287 Shares 8673 views

Okrytozalążkowe owocowe formowane z jajnika słupek

Soczyste pomidory, pachnące gruszki, sucha żołądź i egzotyczne carambola – wszystko to można nazwać jedno zdanie – „owoce z roślin okrytonasiennych” Utworzone z kwiatka, i jest powszechnie wykorzystywane przez człowieka w jego życiu. Jak jest tworzenie ciała roślin, szczegółowo omówione w tym artykule.

Jakie rośliny okrytonasienne

Okrytozalążkowe posiadają obecnie dominującą pozycję na świecie. Podział ten królestwo roślina ma ponad 250 tysięcy gatunków. Taki poziom przedłużenie osiągnęli dzięki postępowych cech jego struktury. Charakteryzują się one obecnością narządów rozrodczych rozmnażania – kwiat, podwójnego zapłodnienia. Pomnożyć te rośliny nie tylko wegetatywny, ale również za pomocą nasion. Okrytozalążkowe owocowe utworzona z kwiatem.

Cechy podwójnego zapłodnienia u roślin kwiatowych

Główne części funkcjonalne są pręcik kwiatu w którym rozwijające męskie komórki rozrodcze i słupka. W tej części są gameta żeńska i centralne komórki rozrodcze. Proces zapłodnienia u roślin kwitnących poprzedza zapyleniu. Polega to na przeniesienie pyłku z pylników do syndromu pręcików słupka. Proces ten odbywa się przez wiatr, woda, owady i ludzi.

okrytozalążkowych owocowe uformowanym z rozszerzonej dolnej części słupka o nazwie jajnika. Dwa plemniki uczestniczyć w procesie zapłodnienia. Raz na piętno, nie mogą poruszać się niezależnie w jajniku od słupka. Odbywa się to przez rury rozrodczych. Stopniowo rośnie w dół – od piętna przez kolumnę w jajniku. A wraz z nim idzie w dół i parę męskich gamet. Struktura kwiat mogą być porównywane z wyciągiem z wielopiętrowych budynków.

Osiągając jajników jednego plemnika łączy jajko, tworząc zarodek nasienia. W nim są częścią przyszłości zakładu. Ten zalążek korzeń, łodyga, liść i gemula. Drugi plemnik łączy się z centralnym komórki zarodkowej. W wyniku ich połączenia jest utworzony bielma, która służy jako środek odżywczy rezerwowej. Z biegiem czasu, utworzone w nasionach owoców. Składa się zarodka i warstwę bielmo skórki. Seed jest narządy rozrodcze roślin kwiatowych.

Owoc w okrytonasiennych

Jedną z zaawansowanych funkcji roślin jest to, że ich nasiona są chronione. Od Okrytozalążkowe owocowe formowane z jajników tłuczkiem chronić jego ściany wewnątrz rozwijających się nasion ze wszystkich niekorzystnych warunkach środowiskowych. Ten generatywnych organów roślin składa się z nasion i owocni, który z kolei składa się z trzech warstw: zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej. W zależności od struktury odróżnić suche i soczyste owoce. Na przykład wiśni i śliwki drupe ma zewnętrzną błoniaste mięsiste średnio- i nieskostniałym warstwy wewnętrznej.

W związku z utworzeniem okrytonasiennych owocowych

W większości przypadków, płód w okrytonasiennych rozwija się z jajników ściance słupka. W tym przypadku, to się nazywa obecny. Przykłady takich konstrukcji są drupe, jagody, fasola, skrzynki, Achene. Jeśli jednak w tworzeniu owocu są zaangażowane i inne części kwiatu, jest fałszywa. Ten pojemnik może się namnażać, kielichy. Fałszywy owoc jest soczysty polyspermic jabłko, które jest charakterystyczne nie tylko dla reprezentatywnego tytułowej rodziny Rosaceae, ale także dla pigwa, jarzębina, dzika róża, głóg, irgi. Wszystkie znajome czarno-czerwona porzeczka, czarny bez, agrest, żurawiny, derenia mają podobną strukturę.

Struktura i klasyfikacja owoców

Ponieważ owoce w okrytonasiennych ewoluuje część kwiatu, struktura ich ze sobą połączone. Jest to łatwe do udowodnienia. Na przykład, jeśli tłuczkiem w kwiat, to tworzy się z takiej samej liczby prostych owoców. W przypadku wielokrotnego jajnika skondensowane ze sobą, tworząc kompleks narządu generatywnej. Dzieje się tak w maliny. Ten owoc – wynik fuzji wielu pestkowych. I truskawki i truskawki małe orzechy są zanurzone w bujnej i mięsisty podstawy pojemnika.

Owoce zostały połączone w grupach po kilka powodów. Pierwszym z nich jest liczba nasion. W drugiej – zwłaszcza struktury owocni. Zgodnie z pierwszą cechą wyróżnia jedno- (drupe, achene) i polyspermous owoce (jagody, kapsułki). Zgodnie z drugą cechą – soczysty (gorzka pomarańcza, dynia) i suche (fasola, orzech).

Czyli owoce w naturze

Owoce są bardzo ważne dla dystrybucji nasion i roślin rozproszenia. Z soczysty i smaczny ochronnej powłoki, są ulubionym gratka dla wielu zwierząt. Jedzenie owoców, roślinożerne jednocześnie dystrybucję nasion, przenosząc się z miejsca na miejsce. owocni jest niezawodna ochrona nasion od zmian warunków środowiskowych, zmian temperatury, brak wilgoci i ciepła. Człowiek od dawna stosuje się owoce do jedzenia, sztucznie hodowane wiele rodzajów owoców, jagód, melonów i dyni i roślin pastewnych. Każdego roku, hodowcy, naukowcy tworzą nowe rodzaje roślin z wysoką wydajnością.

Więc okrytozalążkowych owocowe ściany utworzone z Słupek części jajnika i innych kwiatów: pojemnik lub carpels. W każdym razie, owoc jest wynikiem rozwoju kwiatu, podwójnego zapłodnienia , i działa jako rozmnażania roślin.

424 shares 7261 views
Funkcja i budowa nefronu
385 shares 7270 views
483 shares 7636 views
517 shares 6101 views