściśle ze sobą powiązane, tworząc wspólny system, dzięki któremu funkcjonowanie całego organizmu jest dostarczane jako pojedynczy mechanizm. Każdy wie o ważnej roli serca, wątroby, żołądka i jelit, płuc i trzustki. Jednak nie mniej ważną rolę odgrywa główny system oczyszczania naszego ciała, którego głównymi organami są nerki.

Z pewnością każdy wie, gdzie są nerki u ludzi, ale nie wszyscy rozumieją ich znaczenie. Nerki są głównym narządem układu moczowo-płciowego, przez co codziennie około 1500 litrów przepływu krwi. Dzięki tym ważnym narządom wewnętrznym krew oczyszcza się przed szkodliwymi toksycznymi substancjami, które idą z moczem. Ponadto nerki są odpowiedzialne za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej w ciele, a także do regulacji równowagi wodno-elektrolitowej, wyrównywania ciśnienia krwi w wyniku zmian warunków środowiskowych i pogody.

Gdzie nerki znajdują się u osobnika, każda uczennica, która zdała anatomię, może pokazać. Znajdują się w dolnej części ciała, bliżej okolicy lędźwiowej, po obu stronach kręgosłupa. Każda nerka jest organem wewnętrznym o kształcie fasoli, którego długość wynosi 12 cm, a szerokość rzędu 6 cm Pomimo, że pąki są dość gęste, ponieważ są pokryte mnóstwem naczyń krwionośnych (nefronów), są wystarczająco lekkie i ważą mniej razem, Niż serce. W każdej z nerczy znajduje się ponad 1 milion nefronów, które zbiegają się w splocie Malpighii, wpadając do specjalnej kapsułki Bowmana-Shumlyansky w misce. Ten splątek naczyń włosowatych jest zamknięty w gęstym ciele nerkowym, który przechodzi w cienką pętlę połączoną z miednicą nerki, gdzie leje się moczowisko. Tak więc miejsca, w których nerki znajdują się u ludzi, są chronione od góry przez żebra, z przodu iz tyłu przez boczne mięśnie prasy jamy brzusznej, które chronią ten organ przed zewnętrznymi wpływami.

Dzieci muszą wiedzieć, gdzie nerki znajdują się u ludzi, ponieważ mogą odgrywać istotną rolę w identyfikacji różnych chorób we wczesnym stadium rozwoju. Niestety obecnie na świecie cierpi około 500 milionów osób cierpiących na niewydolność nerek. W naszym kraju wskaźnik ten również rośnie w wysokim tempie, co wskazuje na zagrożenie nadmiernym wzrostem chorób nerek w kategorii problemów światowych. Głównym problemem jest powstawanie kamieni nerkowych, które w przyszłości mogą wymagać nawet operacji chirurgicznej. Przez długi czas uważano, że jakość wody i jej sztywność odgrywają wiodącą rolę w tworzeniu kamieni nerkowych, ale ostatnie badania w tym zakresie wykazały, że genetyczna predyspozycja osoby odgrywa wiodącą rolę w zaburzaniu funkcjonowania nerek. Dzięki nowoczesnej operacji możliwe jest wykonywanie zabiegów w leczeniu chorób nerek. Istnieje zarówno kontaktowa, jak i bezkontaktowa metoda naraŜenia, z powodzeniem stosowana w leczeniu tej choroby.

Tak więc miejsce, gdzie nerki znajdują się u ludzi, podobnie jak same nerki, są dość wrażliwe, ponieważ przyjmują one wszystkie zanieczyszczenia i toksyny. Dlatego wiele uwagi w tej kwestii należy poświęcić prawidłowym żywieniom, ponieważ z jednej strony żywność przyjazna środowisku i zdrowa jest dobrze wchłaniana przez nasze ciało, a z drugiej strony oczyszcza nasze ciała toksyn i toksyn. I okresowe czyszczenie nerek ma kluczowe znaczenie dla każdego z nas.

W miejscach, gdzie nerki znajdują się u ludzi, istnieją inne równie ważne organy, które przyczyniają się także do oczyszczania krwi. Dlatego musisz dbać o swoje ciało.