164 Shares 4469 views

System chłodzenia wodnego Corsair H110i GT: opis, zdjęcia i opinie

Prawdopodobnie każdy właściciel komputera osobistego słyszeli o istnieniu systemu wodnego chłodzenia procesora. Przynajmniej według opinii użytkowników w mediach, że urządzenie jest w coraz większym stopniu na rozprawie. Jednak, aby uzyskać ciekawe akcesorium, nie wszystko w pośpiechu, ponieważ oprócz wysokich kosztów (jest dziesięć tysięcy), wielu użytkowników nie zrozumieć zasadę jego działania.

Celem tego artykułu – system chłodzenia wodnego o nazwie Corsair H110. Czytelnik proszony jest do zapoznania się z interesującym składnikiem komputera, poznać jego specyfikację, zobacz zdjęcia, a na podstawie informacji od właścicieli i ekspertom wyciągnąć własne wnioski.

wyjaśnianie

Przed rozpoczęciem pracy zapoznać się z produktem, musimy najpierw zrozumieć, jaki rodzaj systemu jest to, co jest jej celem. W rzeczywistości, to jest regularny chłodniej. Główną różnicą pomiędzy nim tylko tym, że ma ulepszoną rozpraszanie ciepła. W tym samym systemie operacyjnym zasadzie urządzenie Corsair H110 jest bardzo prosta:

  • Aluminium ma zbiornik cieczy o wymiarach 28 o 15 cm;
  • na jednym boku zbiornika ma radiator i wyposażone w wydajne wentylatory;
  • do samego pojemnika dwóch rur połączonych z różnych stron;
  • Z drugiej strony, dwie rury – podkładka miedzi, który jest zainstalowany na procesorze;
  • Miniaturowe sprężarki w układzie powoduje, że ciecz krążyć, odwracając w ten sposób ciepło z kryształu.

Dość prosty system może nie tylko skutecznie obniżyć temperaturę kryształu, ale również pozbyć się z właścicielem komputera od hałasu wewnątrz obudowy. Po tym wszystkim, ogromne wentylatory niskiej prędkości są instalowane w systemach chłodzenia wodnego, które działają bardzo cicho.

Pierwszy znajomy

Klienci, którzy są już zaznajomieni z marki Corsair po raz kolejny podkreślił, indywidualne podejście producenta do klientów, a wszyscy przybysze są mile zaskoczeni nie tylko wygląd produktu, ale również jego doskonałe wyposażenie. Pochodzi Corsair H110i GT 280mm Ekstremalna wydajność w eleganckie kartonowe pudełko, wykonane w kolorach czerwonym i czarnym. Wszystkie niezbędne informacje o treści znajdujących się na opakowaniu: Zdjęcia produktów, specyfikacje i listę części zamiennych dostępnych wewnątrz.

Tak więc, skoro mówimy o integracji, przyszły właściciel powinien mieć świadomość, że producent przeszkadza pełną zgodność produktów z platformą (jest gniazdo). Tak więc, w pudełku, oprócz układu chłodzenia i instrukcji można znaleźć wiele załączników i adapterami do łatwego montażu w konstrukcji jednostki systemu komputerowego.

Jakość jest wszystko

Wody chłodzącej Corsair H110 zainteresowanych nabywców w pierwszej kolejności, że jest niezawodny w eksploatacji. Po tym wszystkim, producent zapewnia, że jego produkt posiada wysoki stopień ochrony przed wyciekiem, i obiecuje bezproblemowe działanie użytkownika bez konserwacji przez okres pięciu lat. Jest to poważna deklaracja, ponieważ jest jakość wykonania w takich układach jest priorytetem.

W porównaniu do produktów od konkurentów producent Corsair zdecydowała się na niczym nie, aby zaoszczędzić pieniądze i stworzył bardzo interesujący produkt. Po pierwsze, dwa wentylatory są wymienne, co pozwala użytkownikowi, aby utworzyć prawdziwy system pasywnego chłodzenia. Po drugie, gdy elementy mocujące wykonane są z metalu, a nie z tworzywa sztucznego, w sposób określony w tych samych systemach lub chłodnicy głównego Ekl. Takie pozornie nieistotne ulepszenia nadal widoczne i są dość skuteczne.

