274 Shares 1792 views

Przepuklina u dzieci, przepuklina pachwinowa u noworodków

Pachwinowa – A Występ organy w jamie brzusznej. Choroba występuje najczęściej w chirurgii dziecięcej i nie podlega leczeniu zachowawczym. Bardzo często dzieci rodzą się z tą patologią. Na przykład, pachwinowa u nowonarodzonych chłopców utworzone w wyniku nieprawidłowego tworzenia brzusznej procesu pochwy, czyli jaj niej następnie przenosi się do moszny lub jako skutek osłabienia mięśni ścianki pachwinowego (zgodnie z tego samego powodu, dla dziewczynek).


W niektórych przypadkach ten rodzaj patologii rozwija jednostronne (z prawej). Zazwyczaj pojawia się ona u dzieci we wczesnym wieku lub w okresie noworodkowym, podbrzusze (pachwinach), można zauważyć niewielką wypukłość, która zwiększa jak dziecko płacze głośno. Za naciśnięciem tej spójności jest dość elastyczna i miękka – w pozycji leżącej łatwego zmniejszenia worka przepuklinowego do otrzewnej.

Co to jest przepuklina pachwinowa? Jak dla chłopców – ich edukacja ma zaokrąglony lub owalny kształt. W przypadku kształt owalny przepuklinowego przemieszcza sac do moszny – zmiana jej asymetrię. Pachwinowej przepuklina u nowonarodzonych dziewczynek są zawsze zaokrąglony kształt znajduje się w pachwinie, w większych rozmiarach jest opuszczana do regionu warg sromowych. Zasadniczo takie wykształcenie nie powoduje dyskomfortu w stanie spoczynku, a dziecko jest znikomy, a dopiero po wysiłku, kaszel, krzycząc, że jest zbita i wybrzusza się na zewnątrz.

Według medycyny coraz częściej cierpią z powodu przepukliny chłopców cech fizjologicznych. Głównymi przyczynami patologii:

1. Otyłość u dziecka

2. Dziedziczność (niedorozwój ściany brzusznej)

3. forsowania

4. Urazy ściany brzusznej

5. Problemy z oddawaniem moczu.

Rodzice dowiedzą się, że diagnoza ich dziecka, nie ma wątpliwości, bo boją przepuklina pachwinowa u noworodków różni się zasadniczo od pępowiny Kryzhi. Jeśli przepuklina pępowinowa jest diagnozowana w większości dzieci i ostatecznie zniknąć na własną rękę (do trzech lat), bez konieczności interwencji chirurgicznej, natomiast pachwina stwarzających groźbę naruszenia – jest to poważne zagrożenie dla życia dziecka, w tym przypadku, po nieplanowanej operacji.

Jak rozpoznać wczesne objawy naruszenia

Znaki naruszenie zazwyczaj rosną powoli. Dziecko staje się niespokojne, ciągle płacze, przyciskając brzuch dziecko płacze, bo nie ma bólu, worka przepuklinowego wystaje znacznie i staje się stałe, nie jest wykluczone wymioty, zaparcia i gorączkę. Po jakimś czasie ból ustąpi – dziecko jest słabością. W przypadku wystąpienia takich objawów należy zasięgnąć awaryjny placówki medycznej w (chirurga).

leczenie

W przeciwieństwie do przepukliny pępowinowej, które w większości przypadków niezależnie opóźnionego, pachwinowa być usunięty tylko chirurgicznie. Dzięki nowoczesnej technologii w dziedzinie medycyny przepukliny pachwinowej u noworodków szybko usuwane przez naprawy przepukliny. Ta operacja może być przeprowadzona w każdym wieku i nie stanowi żadnej trudności i zagrożenia dla zdrowia dziecka. W ciągu pół godziny ablację chirurg worka przepuklinowego i wzmocnienie ściany brzusznej.

Upośledzone lub ciężko chorych dzieci o usunięcie przepukliny pachwinowej może być opóźnione na czas określony (do ukończenia przez dziecko odzyskuje). Okres rehabilitacji po zabiegu jest tylko 2-3 dni, a dziecko jest rozładowany (szwy) – w ciągu tygodnia zdjąć szwy, a dziecko bezpiecznie na naprawić. Miesiąc później rodzice i dziecko będzie zapomnieć o tym problemie, jedyną pamiątką przepukliny jest mała blizna w pachwinie, które z czasem będą opóźnione i blada.