Charakterystyka montażu urządzenia

Wycofanie wody chłodzącej Corsair Hydro Series H110 z pudełka, cieszyć się bogaty zestaw użytkownik nie będzie trwać długo. Winić szereg elementów, które muszą być grupowane i ustawić na gnieździe procesora poprawnie. To jest, gdy zaczynają się problemy.

Producent jakoś niedbale potraktował opis zestawu montażowego. W przeglądzie, właściciele często negatywny przy tej okazji. Było to możliwe, aby wyliczyć wszystkie elementy i przepisać algorytm instalację chłodzenia dla każdej platformy.

Są też pytania do rzeczywistego urządzenia. Ich powierzchnia jest wyposażona w dwustronną taśmę z tworzywa sztucznego, i są wykonane z bardzo kruchego tworzywa sztucznego. W rzeczywistości, instalacja jest jednorazowa. Jeśli użytkownik podjąć decyzję o zmianie procesora lub płyty głównej, powinien natychmiast być zaniepokojony nowym zestawem adapterów.

Skontaktuj się z platformy systemowej

Pracy któregokolwiek z układu chłodzenia zależy od wydajności kontaktu pomiędzy elementem grzejnym i chłodnicy. Dlatego pad Corsair Hydro Series H110 jest badane w pierwszej kolejności. Fabrycznie ustalone na rdzeń miedziany ma małą warstwa wzmacniająca z pastą. Najwyraźniej więc nie ma zbyt wiele informacji w mediach dotyczące tego elementu systemu, ponieważ wszędzie tam jest zdjęcie z zastosowanej warstwy pasty termicznej.

Tak, producent pad wyraźnie oprawione wielu użytkowników. Po tym wszystkim, jego jakość budzi szereg wątpliwości. Mówimy o powierzchni lustra, które nie są obserwowane w ogóle, a skuteczność płaskiej powierzchni styku – ślady naciskając są tylko w środku okręgu. Oznacza to, że strona ma kształt wypukły. W związku z tym niezawodne pasowanie rdzenia dla użytkownika procesor stosować smaru cieplną o wysokiej lepkości.

Układ chłodzenia aktywne

Ale dwa ogromny wentylator na urządzeniach Corsair Hydro Series H110 powodować zamieszanie wśród wielu użytkowników, sądząc po ich licznych przeglądów. W pierwszej kolejności, przynależności do znanego producenta tylko mówi naklejki, które rozdziera, użytkownik będzie zniechęcać. Oględziny akcesorium nie jest już w stanie znaleźć żadnych nazw lub znaków. Fakt ten prowadzi do negatywnych myśli.

Jeśli chodzi o jakość wykonania wentylatorów, to nie jest pytanie do producenta. Na przykład, łopatki wirnika wizualnie identyczne, ale brak równowagi w procesie obracającego się, co z kolei prowadzi do tego, że chłodnica zaczyna wydzielać Hum. Cieszy tylko wbudowany w regulator prędkości, który doskonale poradzić sobie z zadaniem. Jest to jednak ograniczenia częstotliwości kłopotliwe (700-1500 obrotów na minutę). Chciałbym większy zasięg od producenta. Tak że entuzjaści będą musieli dopracować mechanizm ręcznie. Jednocześnie, można dodać i przełączyć się całkowicie wyłączyć wentylator.

płyn funkcje obiegowe

System chłodzenia Corsair H110 wyposażony jest na pierwszy rzut oka z krótkich rur. Wielu potencjalnych nabywców, że taki system jest po prostu niemożliwe, aby wycofać się na zewnątrz obudowy komputera. Co będzie niespodzianka użytkownika, gdy odkrywa, że emitują nic nie jest konieczne, urządzenie jest częścią jednostki systemowej i jest po prostu obowiązek pozostać w systemie.

Tak, takie urządzenie będzie potrzebował dużego formatu obudowy ATX, który jest umieszczony na górze platformy do montażu takich systemów. Alternatywnie, można wydłużyć rurek się jednak, że już działa na własne ryzyko użytkownika.

W odniesieniu do sprężarki do prowadzenia cieczy w systemie, nie są podzielone opinie właścicieli. Niektórzy są zadowoleni z lokalizacji pompy bezpośrednio do rdzenia. Inni wierzą, że przewód zasilania sprężarki psuje wygląd konstrukcji. Ale eksperci twierdzą, że ani pompa jest rdzeniem systemu można zwiększyć poprzez podłączenie objętościową zbiornik płynu.

rzeczywiste pomiary

W dalszym ciągu posiadać system chłodzenia wodnego Corsair H110 opinię. Wielu potencjalnych nabywców zainteresowany, aby zobaczyć dane, które są w stanie jasno wykazać skuteczności platformy. Pierwszy taki produkt jest interesujące przetaktowywania fanów do poprawy wydajności platformy, więc skupimy się na rozpraszanie ciepła. W rzeczywistości, urządzenie chłodzące w normalnym trybie, jak to przedstawiono na podstawie wyników badań, można obniżyć temperaturę połowy krystalicznej. Na przykład, ten sam kryształ AMD FX-8300, mające temperaturę roboczą w rozproszeniu rzędu dziewięćdziesięciu stopni Celsjusza będzie ochłodzono do czterdzieści stopni. Jest to dobry wynik, ale istnieją skutki uboczne.

Mówimy o cichej pracy – jest całkowicie nieobecny. Dla dwóch wentylatorów, działających z prędkością 1500 obrotów na minutę, szum 40 decybeli jest nie do przyjęcia. Ale ograniczenie prędkości prowadzi do spadku wydajności chłodzenia – temperatura CPU powoli, ale zaczyna rosnąć aż do siedemdziesięciu stopni Celsjusza.

Gry z fanami

Następnym zadaniem jest wyeliminować szum entuzjastą wentylatorów w układzie chłodzenia Corsair Hydro H110. Po tym wszystkim, dla większości użytkowników oprócz niskiego poziomu hałasu i niskiej temperatury krytycznej procesora. O tu trochę, a najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie zwykłych wirniki o nic lepszego. Najlepszy na rynku są Scythe wentylatora, zaleca się, aby z nich korzystać, a niemal wszyscy eksperci w dziedzinie technologii informatycznych.

Efektem tej dystynkcji jest dość łatwy do przewidzenia. Na równi z pełnym spokoju w pracy (31 dB), a użytkownik otrzyma doskonały wynik na ochłodzenie kryształ. Kosa silny przepływ powietrza od wirnika chłodnicę aluminium w układzie chłodzenia nie zdyspergowania AMD FX-8300 ogrzać powyżej 35 stopni. Posiadanie „zimnej» Kryształy Intel wyciągnąć własne wnioski w piwnicy.

sprzężenie zwrotne

O układzie chłodzenia Corsair H110i GT 280mm uniwersalne użytkowników. Głównym negatywnym, które należy zwrócić uwagę na wszystkich posiadaczy urządzenia – to jest drogie. Ponad dziesięć tysięcy rubli, można kupić płytę główną lub procesor. I akcesoriów po prostu nie powinno być. Są roszczenia i do chłodnicy. Całkiem jasne, co producent myślał, gdy ten gadżet jest wyposażony w niskie fanów. Ich praca zostanie uznana za niezadowalającą przez wszystkich użytkowników. W rzeczywistości, zasób wirnik brakuje tylko jednego roku użytkowania, po którym chłodnica zaczyna huczeć i wycie.

Zasługą wszystkich odbiorców przeprowadzili wydajność chłodzenia procesora. System Corsair H110 doskonale poradzić sobie z zadaniem. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z długością rury, ale nie jest to problem dla entuzjastów, którzy po prostu można je przedłużać, jak składanej konstrukcji urządzenia. Brak roszczeń i jakość wykonania – nic przepływy, wszystko odbywa się bezpiecznie i estetycznie.

Konkludując

Produkt Corsair H110 może być zalecane dla wszystkich fanów overclockingu, szczególnie zalecenie to dotyczy właścicieli kryształów utworzonych na roślinie AMD. Układ chłodzenia uchwyty doskonale ciepła, zgodnie z wymaganiami dla każdej przyspieszenia. Jednak fani zabawek zasobochłonnych powinni mieć świadomość, że system woda nie nadaje się do częstych starć-zespołów. Istnieją poważne problemy z adapterem z tworzywa sztucznego do gniazda procesora, które w rzeczywistości są jednorazowego użytku. I przyszły właściciel smaru termicznego jest również konieczne, aby przygotować jak siedzieć na rdzeniu z kryształu po raz pierwszy jest dość trudne.